Zobacz wątek - PROGRAM MOTOCYKLOWY - BIKE RAPORT
NAS Analytics TAG

PROGRAM MOTOCYKLOWY - BIKE RAPORT

O wszystkim
_________

PROGRAM MOTOCYKLOWY - BIKE RAPORT

Postprzez rafka57 » 25/1/2013, 02:09

Z kumplem wpadliśmy na pomysł robienia programu Motocyklowego od motocyklisty dla Motocyklistów. Chciałbym żebyście dali cenne wskazówki np. co byś chciał oglądać w takim programie . Stawiamy 1 kroki wiec jeszcze długa droga przed nami(proszę o wyrozumiałość). Już teraz musimy ukierunkować się ,dlatego docenię wskazówki co by Was zainteresowało. Chciałbym żeby czymś się wyróżniał a nie był kolejnym z tysięcy już wałkowanych.

1 odc.
Ciekawe rozwiązania w motocykla HONDA NC700 oraz skutera PCX 125.
Zobaczycie, Gdzie schować kask nie mając kufra,
silnik adoptowany z samochodu ,
system start-stop,
ciekawe zabezpieczenie stacyjki utrudniający kradzież.


http://youtu.be/1k-WAh4ZQXY

Oglądnij wystaw komentarz, napisz wskazówki

Mam jeszcze materiał na kolejne dwa odcinki. Wrzucę jak zmontuję.

Jeden będzie w temacie odzieży
Drugi większości temat powinien być znany. Jednym przypomni ,
a początkujących pokaże parę przykazań przed rozpoczęciem każdego sezonu
Avatar użytkownika
rafka57
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18/1/2013, 16:00


Postprzez Glenroy » 25/1/2013, 16:16

Jak na początki, całkiem fajnie Wam to wyszło :).
Co do pomysłów, w komentarzach na YT padła już propozycja, która mnie bardzo by zainteresowała. Dokładnie chodzi o "ukrytą kamerę" podczas oględzin w komisach lub w ogóle u osób sprzedających, tak żeby uświadomić , zapewne głównie początkujących motocyklistów, czego można spodziewać się po komisie, gdzie leży najwięcej problemów, na co zwracać uwagę czy po prostu w jakich aspektach zazwyczaj kantują nas "turasy".

Ta sama kwestia jeżeli chodzi o motocykle używane, jakieś testy, porównania, racjonalne opinie na ten temat, bo pada wiele modeli motocykli na początek, ale mało kto potrafi jasno odpowiedzieć dla czego właśnie ten a nie inny, zazwyczaj wychodzi to z faktu, że "ja na tym jeździłem i jest dobre", przydało by się takie porównanie. Ogólnie porównanie danych segmentów, nakedy, sporty czy enduro, żeby interesanci mieli jakoś zobrazowaną sytuację, kiedy stoją przed wyborem, przykładowo, GSF600 czy FZS600, pokazać, wytłumaczyć różnicę, zalety, wady.

Pozdro i powodzenia z programem! :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez adriank164 » 25/1/2013, 17:33

Bardzo dobre materiały , fajny początek do być może długiej i udanej serii .Myślę ,że gdyby wziąć pod uwagę kilka sugestii chociaż by tą od Glenroya to będzie naprawdę ciekawy program . Myślę ,że Glenroy napisał wystarczająco więc podpinam się pod jego słowa. :)
Romet Chart 210 ||Virago 535
Avatar użytkownika
adriank164
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15/8/2012, 13:56
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez rafka57 » 26/1/2013, 18:16

Myślę że ze sprzętami używanymi trzeba będzie podrążyć temat.
DZIĘKI za sugestie, pomysły.
CZEKAM na więcej:!:
A Wy SUBSKRYBUJCIE kanał i będziecie na bieżąco
Avatar użytkownika
rafka57
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18/1/2013, 16:00

Postprzez motoluka » 27/1/2013, 09:06

Pomyśl o sprzęcie bo Ty masz mikrofon a człowiek z salonu nie ma nic, trzeba to jakoś rozwiązać w takich oficjalnych wywiadach bo jak puszczam sobie na głośniki to jego słyszę komfortowo a Ciebie bardzo głośno.

PS: Jeśli wykorzystacie pomysł ukrytej kamery tak jak np. w usterce to jestem Waszym fanem o każdej porze dnia i nocy.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez leff » 27/1/2013, 11:43

ja bym popracowal nad dykcja i slownictwem .... "jak ulepszyc swoje motory" ........ i to na samym poczatku
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Starski » 27/1/2013, 12:57

Wzgledy techniczne: tak jak koledzy wspomnieli, musicie zrobic cos z tym dzwiekiem.

ekonomiczne: w waszym wypadku podstawa jest skupienie sie na konkretnej grupie motocyklistow, niestety nie macie rozmachu by dogodzic wszystkim. Proponuje wybrac konkretny przedzial, osobiscie przejrzalbym ostatnie 10 stron tematow "Chce kupic motocykl" i bedziecie mieli rozeznanie jakie modele i rodzaje sa najpopularniejsze wsrod tej spolecznosci.
Fajnie, ze robicie test nowych furek, ale w gruncie rzeczy, obejrzalem to i tyle.. Bo tak naprawde nie stac mnie na nie jak i wiekszosc tu obecnych. Test nowych sprzetow ograniczylbym do sporadycznych ciekawszych propozycji.
Nalezy sie skupic na motongach uzywanych i jak wczesniej wspomniano, proby ich zakupu od handlarzy.
Poza tym, jak mniemam wczesniej czy pozniej bedzie chcieli by wasze koszty zostaly wyrownane, a nawet by program przynosil pewne zyski, a do tego potrzebujecie jak najwiecej wyswietlen i popularnosci.

Marketing: Nie powielajcie rzeczy ktore mozna spotkac w magazynach poswieconych motocyklom, bo nie bedzie mieli szans odniesc wiekszych sukcesow. Wypelnijcie luke ktora istnieje w polskich mediach motoryzacyjncych odnosnie motocykli.
Musicie miec świeży pomysl i robic to co podoba sie nam, potencjalnym odbiorcom. Poza tym, zastanowcie sie nad metodami bindowania waszego programu, bo 500 wyswietlen to za malo. Jak nie bedziecie wchodzic w parade magazynom mot. i osiagniecie pewna popularnosc, to mozecie probowac nawiazac wspolprace np. z "Motormania" ktora ma na swoim koncie juz pare wypromowanych osob.

Merytorycznie: wyraz motor i motocykl sa tak samo dopuszczalne w naszym jezyku, ale wiekszosc woli okreslenie motocykl. Przyda wam sie jeszcze troche humoru, nie moze byc sztywno :)

Pewnie i tak polowy nie napisalem tego co mam na mysli, ale pamietajcie, ze poczatki sa zawsze najtrudniejsze i nie poddawajcie sie teraz. "Kazda, nawet najwieksza wyprawa zaczyna sie od malych krokow."

Zycze wam jak najlepiej, ale zawsze bierzcie pod uwage opinie ludzi ktorzy was beda ogladac :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez pamoz » 27/1/2013, 17:09

Nie może być polskiej nazwy?. Wszechobecne anglosastwo powoduje u mnie odruchy wymiotne.

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
pozdr.
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez FireBlade954 » 27/1/2013, 19:43

Tak jak koledzy wyżej piszą, koncentrujcie się na motocyklach używanych. Podczas jednego odcinka weźcie pod uwagę jeden model, jego wady fabryczne, jak się prowadzi, ile pali, jak jest odczuwalna moc itp.

Może poświęcicie jakiś odcinek offroadowi np. porównanie 2T do 4T, wywiad np. z Łukaszem Kurowskim, inny odcinek poświęcony supermoto itp. Fajnie by było jakby też był jakiś odcinek poświęcony mechanice np. wymiana uszczelniaczy w zawieszeniu, wymiana klocków hamulcowych.
Avatar użytkownika
FireBlade954
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3/9/2011, 07:28
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez rosiboj » 27/1/2013, 21:01

Dlaczego na starych motocyklach? Jasne, ktos tam moze byc zainteresowany banditem i pomimo przeczytania 500 artykulow chce jeszcze raz uslyszec to samo, bo nic nowego sie juz o starch motocyklach nie dowiemy. Programy o samochodach tez starych ogladacie?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Glenroy » 27/1/2013, 23:04

Rosiboj napisał(a):Programy o samochodach tez starych ogladacie?

No pewnie, taki "zakup kontrolowany" czy "fani czterech kółek", lubię posłuchać obiektywnej opinii kogoś kto ma zimne spojrzenie na dany temat, nawet amatorzy, bo w zasadzie ja też profesjonalistą nie jestem i taka opinia tworzy już pewien obraz, lubię też oglądać jak doprowadzane do stanu używalności są stare samochody, wbrew pozorom możesz wyciągnąć z tego sporo ciekawostek, typu co się psuje, ile to może kosztować i czy sam będziesz w stanie sobie to zrobić. Jak się prowadzi, jak hamuje, co zrobić, żeby dany aspekt trakcji poprawić. Lubię takie programy, chociażby z samego względu, że pokazywane tam pojazdy są w większej części w moim zasięgu finansowym, miło jest obejrzeć coś a'la top gear, ale to w zasadzie dla jaj i popatrzenia jak goście bawią się zabawkami poza moim zasięgiem kiedykolwiek.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez rafka57 » 31/1/2013, 11:32

Glenroy też oglądam Fani 4kółek czy Top Gear , myślę że dojdziemy kiedyś do takiego poziomu. Tylko żebyśmy nie kręcili do lasu , ani żeby ktoś na nie zajechał drogi.

FireBlade954 każdy sportowiec pokazuje co jeszcze można wycisnąć z maszyny ,a filmiki z jego udziałem są chętnie oglądany.

Myślę że opis modelu używanego, jego częste usterki i zmiany techniczne oraz liftowe wierze że są pożądane.

Starski respekt, kompendium wiedzy. mam nadzieje że większość uda się zrealizować

motoluka racja z dźwiękiem było różnie
Avatar użytkownika
rafka57
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18/1/2013, 16:00

Postprzez Dyz!o91 » 31/1/2013, 17:21

Super czekam na nastepne mysleze moznaby temat przykleic czy wyroznic jakos, tematow jest mnowstwo kazdy ma inny gust ale mysle ze postaracie sie i zrobicie cos dla kazdego ;)
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez Gioco » 8/2/2013, 12:11

Mozecie jeden ocinek poświęcić dla ludzi którzy nie mają moto, a się nad nim zastanawiają.
Opisac na co zwracać uwagę przy wyborze szkólki, które nie oszukujmy się szkolą marnie.
Przeprowadzić wywiad z instruktorem, który opowie o podstawowych zasadzach bezpieczenstwa itp.
Info, o dodatkowych kurach czy warto tak owe robić itp.

I tak jak ktoś wcześniej wpomniał, miło by się oglądało postawy mechaniki nie każdy potrafi, a moża by pokazać to i owo.
Gioco
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13/3/2012, 09:59

Postprzez cichycr » 8/2/2013, 16:55

Miło by było, gdybyście się nie ograniczali tylko do motocykli szosowych :)
Honda CR 125

fuck the whales, save 2 strokes !!!
Avatar użytkownika
cichycr
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 26/5/2012, 18:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez rafka57 » 8/2/2013, 22:56

Jest już nowy odcinek. Pełny adrenaliny palenia gumy i spalin Dzięki mistrzowi Świata w Sunterstwie.


Proponowane przez Was tematy są powoli realizowane.

Nie :? kontynuuj w tym samym temacie.

senekkorzenna



http://youtu.be/NAgFq86RfuQ
Avatar użytkownika
rafka57
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18/1/2013, 16:00

Postprzez relakzstyle » 10/2/2013, 11:34

supeeeeeeer inicjatywa. Ja bym chetnie obejrzal przeprowadzanie czynnosci serwisowych np. w kazdym odcinku jakas jedna czynność, testy kasków i innych ubran - w "motocyklu" przykladowo nioe ma obiektywizmu a tego wymaga sie od testerów. A co do reszty - MOTOCYKLE i tyle w temacie ; ) Tak jak ktos powiedzial - motocykle uzywane bardziej wskazane. Moze 10 procent ludzi stac na nowki. Tak czy inaczej watek dodaje do ulubionych


Ps. Hitem dla mnie bylo by przetestowanie PALIWA ale nie pod katem ILE mocy dodaje ale pod katem np. czyszczenia ukladu, jakosci odpalania, tak samo jak test np. OLEJów silnikowych pod katem rozruchu silnika - startu
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez rosiboj » 10/2/2013, 15:22

relakzstyle napisał(a):
Ps. Hitem dla mnie bylo by przetestowanie PALIWA ale nie pod katem ILE mocy dodaje ale pod katem np. czyszczenia ukladu, jakosci odpalania, tak samo jak test np. OLEJów silnikowych pod katem rozruchu silnika - startu


Ale przy rozruchu silnika brak jest smarowania. Dopiero jak silnik pracuje i pompa podaje wtedy zaczyna się smarowanie wiec nie wiem jak ty to sobie wyobrazasz.tak samo jakie są jakości odpalania względem paliwa ? Z czyszczeniem ukladu to czego oczekujesz? Ze rozkreca silnik,zloża, zatankuja i ponownie rozloza żeby porównać jak czyści paliwo ze stacji bliska w zadupiu dolnym?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez ASR1927 » 11/2/2013, 16:36

Dlaczego nazwałeś Senka "koleżanką" :lol: ?

Potrenuj może przed lustrem, pooglądaj prezenterów w TV - zwróć uwagę na ich zachowania. Nie przedstawiasz relacji z pogrzebu towarzysza Stalina, tylko prowadzisz luźny program dla fanów motocykli - więcej luzu!

Oglądaliście maturatobzdura.tv? Tamten prowadzący mega się do tego nadaje. Bardzo fajnie się go ogląda i słucha. Ty natomiast troche przynudzasz, z całym szacunkiem :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

SOKÓŁ 1000

Postprzez rafka57 » 19/2/2013, 22:55

żeby nie zakładać następnego odcinka o reszcie odcinków będę Was informować w tym Temacie.

NOWY odcinek z Polskim weteranem SOKÓŁ 1000 . W tym odcinku zobaczycie motocykl którego niełatwo znaleźć w takim stanie gdyż zostało ich parę sztuk w Polsce Ciężki motocykl polskiej produkcji który służył ojczyźnie. Produkowany w latach 1933-1939. Ostatni egzemplarz zjechał 3dnia II Wojny Światowej. Oprócz służby w terenie był uczestnikiem Olimpiady w Berlinie w 1936 roku, zwycięzcą w Rajdzie Tatrzańskim oraz Rajdzie „Szlakiem Marszałka Piłsudskiego który liczył prawie 2800km.


https://www.youtube.com/watch?v=HBGQfde ... H1&index=1

UDOSTĘPNIAJCIE na swoich profilach, SUBSKRYBUJ i bądź z nami na bieżąco
Wszelkie zainteresowanie jest dla nasz motywujące do dalszej pracy. Wiedząc, że mamy Widza, dla którego możemy robić następne odcinki :idea:
Avatar użytkownika
rafka57
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18/1/2013, 16:00

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr