Zobacz wątek - Ankieta badawcza do pracy inzynierskiej
NAS Analytics TAG

Ankieta badawcza do pracy inzynierskiej

O wszystkim
_________

Ankieta badawcza do pracy inzynierskiej

Postprzez kabanero » 14/2/2013, 14:23

Witam, zachęcam do wypełniania ankiety krótkiej ankiety (12 pytań testowych) odnośnie kasków motocyklowych. Jeśli posiadasz kask bądź zamierzasz kupić prosiłbym Cię o pomoc w wypełnieniu ankiety :)

http://www.ankietka.pl/ankieta/106597/b ... owego.html

Pozdrawiam.

Masz od tego Hydepark.
Michał
kabanero
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/2/2013, 14:18
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Invi » 14/2/2013, 15:24

Ja bym zrobił badanie znajomości tematu osób tworzących bzdurne ankiety...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Glenroy » 14/2/2013, 15:59

3. Jaki jednoślad posiadasz? *
motorower / skuter
motocykl sportowy / naked
chopper / crusier / custom
motocykl do jazdy w terenie
motocykl turystyczny
nie posiadam

Eeeeee? WTF? A te kategorie to jak ze sobą są powiązane? Co ma na przykład sport do nakeda? Już lepiej gdybyś podzielił to pojemnościami, przynajmniej jakoś by to wyglądało.

6. Gdzie spędzasz najwięcej czasu poruszając się motocyklem?
Na kanapie, siedzeniu, czy jak kto woli.

A wytłumacz mi, jak mogę najwięcej czasu spędzać poruszając się w trybie mieszanym, mając wcześniej do wyboru trasę albo miasto? ;)

7. Jakie materiały zawiera konstrukcja Twojego kasku?
Czarne? Nie wiem, skąd mam niby wiedzieć?


Zgadzam się z Invim, co nowsza ankieta to bardziej durna.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SkoQ » 14/2/2013, 16:51

Nie przemyślane rzeczywiście, nikt nie wie z czego jest jego kask, czyta się rankingi który jest bardziej bezpieczne i tak dalej. Nie trzeba być inzynierem materiałowym żeby ubrać bezpieczny kask na głowe ;)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Dyz!o91 » 14/2/2013, 17:07

Wiem tylko ze jest skorupa styropian material wykonczeniowy gabki ;p a zaglebiajac sie bardzej to sory nie wiem ;p
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez Invi » 14/2/2013, 19:09

A ja wiem że jest z termoplastiku, jak większość kasków poniżej 2k :D Ale w ankiecie nie ma takiej opcji... Za to są takie z których chyba nikt kasku nie zrobił...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Walenty » 14/2/2013, 21:51

Glenroy napisał(a):7. Jakie materiały zawiera konstrukcja Twojego kasku?
Czarne? Nie wiem, skąd mam niby wiedzieć?


A ja wiem, zresztą to dość istotne 8)

Termoplastik to nie to samo co poliwęglan? Bo tam chyba była możliwość zaznaczenia poliwęglanu...

edit: Jest włókno węglowe, pytanie, czy to to samo co poliwęglan? Chyba nie, nie mam za bardzo pojęcia w tych zagadnieniach...
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez kabanero » 14/2/2013, 23:20

Ja bym zrobił badanie znajomości tematu osób tworzących bzdurne ankiety...

Proszę sprecyzuj co masz na myśli?

Eeeeee? WTF? A te kategorie to jak ze sobą są powiązane? Co ma na przykład sport do nakeda? Już lepiej gdybyś podzielił to pojemnościami, przynajmniej jakoś by to wyglądało.

To nie ma wyglądać, to ma dać informację o typie motocykla nie o pojemność tu chodzi.

A wytłumacz mi, jak mogę najwięcej czasu spędzać poruszając się w trybie mieszanym, mając wcześniej do wyboru trasę albo miasto?

Zapomniałeś wymienić jeszcze terenu :)


7. Jakie materiały zawiera konstrukcja Twojego kasku?
Czarne? Nie wiem, skąd mam niby wiedzieć?


Nie przemyślane rzeczywiście, nikt nie wie z czego jest jego kask, czyta się rankingi który jest bardziej bezpieczne i tak dalej. Nie trzeba być inzynierem materiałowym żeby ubrać bezpieczny kask na głowe


racja nikt nie wie, oni też nie:

Wiem tylko ze jest skorupa styropian material wykonczeniowy gabki ;p a zaglebiajac sie bardzej to sory nie wiem ;p


A ja wiem że jest z termoplastiku, jak większość kasków poniżej 2k Ale w ankiecie nie ma takiej opcji... Za to są takie z których chyba nikt kasku nie zrobił...


A ja wiem, zresztą to dość istotne

Termoplastik to nie to samo co poliwęglan? Bo tam chyba była możliwość zaznaczenia poliwęglanu...

edit: Jest włókno węglowe, pytanie, czy to to samo co poliwęglan? Chyba nie, nie mam za bardzo pojęcia w tych zagadnieniach...

do Skoq - na pewno nikt nic nie wie? użytkownicy nawet wymienili materiały

PS:
-poliwęglan należy do grupy termoplasitków.
-Włókno węglowe i poliwęglan to co innego.

PS 2: ankieta to część badawcza pracy inżynierskiej badającej świadomość konsumenta przy doborze kasku. To zresztą jest napisane, że ma na celu zbadanie właśnie świadomości. Niektórzy tę świadomość mają inni nie, niektórzy znają materiały a inni nie. Pytania mają pełnić odpowiednią funkcję.

Pozdrawiam.[/quote]
kabanero
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/2/2013, 14:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ZooL » 15/2/2013, 10:59

Odp: tak, oni tez NIC nie wiedza, mozesz przeczytac manuala do kasku, dostac garsc pobieznych informacji i... uwazac ze wszystko wiesz, ale tak na prawde rownie dobrza mozna powiedziec ze kask jest zrobiony z materialow hm... syntetycznych? Twardych a w srodku miekkich ? Tak samo nic nie wnoszaca informacja. To ze znasz nazwe grupy materialowej do ktorej nalezy jeden czy dwa materialy uzyte przy produkcji kasku to jest praktycznie zerowa wiedza. Bo widzisz, prawdopodobnie nie jestes tego swiadomy, ale firmy produkujace rozne rzeczy w tym kaski, dbaja o to aby szczegolowe informacje dotyczace ich produktow nie wychodzily poza ta firme.


"
3. Jaki jednoślad posiadasz? *
motorower / skuter
motocykl sportowy / naked
chopper / crusier / custom
motocykl do jazdy w terenie
motocykl turystyczny
nie posiadam
"
"To nie ma wyglądać, to ma dać informację o typie motocykla nie o pojemność tu chodzi. "

eee.... a honda vfr to sport czy turystyk? Bo w dniu premiery zdaje sie byl zaliczany do sportow, dzisiaj juz nie. A yamaha T-max to skuter czy turystyk? Bo zasadniczo ma budowe skutera, ale pojemnosc silnika i moc go nieco eliminuja z tej kategorii. Dlatego podsumowywujac nie ogarniasz tematu, i stworzyles durna ankiete stad wypowiedz:

"Ja bym zrobił badanie znajomości tematu osób tworzących bzdurne ankiety..."


PS. jesli do pracy INZYNIERSKIEJ potrzebujesz ankiet to... zmarnowales 3,5 roku zycia.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Dyz!o91 » 15/2/2013, 11:09

Jezeli chodzi o skuter to nie jest to wyznacznik pojemnosci silnika (moze miec 50ccm a moze miec 250 i wiecej) jest to tylko nazwa danej konstrukcji ;) Duzo ludzi myli to ;)
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez Walenty » 15/2/2013, 12:40

ZooL napisał(a):"
3. Jaki jednoślad posiadasz? *
motorower / skuter
motocykl sportowy / naked
chopper / crusier / custom
motocykl do jazdy w terenie
motocykl turystyczny
nie posiadam
"
"To nie ma wyglądać, to ma dać informację o typie motocykla nie o pojemność tu chodzi. "

eee.... a honda vfr to sport czy turystyk? Bo w dniu premiery zdaje sie byl zaliczany do sportow, dzisiaj juz nie. A yamaha T-max to skuter czy turystyk? Bo zasadniczo ma budowe skutera, ale pojemnosc silnika i moc go nieco eliminuja z tej kategorii. Dlatego podsumowywujac nie ogarniasz tematu, i stworzyles durna ankiete stad wypowiedz:


Trochę się czepiacie, jak macie problem z dopasowaniem motocykla do tych kategorii, to chętnie pomogę.
Honda VFR? Turystyk.
Yamaha T-max? Skuter.
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Hyde » 15/2/2013, 13:32

Prosił o wypełnienie, to mu wypełniłem, żadnego czepiana się o szczegóły. Jeżeli chcecie być pomocni, to zróbcie to samo - tyle w temacie.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez kabanero » 15/2/2013, 22:53

Motocykl o pojemności powiedzmy 750cm3 moze miec 20km albo 50km albo powiedzmy 130km, a motocykl o pojemnosc 400cm3. moze miec ich np. 65 albo 12. Co mi da zatem informacja o pojemności?
Tak samo jak masz pojemność 500cm3, może dotyczyć zarówno motocykla naked/chopper/skuter/cross czy customa. Moje moto ma pojemnosc 750cm3 i co jestes wstanie mi o nim powiedziec?

Niektórzy mają świadomość tego co kupują a inni nie, to sie nazywa świadomość konsumenta. Jedna osoba popatrzy na reklame w gazecie i kupi dany kask, inna pojdzie do salonu i wybierze ten ktory jej sie podoba a inna bedzie analizować kask pod katem np. najmniejszego wspolczynnika oporu powietrza i ten wlasnie kupi jak np. moja siostra. Ktos woli miec wbudowane sluchawki by puscic sobie ramsteina a ktos inny chce miec blende. Co w tym dziwnego? Ja rozumiem ze to jest polska i wspolczynnik hejterow na metr kwadratowy przewyzsza srednią swiatową no ale bez przesady.

Widocznie nie macie swiadomosci konsumenckiej odnosnie kupowanego kasku ok. Nie mowie ze jestescie gorsi, ale niektorzy ludzie maja i do tych osob rowniez jest skierowna ankieta. Niektorzy z was okazują postawe ze maja w dupie z czego jest zrobiony, a np. moja kuzynka dobierala kask tak by byl zrobiony z laminatów i posiadal wysokie noty w rankingach wyciszenia hałasu. Łatwo jest mierzyć własną miarą, ale nie wszyscy są tacy sami.

pozdrawiam.
kabanero
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/2/2013, 14:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Boshi » 15/2/2013, 22:59

Kolego, te testy to sobie możesz głęboko wsadzić wiesz gdzie... 95% jest sponsorowane więc czego się spodziewasz? Jakoś mam wątpliwości co do kasku za 200 zł który ma 5/5 gwiazdek a taki arai za 2,5 kafla ma 4/5 gwiazdek...
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Invi » 15/2/2013, 23:27

Żaden kask za 200zł nie ma 5/5 w sharpie... I co w tym dziwnego? Że kosztuje 2.5 to znaczy że na 100% jest pod tym względem lepszy? A jest to jedyny w miarę niezależny test, jakby ustawili kaski dokładnie według ceny to łykałbyś wyniki? :D

Przesadzasz z tymi materiałami, wszelkie super materiały stosuje się w nich po to żeby były o te 200g lżejsze, wytrzymałość ta sama, zresztą, on nie ma być niezniszczalny tylko pochłonąć energię, a za to i w takim za 500 i za 3000 odpowiada głupi styropian ;)

Jestem naprawdę ogromnie ciekaw czy według ankiety okazałem się świadomym klientem :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mati22252 » 16/2/2013, 14:05

A wie ktoś jak wygląda kask z lusterkiem wstecznym i gdzie można kupić :)
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez suhy-19 » 16/2/2013, 14:39

Ja wiem jak wyglada i tez wiem gdzie mozna kupic kask z lusterkiem ;)
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez suchy558 » 16/2/2013, 14:46

Reevu takie produkuje ;)
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez mati22252 » 16/2/2013, 20:50

Jak patrzyłem na te kaski to jednak może być to fajna rzecz. Tylko pytanie czy to przezroczyste z tyłu nie osłabia konstrukcji i tłumienia takiego kasku
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Jasiu123 » 17/2/2013, 00:24

Invi napisał(a):Przesadzasz z tymi materiałami, wszelkie super materiały stosuje się w nich po to żeby były o te 200g lżejsze, wytrzymałość ta sama, zresztą, on nie ma być niezniszczalny tylko pochłonąć energię, a za to i w takim za 500 i za 3000 odpowiada głupi styropian ;)


Mylisz się invi. Nie chodzi tylko o masę. Widziałem testy arai-a gdzie w kask próbowano wbić metalowy pręt rozpędzony do ponad 100 km/h bez skutku podczas gdy tanie kaski rozpadały się w drobny mak i nie sądze żeby takie cuda wyprawiał zwykły styropian. Mam arai-a co prawda trochę już stary model gdyż mam go 4 lata ale dopoki się nie rozpadnie ze starości nie zamienie go na nic innego. Wcześniej próbowałem tańszych kasków ale różnica między tanim kaskiem a kaskiem z górnej półki to totalna przepaść jeśli chodzi o wrażenia w czasie jazdy. Walniesz jakąś szybszą trasę w arai i choćbys zbierał 3 lata bedziesz chciał go mieć.
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr