Zobacz wątek - Pierwszy motocykl za 10k(+/-2k)PLN, sport
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl za 10k(+/-2k)PLN, sport

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl za 10k(+/-2k)PLN, sport

Postprzez ex6 » 21/2/2013, 20:22

- Jakie masz doświadczenie: wyrobienie plastiku.
- Wiek, waga, wzrost: 22 lata, 68-72kg, 175cm.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla: latanie dla rozrywki (60%), turystyka dalsza (20%) i jazda po torze (20%) – jazda tylko i wyłącznie bez plecaka. Nie musi być wygodnie, od tego mam samochód – stawiam tylko i wyłącznie na czerpanie przyjemności, a że może poboli… tym lepiej, będzie co wspominać.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie: ~2 tysiące kilometrów miesięcznie.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach: na sam motocykl chce przeznaczyć 10.000PLN (+/- 2.000PLN) – na ciuchy oddzielny budżet, wstępnie 2.000PLN. Na marginesie dodam, że znajdę też trochę miedziaków na jakiś kurs doszkalający po zakupie sprzętu.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie: w pierwszym sezonie chciałbym się zmieścić maksymalnie w tych 12.000PLN i nie musieć nic doinwestowywać poza regularnym tankowaniem.
- Jakie motocykle Ci się podobają: sportowe.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę: (kolejność nieprzypadkowa, z naciskiem kładzionym na pierwsze cztery pozycje)
Honda CBR 600
Suzuki SV650S
Suzuki GSX650F
Suzuki GSR600

Ducati Monster 600
Yamaha FZ6
Kawasaki ER-6f

Jestem delikatnie otwarty na inne propozycje, jednak nie interesują mnie pozycje typu GS500 – nie mam zamiaru być stratnym po sezonie na odsprzedaży motocykla.

Dodam, że docelowo na drugą maszynę będę wybierać tylko i wyłącznie z następujących motocykli: Yamaha YZF-R6, Kawasaki ZX-6R i Suzuki GSX-R 600, także chciałbym na pierwszy sprzęt wybrać coś, co pomoże mi się powoli wdrożyć w temat, a nie motocykl, którym po prostu będę jeździć i niewiele z tego wyniknie.

Zaznaczę również, że zależy mi na dostępności, w miarę zdrowych modeli proponowanych motocykli, na naszym rodzimym rynku motoryzacyjnym.

Z góry dziękuje za rzeczowe odpowiedzi, a malkontentom sugerującym przesiadanie się przez pięć motocykli zanim zasiądzie się na czymś typu SV650S… również dziękuje ;)
ex6
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/2/2013, 20:10
Lokalizacja: Gdynia/Radom/Drezno


Postprzez Starski » 21/2/2013, 20:32

Nie rozumiem po co ci ten pierwszy moto, jak masz wybrane juz docelowe, przeciez stracisz tylko na odsprzedazy.
Dlatego ja radze ci kupic 636, ewentualnie r6.
Bedziesz prawdziwym mistrzem na ulicach ;)



ponieważ mam dobry wieczór - zajadam się struclą, więc za twój lekki żart, potraktuję pobłażliwie.
nie mniej na przyszły raz odpuść sobie, bo możesz trafić na dzień, gdy nie będę miał strucli poprawiającej humor.

jeszcze jeden taki tekst a zmienię Tobie liczbę ostrzeżeń.
comprendre?
m.


Si, mia potente amico :lol:
Ostatnio edytowano 21/2/2013, 20:58 przez Starski, łącznie edytowano 2 razy
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30


Postprzez MANIAK. » 21/2/2013, 20:48

Polecam Kawe Er-6F i Fazerka 600.

Moderator m. to ktory to ?:D
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez leff » 21/2/2013, 20:50

kolego, jesli nie chcesz wysluchac odpowiedzi to nie zadawaj pytania na publicu
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SkoQ » 21/2/2013, 20:52

Kawasaki ER-6f, na początek jak najbardziej, nie jest to GS'ka, pocieszy Ci trochę miche :D piękny motocykl o mocy 72 koni będzie w sam raz na moto poprzedzające rasowego sporta. Reszta może być za mocna dla osoby bez doświadczenia, pamiętaj kursy kursami, ale przejechanych tysięcy kilometrów nie da się ,,przyspieszyć" musisz się przyzwyczaić i obyć z motocyklem, przez to odczujesz różnicę w prowadzeniu i będziesz zachowywał się bardziej instynktownie na docelowej maszynie.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez ex6 » 22/2/2013, 15:22

leff napisał(a):kolego, jesli nie chcesz wysluchac odpowiedzi to nie zadawaj pytania na publicu
Jak najbardziej chce wysłuchać opinii na temat przedstawionych motocykli, ewentualnie czegoś innego, porównywalnego pod względem osiągów, a łatwiejszego do opanowania bądź tańszego w eksploatacji.

Czy zaznaczenie, że GS500 (dla niektórych chyba jedyny istniejący motocykl, najlepszy dla każdego) mnie nie interesuje oraz droga typu 125ccm > 250ccm > 400ccm... oznacza od razu, że uważam, że wiem wszystko najlepiej i decyzja została podjęta? Jedynie chciałem odciąć na starcie wypowiedzi ludzi takich jak Ty, ewentualnie Starski - jak widać, nieskutecznie.

MANIAK. napisał(a):Polecam Kawe Er-6F i Fazerka 600.
Może coś więcej napiszesz o tych motocyklach - jakieś malutkie porównanie i ewentualnie jakich roczników powinienem wypatrywać?
ex6
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/2/2013, 20:10
Lokalizacja: Gdynia/Radom/Drezno

Postprzez Kaai » 22/2/2013, 15:24

a stara poczciwa gpz 500?
60kucy, sportowy wygląd, i fajny wstęp do supersportów
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez skidmarks » 22/2/2013, 16:26

Tyle ze jeździ jak CB500 i inne budżetowe maszyny.

Wstępem do takich sportowych bym widział. GSX-F 600. Pozycja, moc co idzie i jego prowadzenie daje dla osoby która chce sie doskonalić już nawyki.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez ex6 » 22/2/2013, 19:57

skidmarks napisał(a):Tyle ze jeździ jak CB500 i inne budżetowe maszyny.

Wstępem do takich sportowych bym widział. GSX-F 600. Pozycja, moc co idzie i jego prowadzenie daje dla osoby która chce sie doskonalić już nawyki.
Hmm, jak GSX600F by pasował do moich oczekiwań i nie byłby to przesadzony wybór, to co w takim układzie z GSX650F? Patrząc na suche parametry nie różnią się one jakoś drastycznie:

GSX600F 86KM przy masie własnej 228kg
GSX650F 85KM przy masie własnej 247kg
ex6
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/2/2013, 20:10
Lokalizacja: Gdynia/Radom/Drezno

Postprzez skidmarks » 22/2/2013, 20:14

O dokładnie. Trafić możesz z 650F z ABS-em
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez arktan » 22/2/2013, 20:30

jesli potrzebujesz info o gsx650f pisz priv, jezdze takowym
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez MiHał91 » 23/2/2013, 09:24

Suzuki SV 650s 2004r SPRZEDAM
MiHał91
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9/2/2012, 08:24
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Postprzez MANIAK. » 23/2/2013, 13:43

ex6 bardzo dziekujemy Ci za przybycie na forum , ale jestes za bardzo leniwy.
W sieci jest mnostwo info i tych motorkach.
Mowie Ci , celuj w Fazera (2002-2003) poczciwy sprzet.
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez maciooo19 » 23/2/2013, 17:20

ex6 - pierwszy moto i od razu ok. 80KM?
ja jak jeździłem ybr 250 na jazdach która ma 24KM to powiem CI, że to jechało...

a i mówisz, że taki GS czy CB to nudne itp...
dobry motocyklista objechałby Cię takim GS na jakimś torze spokojnie :P
naweet jakbyś siedział na R1 :P
maciooo19
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 23/8/2012, 20:32

Postprzez SkoQ » 23/2/2013, 20:06

Maciooo nie rozumiesz :) przecież jak jeździ się w GTA na motocyklu to poniżej pojemności 600 to to nie jedzie, no i co by kumple powiedzieli, że mniej niż 600 kupił ? Daj spokój panie, na 500 nie idzie nic wyrwać pod gimnazjum, co tam ze stopniowym zwiększaniem mocy.

Swoją drogą z tych ktore podał to ER-6 najspokojniejsza chyba :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez ex6 » 23/2/2013, 20:53

MANIAK. napisał(a):ex6 bardzo dziekujemy Ci za przybycie na forum , ale jestes za bardzo leniwy.
W sieci jest mnostwo info i tych motorkach.
Dziękuje za komplement, jednak co mi po "suchych" artykułach, w których praktycznie każdy motocykl się świetnie prowadzi i sprawdza doskonale we wszystkich możliwych warunkach? Od takiego lania wody, wolę wypowiedź kogoś kto nie ma jakiegokolwiek interesu w poleceniu motocykla A, czy jakiegokolwiek innego.

skidmarks napisał(a):O dokładnie. Trafić możesz z 650F z ABS-em
Dzięki za wypowiedzenie się. Coraz bardziej się przekonuje do tego motocykla.

maciooo19 napisał(a):ex6 - pierwszy moto i od razu ok. 80KM?
ja jak jeździłem ybr 250 na jazdach która ma 24KM to powiem CI, że to jechało...
Jechało, no właśnie... jechało, nic więcej. Na mnie nie zrobiła jakiegokolwiek wrażenia YBR250, którą jeździłem. I nie mam tu na myśli wcale jazdy na granicy vmax, bo przecież na kursie nawet nie miałem okazji jej rozpędzić porządnie.

SkoQ napisał(a):Maciooo nie rozumiesz :) przecież jak jeździ się w GTA na motocyklu to poniżej pojemności 600 to to nie jedzie, no i co by kumple powiedzieli, że mniej niż 600 kupił ? Daj spokój panie, na 500 nie idzie nic wyrwać pod gimnazjum, co tam ze stopniowym zwiększaniem mocy.

Swoją drogą z tych ktore podał to ER-6 najspokojniejsza chyba :)
Widzę, że ocenianie ludzi przychodzi Ci łatwiej od pochwalenia się swoją nieograniczoną widzą. Jeżeli dla Ciebie motocykl o większej pojemności = szybka jazda na prostej, szpan i podrywanie kobiet o wątpliwej reputacji, to się nie dogadamy. Według Ciebie jedyna właściwa droga to czytanie motocyklisty doskonałego do poduszki, a później przejście przez kilkanaście motocyklów zanim zacznie się jeździć tym czym chce? Osobiście wolę trochę spróbować życia ;)

Po przestudiowaniu waszych wypowiedzi + informacji z innych źródeł ograniczyłem swoją listę trochę: 1. Suzuki GSX650F 2. Kawasaki ER-6f 3. Suzuki GSR600 4. Suzuki SV650S. Miał ktoś może jakiś kontakt z kandydatem nr 3 - GSR600?
ex6
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/2/2013, 20:10
Lokalizacja: Gdynia/Radom/Drezno

Postprzez MiHał91 » 23/2/2013, 22:07

HA hA HA respekt :lol:
Ja na 1 moto wybrałem sv 650s i jestem mega zadowolony i mogę polecić to każdemu kto ma minimalną ilość oleju w głowie. Niestety co do gsr nie pomogę er6 jeździłem ale mi bardziej pasowało sv. Masz upatrzone dobre modele teraz tylko znajdź najlepiej zachowany egzemplarz podrzuć linka na jakimś forum ktoś to oceni doradzi i gitara.
Ps. wszystko jest dobre na pierwsze moto byle nie er łan - to jest żart (dla niekumatych hejterów)
Suzuki SV 650s 2004r SPRZEDAM
MiHał91
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9/2/2012, 08:24
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Postprzez SkoQ » 23/2/2013, 22:43

Nie najeżdżam, zwyczajnie większość ludzi z podejściem 600 + odrazu, nie próbując jeździć na czymś wczesniej tak własnie wygląda :) nie mówię że każdy, może się wyłamujesz ze schematu. Ja Ci powiedziałem, że jeśli już to bierz ER-6 w wersji F, przyspieszenie podobne do sportowej klasy 600.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez exaco » 24/2/2013, 02:17

ex6 napisał(a):
MANIAK. napisał(a):ex6 bardzo dziekujemy Ci za przybycie na forum , ale jestes za bardzo leniwy.
W sieci jest mnostwo info i tych motorkach.
Dziękuje za komplement, jednak co mi po "suchych" artykułach, w których praktycznie każdy motocykl się świetnie prowadzi i sprawdza doskonale we wszystkich możliwych warunkach? Od takiego lania wody, wolę wypowiedź kogoś kto nie ma jakiegokolwiek interesu w poleceniu motocykla A, czy jakiegokolwiek innego.

skidmarks napisał(a):O dokładnie. Trafić możesz z 650F z ABS-em
Dzięki za wypowiedzenie się. Coraz bardziej się przekonuje do tego motocykla.

maciooo19 napisał(a):ex6 - pierwszy moto i od razu ok. 80KM?
ja jak jeździłem ybr 250 na jazdach która ma 24KM to powiem CI, że to jechało...
Jechało, no właśnie... jechało, nic więcej. Na mnie nie zrobiła jakiegokolwiek wrażenia YBR250, którą jeździłem. I nie mam tu na myśli wcale jazdy na granicy vmax, bo przecież na kursie nawet nie miałem okazji jej rozpędzić porządnie.

SkoQ napisał(a):Maciooo nie rozumiesz :) przecież jak jeździ się w GTA na motocyklu to poniżej pojemności 600 to to nie jedzie, no i co by kumple powiedzieli, że mniej niż 600 kupił ? Daj spokój panie, na 500 nie idzie nic wyrwać pod gimnazjum, co tam ze stopniowym zwiększaniem mocy.

Swoją drogą z tych ktore podał to ER-6 najspokojniejsza chyba :)
Widzę, że ocenianie ludzi przychodzi Ci łatwiej od pochwalenia się swoją nieograniczoną widzą. Jeżeli dla Ciebie motocykl o większej pojemności = szybka jazda na prostej, szpan i podrywanie kobiet o wątpliwej reputacji, to się nie dogadamy. Według Ciebie jedyna właściwa droga to czytanie motocyklisty doskonałego do poduszki, a później przejście przez kilkanaście motocyklów zanim zacznie się jeździć tym czym chce? Osobiście wolę trochę spróbować życia ;)

Po przestudiowaniu waszych wypowiedzi + informacji z innych źródeł ograniczyłem swoją listę trochę: 1. Suzuki GSX650F 2. Kawasaki ER-6f 3. Suzuki GSR600 4. Suzuki SV650S. Miał ktoś może jakiś kontakt z kandydatem nr 3 - GSR600?



GSXF będzie dla Ciebie za ciężki - jesteś niezbyt wysoki, ważysz tyle co większa dziewczyna (bez obrazy), a to moto to kawał klocka. To 250 kilogramów motocykla, które może Ci na parkingu sprawić sporo kłopotów. Ja śmigam gsx600f i powiem Ci, że nawet podczas jazdy ta masa jest odczuwalna.

Dla Ciebie zdecydowanie fajniejszy będzie er6f. Ja swego czasu rozglądałem się za er6n, ale akurat na mnie był zbyt mały, ale ogólnie moto jest bardzo fajne. Odnośnie roczników, to bierz jak najnowsze ;) A tak na poważnie, to jak robiłem research na temat tego moto, to w kilku miejscach czytałem, aby nie brać tych z różową ramą, bo podobno miała jakąś wadę fabryczną i potrafiła pękać (nie doświadczyłem - piszę co przeczytałem). Te nowsze z czarną ramą są już podobno OK.

Nie spinaj się tak, jak ktoś Ci radzi gs500, bo chłopaki krzywdy Ci nie chcą zrobić, tylko dobrze życzą... jak zaczniesz jeździć, to zrozumiesz...
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ex6 » 24/2/2013, 14:00

exaco napisał(a):GSXF będzie dla Ciebie za ciężki - jesteś niezbyt wysoki, ważysz tyle co większa dziewczyna (bez obrazy), a to moto to kawał klocka. To 250 kilogramów motocykla, które może Ci na parkingu sprawić sporo kłopotów. Ja śmigam gsx600f i powiem Ci, że nawet podczas jazdy ta masa jest odczuwalna.

Dla Ciebie zdecydowanie fajniejszy będzie er6f. Ja swego czasu rozglądałem się za er6n, ale akurat na mnie był zbyt mały, ale ogólnie moto jest bardzo fajne. Odnośnie roczników, to bierz jak najnowsze ;) A tak na poważnie, to jak robiłem research na temat tego moto, to w kilku miejscach czytałem, aby nie brać tych z różową ramą, bo podobno miała jakąś wadę fabryczną i potrafiła pękać (nie doświadczyłem - piszę co przeczytałem). Te nowsze z czarną ramą są już podobno OK.

Nie spinaj się tak, jak ktoś Ci radzi gs500, bo chłopaki krzywdy Ci nie chcą zrobić, tylko dobrze życzą... jak zaczniesz jeździć, to zrozumiesz...
Co masz na myśli, że masa jest odczuwalna podczas jazdy? Rozumiem, że podniesienie tego motocykla z ziemi, dla kogoś mojej postury, może być problemem, jednak przy samej jeździe?

W żadnym wypadku się nie spinam, tylko dałem taką adnotację, że ten motocykl mnie w żadnym wypadku nie interesuje. A to, że tutaj wiele osób w takiej sytuacji podchodzi tak, że jak nie ten, to pewnie zaraz R1 w głowie to już chyba nie mój problem.

Także dziękuje wszystkim za wypowiedzi, teraz wszystko sobie "poukładam" w całość i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba, że się znajdzie ktoś jeździ GSR600 to chętnie przeczytam co nieco na jego temat.
ex6
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/2/2013, 20:10
Lokalizacja: Gdynia/Radom/Drezno

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na gr