Zobacz wÄ…tek - Rejestracja w kraju
NAS Analytics TAG

Rejestracja w kraju

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja w kraju

Postprzez kudlaty_888 » 18/2/2013, 18:26

Witam.
Mój problem jest następujący:
Otóż zakupiłem motocykl sprowadzony z Niemiec. Kupiony on został od handlarza i mam do niego komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji. Nie mam umowy z owym handlarzem, lecz dostałem od niego oryginał umowy z Niemieckim właścicielem (wiem, że to omijanie przepisów, ale opcja wysoce okazyjna więc trudno.... :) ). Motocykl kiedy go nabyłem miał już zrobiony pierwszy przegląd w kraju.
1). Jeśli przegląd jest wystawiony z datą 10.04.2012, to jak rozumiem data na umowie kupna od Niemieckiego właściciela musi być z datą wcześniejszą od wyżej wymienionej?
2). Czy jeśli motocykl został sprowadzony prawie rok temu, a przez ten czas nie zostały wykonane żadne czynności w kierunku rejestracji w kraju, to czy będzie problem w Urzędzie Skarbowym ( przy zakupie motocykla w kraju jest konieczność opłacenia podatku w terminie do 14 dni, a co z motocyklami sprowadzonymi?), dodam, że motocykl jest z 83 roku i ma przejechane więcej niż 6 tys. km.

Bardzo proszÄ™ o pomoc.
kudlaty_888
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20/7/2011, 18:16
Lokalizacja: Tarnów


Postprzez madcap » 18/2/2013, 20:27

skoro kupiłeś godząc się na umowę ks od niemca, mimo, że kupiłeś od handlarza, to teraz tego już musisz się trzymać.
ad. 1 - tak
ad. 2 - problemu nie będzie, naliczą odsetki i tyle
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê