Zobacz wÄ…tek - Mam A1 - chcÄ™ A
NAS Analytics TAG

Mam A1 - chcÄ™ A

Przepisy, prawo
_________

Mam A1 - chcÄ™ A

Postprzez creatorpl » 11/1/2013, 23:02

Witam,

Mam 17 lat. Posiadam prawo jazdy A1, które zdałem jakieś pół roku temu. Liczyłem, że nowe zasady dot. prawa jazdy AM, A1, A2, A zostaną przesunięte o kolejny rok jednak wszystko na to wskazuje, że jednak lada dzień wejdą.

Czytałem kiedyś, że posiadając A1 zrobione na starych zasadach będę mógł mają 18lat ubiegać się o zwykłe A - czy to prawda?

Średnio mi się widzi mając zrobione A1 pół roku temu, za kolejne pół zdawać na A2 po to żeby za kolejne 2 lata znowu płacić i się męczyć z A...

Pozdrawiam,
creatorpl
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30/6/2012, 23:25


Postprzez leff » 11/1/2013, 23:03

chcesz warna za brak umiejetnosci czytania?

18 lat robisz A2 a po dwoch latach mozesz sie ubiegac o A
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez creatorpl » 11/1/2013, 23:20

Wiem, że normalnie obowiązuje zasada
16-18-20 jak się zdaje 3x ale kiedyś wyczytałem na stronie jednego z osk coś takiego:
"Osoby, które będą posiadały prawo jazdy kat. A1 lub B1 będą mogły zdawać egzamin na pełną kategorię normalnie w wieku 18 lat nawet w przypadku zmiany przepisów, np. zwiększenia wymaganego wieku dla tych kategorii."

źródło: http://www.szkudlarczyk.pl/a1

Ja jestem właśnie w takiej sytuacji jak ta wyżej opisana.
creatorpl
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30/6/2012, 23:25

Postprzez leff » 11/1/2013, 23:33

to bzdure napisali
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez kaktusik » 13/1/2013, 08:54

Masz racje to jest chore ja robiłem a1 2 lata temu z myślą ze gdy ukończę 18 lat idę tylko na egzamin praktyczny kat.A, podobno prawo nie działa wstecz to dlaczego ja mam teraz robić jakieś a2 jak nie było wcześniej wogóle mowy o takim czymś ? to jest chore, większość młodych będzie jeździła po prostu bez prawa jazdy ;/ a to do niczego dobrego nie prowadzi.
r6
kaktusik
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 28/5/2012, 14:01
Lokalizacja: Katowice/wieluń

Postprzez SkoQ » 13/1/2013, 09:59

Nie rozumiesz na czym polega zwrot ,,prawo nie działa wstecz" to co Ty chciałeś to akurat nikogo nawet troszkę nie obchodzi.
Nie działanie prawa wstecz polega na tym, że osoba która ma teraz powiedzmy 19 lat i w tamtym roku zrobiła sobie prawo jazdy kategorii A nie może zostać go pozbawiona bo zostały wprowadzone nowe przepisy. I rzeczywiście jeśli masz 19 lat i kategorię A to nikt Ci już tych uprawnień zabrać nie może.
Był na kursie, zdał aktualny wtedy egzamin państwowy, ukończył 18 lat czyli spełnił wszystkie warunki (w danym czasie) żeby otrzymać prawo do jazdy każdym rodzajem jednośladu. Prawo nie działa wstecz tylko warunki otrzymania prawa jazdy się zmieniają, nikt nikomu nie cofa uprawnień.
A to że Ty chciałeś zdawać mając 18 lat, to akurat jest mało istotne. Bo ja dużo rzeczy chciałem, a nie mam.

No license no respect.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez creatorpl » 13/1/2013, 17:20

Jak dla mnie powinno być to zrobione tak, że jest prawo jazdy tak jak było A1 i A z taką różnicą, że
mając 16 lat - możemy jeździć do 125cm (mając A1)
mając 18 lat - możemy jeździć tym do czego uprawnia A2 (mając A)
mając 22-24+ lat - możemy jeździć każdą pojemnością. (mając A)

Nie mam nie przeciwko limitom wiekowym jednak uważam za całkowitą bzdurę 3 razy chodzić na ten sam kurs i 3 razy zdawać ten sam egzamin i 3 razy płacić za to samo.
creatorpl
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30/6/2012, 23:25

Postprzez SkoQ » 14/1/2013, 09:17

Możesz poczekać aż będziesz mieć 24 lata i iść na jeden egzamin, nikt Cię do niczego nie zmusza. A po Twojemu będziemy robić jak wejdziesz do sejmu, założysz własną partię która wygra wybory i będzie mieć większość przy głosowaniach. Przykro mi ale nic nie zmienisz. Temat chyba został wyjaśniony, dalsze: ,,co bym chciał, a czego nie mogę" chyba już niewiele zmienią.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê