Zobacz wÄ…tek - Jaki Kupic Motor? Sport i troche do stuntu
NAS Analytics TAG

Jaki Kupic Motor? Sport i troche do stuntu

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jaki Kupic Motor? Sport i troche do stuntu

Postprzez Simonsoft » 1/2/2013, 13:38

Witam, zastanawiam sie jaki kupic motocykl, aby dostosowac go idealnie do swojej jazdy. Ogolnie zawsze jezdzilem na scigaczach (honda vtr 1000, gsxr 600 i inne). Mam kilku faworytow do 7 tys mniej wiecej, sa to : Honda vtr 1000 firestorm, honda cbr 600, Suzuki Gsxr 600/750, lub ewentualnie suzuki sv 650. Jednak chcialem zapytac bo slyszalem ze we wszystkich hondach jest tak zrobiony silnik ze jak sie jedzie na 1 kole to jest prawidlowy obieg oleju i nie wiem czy to prawda, poniewaz czesto jezdze na 1 kole, a nie chce "zarznac" silnika, wiec mam pytanie, co mam zrobic zeby nie dopuscic do takiej sytuacji a moc jezdzic swobodnie i bez obaw?
a) Moze wystarczy dolac wiecej oleju i jezdzic?
b) Moze musze przerobic silnik (tzw. micha)

Nie wiem, prosze o pomoc :))))

Pozdrawiam Szymon
Simonsoft
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/11/2011, 09:18


Postprzez Vergon » 1/2/2013, 15:21

To źle słyszałeś jeżeli chodzi o Hondy a przynajmniej o CBR F3, bo za 7k to domyślam się, że właśnie o niej myślisz.
W F3 montuje się przegrodę w misce olejowej i odwraca się smok, do tego lejesz pełen baniak oleju (4L) i latasz.
Przegroda to jakieś groszowe koszty ok 40zł, poskładać możesz na silikon do wysokich temperatur, montaż i przekładkę smoka zrobisz sam bez problemu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SkoQ » 1/2/2013, 16:15

SV'ka do stuntu raczej średnio, wstaje co prawda sama na koło, ale krążą tysiące opinii o tym że panweki siadają od jazdy na kole, nie wiem cyz po 2003 roku coś się w tej sprawie zmieniło, ale wiem ze w starszych ludzie zażynali to moto właśnie od jazdy na gumie. CBR'ka chyba najlepsze wyjście :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Simonsoft » 1/2/2013, 16:26

No wlasnie mialem vtrke i w niej panewki poszly od jazdy na kole, czyli ogolnie taka przerobka to nie jest droga, a oprocz cbrki f3 mozna w np vtrce albo gsxrce tez zrobic to samo i smigac na kole?
Simonsoft
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/11/2011, 09:18

Postprzez Black-Ghost » 2/2/2013, 08:14

Tak można.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê