Zobacz wątek - Prośba o ocenę Yamaha R6
NAS Analytics TAG

Prośba o ocenę Yamaha R6

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Prośba o ocenę Yamaha R6

Postprzez fitek88 » 2/3/2013, 12:11

Witam. Jestem nowy ;) kompletnie nie znam sie na motorach, chce sobie kupić motocykl w tym sezonie i chce koniecznie R6. Prosze o wyrażenie opinii na temat tego motocyklu w linku. Przy okazji szukam pomocnej dłoni z województwa lubuskiego.
http://moto.allegro.pl/yamaha-r6-i30696 ... tabsAnchor
fitek88
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/3/2013, 12:07


Postprzez alex. » 2/3/2013, 12:20

tak na szybko:

- nieoryginalne malowanie
- " kraszpady " :D
- oszukany przebieg
- zmasakrowany? dekiel
- bezwypadkowy wg mnie to on nie jest

osobiście bym sobie odpuścił. lepiej troszkę dozbieraj. minę kupić jest łatwo ;)
alex.
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5/11/2012, 14:06


Postprzez fitek88 » 2/3/2013, 12:36

fitek88
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/3/2013, 12:07

Postprzez alex. » 2/3/2013, 12:57

przydatna strona to porównywania z oryginałem:

http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/e ... &id=441042

na pierwszy rzut oka widać, że coś kombinowane z naklejkami na plastikach. wydaje mi się, że był cały malowany, bo odcień jest ciemniejszy niż oryginał ( może to tylko efekt padającego słońca w co szczerzę wątpię ). tylny błotnik powinien być czarny, akcesoryjny wydech, przebieg wiadomo. sam nie jestem specjalistą od R6, bo swoją kupiłem we wtorek ;) jeśli masz blisko - warto podjechać zobaczyć. 99%, że było robione, ale wygląda na dobrze zrobione. można dalej szukać, bo pogoda jeszcze jest niezdecydowana ;)
alex.
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5/11/2012, 14:06

Postprzez sewii » 2/3/2013, 13:52

Fitek88, poczekam, aż zajrzy tu ktoś bardziej doświadczony ode mnie i da Ci porządną lekcję pokory. Mocy ma Ci zabraknąć w sporcie? Jezu, motocykl to nie samochód. Nie masz pojęcia w co się pchasz, ale uparcie idziesz. Upartość i zawziętość to dobra cecha, ale jeśli nie poparta zdrowym rozsądkiem, może okazać się bardzo zła w skutkach. Chcesz koniecznie jeźdźić na ścigu? Kup sobie ninje 250, 300, albo cbr 500 (zależy ile masz kasy), a nie pchasz się od razu na mocne sporty.

Polecam przeczytać. Możesz nie zdąrzyć sprzedać, jeśli nie oswoisz się z mocą.

http://motormania.com.pl/felietony/wywi ... tocyklowe/
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez Marsjanin » 2/3/2013, 13:56

Masz chyba troszkę za mały budżet jak na rozsądną R6.

fitek88 napisał(a):A moc? Może i bardzo duża jak na pierwsze moto, ale z doświadczenia wiem, że mocy kiedyś zabraknie. W aucie 150 kucyków juz mi nie wystarcza.


A zdajesz sobie sprawę jaka to moc? Nie ma sensu porównywać samochodu, bo te 150km to jest absolutnie nic do tego motocykla.. Tak samo Java 350.

Poczytaj sobie trochę forum. Dla swojego bezpieczeństwa (i innych uczestników ruchu) poszukaj lepiej czegoś mniejszego.

http://www.scigacz.pl/pierwszy+motocykl ... tykul.html
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 12324.html
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez czajnik88 » 2/3/2013, 14:03

Kup sobie lepiej cos mniejszego, i dozbieraj przez rok na cos w lepszym stanie, a nie na maszyne gdzie moze sie okazac ze na wstepie bedziesz musial dac 2000zł na zrobienie 2 a przy okazji nabyjesz doswiadczenia. Ja przez r6 mialem thundercata i nie raz by mnie wyplacił, ale miale sporo szczescia. I naprawde nie umiejetnosci a szczescia... Wiec lepiej zastanow sie 2 razy.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez alex. » 2/3/2013, 14:39

fitek88 napisał(a):prosiłem o opinie na temat moto, a nie o moim doświadczeniu


ludzie proszę was. w każdym temacie, gdzie istotą jest ocena konkretnego motocykla rozmowa schodzi na temat doświadczenia ... jest to bardzo istotna sprawa, ale nie o to pytał. fitek88 czuje się na siłach, więc chce kupić R6.
alex.
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5/11/2012, 14:06

Postprzez Wars » 2/3/2013, 14:40

Kup sobie coś mniejszego na pierwszy raz. Ja kupiłem zxr400, jest to dobry motocykl na dotarcie się przed ścigami i mimo niewielkiej pojemności byłem o***** jak wsiadłem na niego pierwszy raz, a co dopiero byłoby na r6...
Obroty sÄ… zbyt zajebiste.
Wars
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2012, 11:30
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Arnett » 2/3/2013, 14:50

Ta R6 wygląda mi na typowe bagno. Właściciel jakoś za bardzo chyba o nią nie dbał. Wydaje mi się że tylna zębatka już się troszkę zużyła. Chociaż z drugiej strony kto normalny by kupował amor skrętu do szrotu. Cena jest niska i "wydaje" mi się że ktoś chce się tylko tego pozbyć niech się kto inny martwi.
Arnett
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1/12/2012, 23:35
Lokalizacja: KÅ‚odzko

Postprzez fitek88 » 2/3/2013, 16:00

Są tu tacy co zaczynali od 100 konnych maszyn? Żyjecie? To super, ja też chce :) Są ludzie co potrafią zrobić szlifa na skuterze - mi się jeszcze to nie udało. Są ludzie i parapety ;) Jeżdzę autem od 10 lat ZERO wypadków i nie chodzi teraz o porównanie auta z motocyklem tylko o rozsądek, jeżdże autem zazwyczaj bardzo szybko - nawet ponad 200 na h. Umiem dostosować prędkość do zakrętów i warunków na drodze. Oczywiste jest ze nie bede w zakręty wchodził setką tylko zaczne od 70, może będą sie ze mnie smiać ale ja sie tym nie będe przejmował ;) I nie będę wyprzedzał aut, przy Bóg wie jakiej prędkości. Chce spokojnie jeździć, żadnyh świec, palenia gumy itp. Budżet to 12 tysięcy + 2 na ubiór. Dodam, żę jestem w trakcie robienia kursu, jeśli zdam go za pierwszym razem to nie widzę żadnych przeszkód aby posiąść 6 setke. A to, że motocykl sportowy, nie oznacza że chce nim sportowo jeździć. I nie chce zaczynać od słabszych, skoro egzamin zdaje na 600 cc. Motocyklem bede jeździł do pracy, po mieście i nad bałtyk S3 prosta i szeroka ;]. Jak przesiadłem się z auta 60km na 150km to bałem się tej mocy, po roku juz jej nie czuje. Podejrzewam, że tak samo bedzie z moto. Najpierw strach, potem przyzwyczajenie. Nikt i nic mnie nie zniechęci do kupna słabszego moto. To jest postanowione koniec i kropka.
fitek88
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/3/2013, 12:07

Postprzez zdano133 » 2/3/2013, 16:10

Z tą mocą to ja miałem tak, że nie tyle jej brakowało, co po prostu się do niej przyzwyczajasz ;) Szok mocy miałem dwa razy. Jak pierwszy raz wsiadłem na Hondę CB500 to miałem pełne pory z podniecenia ogromem mocy, przyspieszeniem, które mało nie zerwie w porównaniu z moto na kursie czy 100konnym samochodem, niesamowite. Ale po pewnym czasie jazdy zaczęło się kręcenie do odcinki i ogólnie już nie było tego czegoś ;)
Potem drugi raz jak wsiadłem na moje obecne moto, Kawe ZX6R, ponad 100 kucy, odcinka w okolicy 14 a przy pierwszej jeździe zmieniałem przy 7-8, bo myślałem, że wyrwie silnik a ja zostanę w tyle ;P Teraz już nie ma tego uczucia, ale jest genialne poczucie mocy, tej nie może zabraknąć w takim moto, po prostu nie może na naszych drogach ;P

Ogólnie wniosek powinien być jeden, przepaść między 50konną 500ccm a ponad stu konną sześćsetką jest taka jak między tą pięćsetką a skuterem.

Ale przecież nie chodzi tylko o moc, sporty są narwane, szalone, wściekłe i trudniejsze do opanowania niż poczciwe pięćsetki ;) Kupując coś co ma około 50KM przez rok mocy Ci nie zabraknie, gwarantuje. A i mniej szkoda przy jakimś szlifie
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin

Postprzez madcap » 2/3/2013, 20:18

Z lekka przeczyścłem temat panowie, proponuję dać sobie na luz, chce kupić, niech kupi.
piszcie dalej tylko co widzicie.
Jeśli będzie chciał, to wyciągnie wnioski, jeśli nie będzie chciał, to pisanie i tak nic nie zmieni.
Stosownie do zasady, że dobrzy kierowcy są tylko na cmentarzach.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kamyk82 » 2/3/2013, 22:17

Bez problemu sobie poradzi , nie straszcie chłopaka . Mój młodszy brat jeździł moim gsx-r 600 k6 i żyje a wcześniej prykał tylko motorynka , tak więc bez przesady .
kamyk
kamyk82
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/9/2012, 22:35
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Boshi » 3/3/2013, 01:23

Tak żyje pytanie jak jeździł ? Stosunek osób które przeżyły a tymi które nie dały rady jesy nieproporcjonalny na korzyść tych drugich ogólnie.

Mało nas obchodzi co ty będziesz robił, ale masz racje, porównuj nadal samochód ważący ponad tonę do motocykla 200kg... stosunek mocy do masy przecież jest podobny.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez sewii » 3/3/2013, 09:22

Bedziesz zdawac na motocyklu o pojemnosci 600cm3... ale jakim... ja pierdziu,zrozumialbym gdyby ktos swiezy chcial kupic R6, majac za soba tysiace kilometrow a malym scigu, na 125, pewme obeznanie, jak motocyklem sie jezdzi, umiejetnosci zejscia na kolano, przeciwskretu, itp., itd,. ale czlowiek, ktory zalozyl ten temat jest kompletnie zielony we wszystkim. Zwykly ignorant, bez zadnego pojecia o tym, jaka moc ma motocykl, ktory zamoerza sobie kupic. 600cm3 nie rowne innemu 600cm3, tak jak 2 tak samo pojemne silniki innych marek. Dobra, admin zaznaczyl, zeby przestac sie z kolega spsierac, wiec to moj ostatni post w tym temacie. Zycze szczescia, przyda Ci sie go w cholere.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez piotr_motoland » 4/3/2013, 08:00

Witam.Pierwszy sobie odpuść,drugi,opis,ze przygotowana do sezonu,zadzwon i się spytaj co było robione.Synchro i czyszczenie gazników kiedy robił,olej jaki,filtry oleju,powietrza, płyn chłodnicy,popularny motula -25+133stopni c,świece,jaki plyn w układzie hamulcowym,klocki jaki przebieg maja,opony i do kiedy przegląd.mogę tobie pomoc w oględzinach motocykla.Jezeli chodzi o spór,że za mocny sprzęt,22letnia córka lata R6 z 2005,wczesniej bandziorem 1200.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê