Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Motor Edukacji Zawodowej - co jest...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motor Edukacji Zawodowej - co jest...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Motor Edukacji Zawodowej - co jest...

Postprzez Åšcigacz » 22/1/2013, 14:21

Dyskusja na temat: Motor Edukacji Zawodowej - co jest grane?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Motor Edukacji Zawodowej - co jest grane?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 14:21

Szkoda ze ten projekt jest tylko w stolicy,gdybym mial mozliwosc napewno wzial bym w nim udzial :)<br><hr>MarekBiker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 14:21

Szkoda ze ten projekt jest tylko w stolicy,gdybym mial mozliwosc napewno wzial bym w nim udzial :)<br><hr>MarekBiker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 15:43

Tego rodzaju praktyki to powinno byc glowne zajecie w szkolach zawodowych. Po kilku latach takiej nauki mielibysmy w Polsce mechanikow z prawdziwego zdarzenia. Nie wyobrazalne jest ze szkoly czegos takiego nie gwarantuja.<br><hr>fz666
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 15:56

czemu jak ja chodziłem do szkoły nie było takich projektów ! fantastyczny pomysł ! popieram i 3mam kciuki :)<br><hr>Elektryk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 17:19

naprawdę świetny pomysł :)<br><hr>papek23
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 18:40

ja żałuję, że poszedłem do liceum a nie do technikum, żałuję, że po "najlepszym liceum w mieście" nie umiałem NIC! Żałuję- nie to zbyt ostre, ale nie jestem do końca zadowolony z kierunku swoich studiów- chociaż to najlepszy możliwy wybór jakiego mogłem dokonać po LICEUM. Gdybym mógł cofnąć się kilka lat wstecz do 3 klasy gimbazy- wybrałbym dobrze i teraz prawdopodobnie robiłbym co zawsze lubiłem- siedziałbym na jakiejś polibudzie ucząc się na kierunku mechanicznym! Zawsze jako dzieciak lubiłem siedzieć ze śrubokrętem, teraz pozostaje mi uczyć się samemu na własnym sprzęcie...<br><hr>krytyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 19:47

Komentatorzy napisał(a):ja żałuję, że poszedłem do liceum a nie do technikum, żałuję, że po "najlepszym liceum w mieście" nie umiałem NIC! Żałuję- nie to zbyt ostre, ale nie jestem do końca zadowolony z kierunku swoich studiów- chociaż to najlepszy możliwy wybór jakiego mogłem dokonać po LICEUM. Gdybym mógł cofnąć się kilka lat wstecz do 3 klasy gimbazy- wybrałbym dobrze i teraz prawdopodobnie robiłbym co zawsze lubiłem- siedziałbym na jakiejś polibudzie ucząc się na kierunku mechanicznym! Zawsze jako dzieciak lubiłem siedzieć ze śrubokrętem, teraz pozostaje mi uczyć się samemu na własnym sprzęcie...<br><hr>krytyk<br>
Nie rozumiem trochę Twojego wyboru (wnioskuję, że jesteś na uniwersytecie). Ja również jestem absolwentem jednego z lepszych liceów w moim mieście i swojego wyboru nie żałuję. Wiem, że gdybym poszedł do technikum to nie przygotowałbym się do matury na takim poziomie, aby dostać się na studia, na których aktualnie się uczę (mechanika i budowa maszyn w języku angielskim). Co więcej, nie mam żadnego absolwenta technikum w grupie. Większość moich znajomych, którzy uczęszczali do techników mają mniejsze pojęcie o mechanice i majsterkowaniu niż ja. Ich to po prostu nie interesowało, odbębniali tylko przedmioty, często ściągając albo ledwo przechodząc z klasy do klasy. Problem nie leży w szkole jaką sobie wybierzesz, tylko w chęci do nauki i pracy - nie uwierzę, że po dobrym mat-fizie, czy mat-infie na politechnice byłoby Ci ciężej niż po technikum. Zamiast narzekać, weź się do pracy i przepisuj na polibudę, skoro to Cię kręci!<br><hr>Licealista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2013, 21:27

w co wy wierzycie! na takich kursach można nauczyc się tylko teori i podstaw, nikt kto ma pojecie o motocyklach nie zdradzi wam wiedzy, a przedewszystkim doświadczenie się liczy i 1000ce godzin pracy. Osoby po takich kursach moga co najwyżej zmieniać opony i klocki hamulcowe w motocyklach. :) <br><hr>Mechanik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 06:28

Komentatorzy napisał(a):w co wy wierzycie! na takich kursach można nauczyc się tylko teori i podstaw, nikt kto ma pojecie o motocyklach nie zdradzi wam wiedzy, a przedewszystkim doświadczenie się liczy i 1000ce godzin pracy. Osoby po takich kursach moga co najwyżej zmieniać opony i klocki hamulcowe w motocyklach. :) <br><hr>Mechanik<br>
Nie no - to faktycznie skandal lipa i strata czasu.
Dzieciaków, którzy ledwo odróżniają śrubokręt od młotka należy od razu uczyć synchonizacji gaźników, timowania wałków rozrządu, dynamicznego wyważania dołów i podstaw uturbiania i mapowania silników wolnossących. <br><hr>Czarnymatowy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 06:31

Technika wszelkiej maści były planowo i sukcesywnie zabijane przez ostatnie 20 lat.
W zeszłym roku jakis krawaciarz z cyrku na wiejskiej odkrył w TV amerykę w konserwach, że w Polsce nie ma średniej i niższej kadry technicznej (nobla niestety nie dostał za takie genialne odkrycie)

Tego typu projektom kibicujÄ™, ale tak jak pisze autor, to Å‚atanie dziur w chorym systemie edukacji. <br><hr>Czarny Matowy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 12:49

Komentatorzy napisał(a):ja żałuję, że poszedłem do liceum a nie do technikum, żałuję, że po "najlepszym liceum w mieście" nie umiałem NIC! Żałuję- nie to zbyt ostre, ale nie jestem do końca zadowolony z kierunku swoich studiów- chociaż to najlepszy możliwy wybór jakiego mogłem dokonać po LICEUM. Gdybym mógł cofnąć się kilka lat wstecz do 3 klasy gimbazy- wybrałbym dobrze i teraz prawdopodobnie robiłbym co zawsze lubiłem- siedziałbym na jakiejś polibudzie ucząc się na kierunku mechanicznym! Zawsze jako dzieciak lubiłem siedzieć ze śrubokrętem, teraz pozostaje mi uczyć się samemu na własnym sprzęcie...<br><hr>krytyk<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem trochę Twojego wyboru (wnioskuję, że jesteś na uniwersytecie). Ja również jestem absolwentem jednego z lepszych liceów w moim mieście i swojego wyboru nie żałuję. Wiem, że gdybym poszedł do technikum to nie przygotowałbym się do matury na takim poziomie, aby dostać się na studia, na których aktualnie się uczę (mechanika i budowa maszyn w języku angielskim). Co więcej, nie mam żadnego absolwenta technikum w grupie. Większość moich znajomych, którzy uczęszczali do techników mają mniejsze pojęcie o mechanice i majsterkowaniu niż ja. Ich to po prostu nie interesowało, odbębniali tylko przedmioty, często ściągając albo ledwo przechodząc z klasy do klasy. Problem nie leży w szkole jaką sobie wybierzesz, tylko w chęci do nauki i pracy - nie uwierzę, że po dobrym mat-fizie, czy mat-infie na politechnice byłoby Ci ciężej niż po technikum. Zamiast narzekać, weź się do pracy i przepisuj na polibudę, skoro to Cię kręci!<br><hr>Licealista<br>
Już trochę za późno. Kończę studia za pół roku. Nie winię swego liceum, najbardziej winię moich nauczycieli z gimnazjum, którzy widzieli we mnie "potencjał" i strasznie namieszali mi w głowie- jako głupi nastolatek stwierdziłem, że najwidoczniej są mądrzejsi i wiedzą lepiej... Teraz żałuję! Nigdy nie byłem ani lepszy ze ścisłych przedmiotów, ani z humanistycznych, niestety pod wpływem wyżej wspomnianych nauczycieli dokonałem złego wyboru idąc na profil humanistyczny z 3 obcymi językami. Z rozmów z innymi (nie mówię tutaj o patologii uczęszczającej do techników) absolwenci takich szkół mają o wiele więcej pojęcia na wyuczony temat niż absolwenci liceów- gdzie moim zdaniem przedmioty są zbyt ogólne. Teraz kończę studia związane z transportem i w sumie nie jest aż tak źle. Widzę siebie w branży spedycyjnej/ transportowej- jest to równie interesujące co mechanika, jednak sprawia trochę mniej satysfakcji- przynajmniej tak mi się wydaje. Zawsze mogę w weekendy bawić się majsterkując przy swoich sprzętach :) Nie ma tego złego... Odkąd zacząłem swój kierunek coraz bardziej się nim interesuję więc może nie wszystko stracone!<br><hr>krytyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 14:20

Komentatorzy napisał(a):w co wy wierzycie! na takich kursach można nauczyc się tylko teori i podstaw, nikt kto ma pojecie o motocyklach nie zdradzi wam wiedzy, a przedewszystkim doświadczenie się liczy i 1000ce godzin pracy. Osoby po takich kursach moga co najwyżej zmieniać opony i klocki hamulcowe w motocyklach. :) <br><hr>Mechanik<br>
Polemizował bym na ten temat. Chodzę do serwisu Yamaha i bardzo dużo się nauczyłem, gdzie na pewno w teorii bym tego nie zrozumiał, moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł z tym projektem gdyż mozna sie dowiedziec jak wyglada praca w normalnym serwisie i jak pracuja doswiadczeni mechanicy. Tyle ode mnie :)<br><hr>Mateusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 14:57

Komentatorzy napisał(a):ja żałuję, że poszedłem do liceum a nie do technikum, żałuję, że po "najlepszym liceum w mieście" nie umiałem NIC! Żałuję- nie to zbyt ostre, ale nie jestem do końca zadowolony z kierunku swoich studiów- chociaż to najlepszy możliwy wybór jakiego mogłem dokonać po LICEUM. Gdybym mógł cofnąć się kilka lat wstecz do 3 klasy gimbazy- wybrałbym dobrze i teraz prawdopodobnie robiłbym co zawsze lubiłem- siedziałbym na jakiejś polibudzie ucząc się na kierunku mechanicznym! Zawsze jako dzieciak lubiłem siedzieć ze śrubokrętem, teraz pozostaje mi uczyć się samemu na własnym sprzęcie...<br><hr>krytyk<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie rozumiem trochę Twojego wyboru (wnioskuję, że jesteś na uniwersytecie). Ja również jestem absolwentem jednego z lepszych liceów w moim mieście i swojego wyboru nie żałuję. Wiem, że gdybym poszedł do technikum to nie przygotowałbym się do matury na takim poziomie, aby dostać się na studia, na których aktualnie się uczę (mechanika i budowa maszyn w języku angielskim). Co więcej, nie mam żadnego absolwenta technikum w grupie. Większość moich znajomych, którzy uczęszczali do techników mają mniejsze pojęcie o mechanice i majsterkowaniu niż ja. Ich to po prostu nie interesowało, odbębniali tylko przedmioty, często ściągając albo ledwo przechodząc z klasy do klasy. Problem nie leży w szkole jaką sobie wybierzesz, tylko w chęci do nauki i pracy - nie uwierzę, że po dobrym mat-fizie, czy mat-infie na politechnice byłoby Ci ciężej niż po technikum. Zamiast narzekać, weź się do pracy i przepisuj na polibudę, skoro to Cię kręci!<br><hr>Licealista<br>
taa WM, MCG, PKM, to tylko wstęp, ale już na tym wstępie absolwenci ogólniaków wymiękają, potem jest tylko gorzej <br><hr>Asia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/1/2013, 18:48

Pierwszy raz żałuję, że nie poszedłem do technikum później niż wcześniej. Jedyne co miałem to program wspólny dla wszystkich techników i równie dobrze mogłem z niego wyjść z tytułem budowlańca. W następnym roku po moim ukończeniu pojawił się w polskim szkolnictwie profil Mechanika Samochodowego a teraz próbują coś z motocyklami. Cud, normalny cud ! Wracam do szkoły.<br><hr>Shinigami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/1/2013, 10:52

To chyba pierwsze rozsądnie wydane pieniądze z UE :) A tak poważnie, to świetny pomysł dla uczniów ale i dla nas, właścicieli jednośladów. Jeśli w przyszłości choćby kilka procent tych uczniów trafi do serwisów motocyklowych, to było warto. Mam nadzieję, że decydenci, rodzice, a i młodzież zrozumieli, że rynek pracy nie potrzebuje więcej filozofów, ekonomistów, psychologów itd. Pozdrawiam i życzę młodzieży wytrwałości!<br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/1/2013, 04:38

Komentatorzy napisał(a):Technika wszelkiej maści były planowo i sukcesywnie zabijane przez ostatnie 20 lat.
W zeszłym roku jakis krawaciarz z cyrku na wiejskiej odkrył w TV amerykę w konserwach, że w Polsce nie ma średniej i niższej kadry technicznej (nobla niestety nie dostał za takie genialne odkrycie)

Tego typu projektom kibicujÄ™, ale tak jak pisze autor, to Å‚atanie dziur w chorym systemie edukacji. <br><hr>Czarny Matowy<br>
W pełni się zgadzam. Fajnie, że komuś się chce łatać takie dziury - im więcej takich pomysłów tym mniej dziur.<br><hr>jaro
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/1/2013, 05:09

Komentatorzy napisał(a):w co wy wierzycie! na takich kursach można nauczyc się tylko teori i podstaw, nikt kto ma pojecie o motocyklach nie zdradzi wam wiedzy, a przedewszystkim doświadczenie się liczy i 1000ce godzin pracy. Osoby po takich kursach moga co najwyżej zmieniać opony i klocki hamulcowe w motocyklach. :) <br><hr>Mechanik<br>
Kolego - ten kurs jest właśnie po to żeby młodzi ludzie poznali podstawy i zobaczyli czy to jest coś w czym chcą się rozwijać. Nie znam mechanika, który nie zaczynałby od rzeczy prostych. Doświadczenie przychodzi zawsze z czasem.
Ci, którzy sÄ… w projekcie sÄ… zje….. ambitni i harujÄ… jak woÅ‚y - w ciÄ…gu jednego roku szkolnego robiÄ… 240 godzin zajęć (oczywiÅ›cie poza normalnÄ… szkoÅ‚Ä…) – a jak pewnie wiesz peÅ‚ne studia podyplomowe to najczęściej ok. 200 godzin i trwajÄ… trzy semestry. ZarÄ™czam Ci, że żadna szkoÅ‚a im nie da tyle wiedzy ile dostajÄ… tutaj (wiem bo jestem opiekunem uczniów na praktykach i rozmawiam z nimi o tym jak wyglÄ…dajÄ… zajÄ™cia w szkole i na tym kursie).
Ci młodzi ludzie nauczą się dokładnie tyle ile MY ich nauczymy. Jeśli uważasz, że to lipa, to może zorganizuj coś lepszego- będę Ci szczerze kibicował.
Pozdrawiam<br><hr>papcio_chmiel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê