Zobacz wÄ…tek - 2 w 1: YZ400F gotuje sie oraz dorobienie stopki bocznej
NAS Analytics TAG

2 w 1: YZ400F gotuje sie oraz dorobienie stopki bocznej

Enduro, Cross
_________

2 w 1: YZ400F gotuje sie oraz dorobienie stopki bocznej

Postprzez mafioza15 » 15/1/2013, 13:46

Witam. posiadam Motocykl Yamaha yz400f 4t i chcialbym sie was poradzic. Pierwsze pytanie jakie mnie nurtuje czy wszystkie yzfy sie gotuja? bo moj sie strasznie gotuje jak postoi chwile. a drugie pytanie to chcialem spytac sie o dorobienie stopki bocznej czy ktos juz dorabial z was? poniewaz niekiedy trzeba postawic motor a nie ma go o co oprzec i postanowilem napisac najpierw post a potem wezme sie za konstrulowanie jakiejs wlasnej stopki.. :) Wiem tez ze wr mialy oryginalnie stopki ale czy beda pasowac do tego yzfy? moze ktos ma i wr i powie cos ciekawego na ten temat :) czekam na odpowiedzi pozdrawiam
mafioza15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25/6/2011, 16:34
Lokalizacja: Jawornica


Postprzez henio12323 » 15/1/2013, 14:53

moto jak stoi na wolnych to nie ma w ogóle chłodzenia praktycznie, toteż szybko sie zaczyna gotować. ale nie wiadomo czy u ciebie nie dochodzą jakies problemy np, zuzyta pompa wody - która dobrze nie tłoczy jej, zapchane chłodnice, zuzyty korek wlewu, czy nawet zła regulacja gaźnika.

a masz mocowanie w ramie do stopki bocznej ? ja miałem w ktmie ale oryginalna była strasznie wadliwa, i sam dorobiłem stalową jest trożke ciezsza ale dla amatora nie robi to róznicy. także mozna zrobic samemu albo kupic uniwersalną które mozna dorwac na allegro w rozsądnej kasie. nawet są aluminiowe za 100-150 zł jakos tak ostatnio widziałem jakość beznadziejna ale troche poprawić i moze byc całkiem niezła
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez mafioza15 » 15/1/2013, 22:19

No moze byc cos w gazniku :) mam z kaihena i nie mialem czasu go ustawic jeszcze :) ale raczej chlodnice korek i pompka wyglada na ok :) silnik rozbieralem i nie widzialem zadnych problemow. cos mi zaczelo zerzic wogole w nim po tym sezonie nie wiem co to moze byc.. tlok wal korba nowa po regeneracji. lozyska to nie sa bo lozyska jak sa wyrobione to chuczÄ… a to rzezi moze to byc rozrzad?

a co do stopki to powiem ci ze nawet sie nie przygladalem czy jest jakies mocowanie na org stopke.. :) ale cos w tym roku wyprodukuje.. :P

i musze zrobic oslonke na kolanko tlumika bo przypala mi spodnie.. :( i denerwuje mnie to ;p a szkoda mi spodni zeby je przepalic.. :P

dzieki za odp :) pozdro
mafioza15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25/6/2011, 16:34
Lokalizacja: Jawornica

Postprzez tuxkiller » 18/1/2013, 17:10

Pierwsze to bym sprawdził czy w pojemniku wyrównawczym masz maks wody. A stojak na motocykl można sobie wyspawać samemu, bądź zlecić komuś, najlepiej na wzór chociaż mieć :) od znajomego krosowca chociażby.
<a href="http://www.dkmotocykle.pl">Sklep Fox</a>
tuxkiller
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20/7/2012, 15:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Bostorn » 18/1/2013, 17:58

1 podstawowa sprawa, odpalasz moto, odkrecasz korek wlewu płynu, niech popyrka sobie, trochę temp załapie i pogazuj, zobacz czy zasysa płyn i unosi, czy jest obieg

2 sprawa czy i jak szybko reaguje płyn na gazowanie

3 sprawa czy z okolic glowicy nic nie cieknie, nie słychac bugotania, lekkich przedmuchów

4 sprawa, pomacaj przewodami aby zassały płyn

5 sprawa co lałeś do układu?

jest wiele możliwosci i problemow

od głupiego uszczelniacza po uszczelke pod głowicą
tak więc najpierw trzeba ogarnąc podstawowe rzeczy
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez mafioza15 » 18/1/2013, 19:19

1. tak obieg jest, plyn sie nie wylewa
2. hmm momentalnie. widac jak leci z powrotu z wieksza sila
3. silnik byl remontowany a uszczelke sam osobiscie wymienialem i glowice regenerowalem tez sam zadnych wyciekow nie ma :)
4. nie trzeba wszystko dziala jak nalezy bo widac przez korek
5. plyn- petrygo

mysle ze te typy tak maja.. male chlodnice i to przez to jak sie jezdzie to jest ok :)

dzieki za odp :) pozdrawiam
mafioza15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25/6/2011, 16:34
Lokalizacja: Jawornica



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê