Zobacz wątek - Dylematy zakupowe :)
NAS Analytics TAG

Dylematy zakupowe :)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Dylematy zakupowe :)

Postprzez hossaja » 10/1/2013, 13:07

Witam,

Jak wszyscy mam dylematy zakupowe - przymierzałem się do kilku moto, trochę pojeździłem. Jedne cięższe, inne lżejsze jedne czarne inne białe ;). Każdy ma coś w sobie. Wybrałem trochę modeli, które mnie interesują pod kilkoma względami. Najpierw jednak ankieta o mnie poniżej:



Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Motorynka, Komarek 1 ,Romet 3 biegowy nawet ;), Simson 50 wersja enduro z kolegą jak dał sie kajtnąć, ładnych parę latek jeżdzenia jako małolat po lesie i poza nim - szczególnie miło wspominam wypadającą jedynkę przy kierownicy w moim komarku 1 oraz niebieski Kask Tiger kupiony za 50 PLN :). W zakrętach jednak nie kładłem się bo Komarek nie miał siły wyjść z zakrętu ;)

- Wiek, waga, wzrost,
28 lat około 87 kg 180 cm wzrostu

- Do jakich celów chcesz używać motocykla

dojazdy do pracy po dużym mieście, przejazdy trasowe do rodzinnego domu, oraz marzenia o turystyce tej bliższej i dalszej we dwoje z pewną Panią, która lubi co nieco zapakować i zabrać ze sobą

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
po mieście -10 000 KM, Turystyka wakacyjna około 5 000 KM, trasy po Polsce - dojazdy w rozne miejsca 5 000 KM. Łącznie około 20 TKM


- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?


Chciałbym wydać około 10 KPLN na motocykl z kuframi i ewentualnymi bajerami takimi jak gniazdo zapalniczki pod GPSa, gmole, ewentualnie jeden kufer centralny.Chyba, że załatwie temat na dłużej niż 3 sezony - to z 20% więcej.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
przeznaczę tyle ile trzeba w razie napraw, mam Mazde jako auto - nie zmieniam jej bo jezdzi bezawaryjnie dlatego ze zmieniam co trzeba kiedy trzeba - szukam motocykla o niezawodności i nie wierze w to, ze nic nie trzeba robic - chodzi mi o zaufanie do silnika i osprzetu jezeli dba sie nalezycie

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
turystyki i enduro

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Ok i tu jest lista tego co mi sie podoba, pasuje na mnie albo raczej ja do tego pasuje i budzetowo mniej wiecej jestem w stanie zakupic cos sensownego.

Zastanawiałem się na poczatku nad 1cylindrowcami ale odradzono mi ze wzgledu na charakterystyke pracy silnika w kwestii podrozowania nie wiem czy słuszeni ale odrzuciłem:

- Pegaso 650, BMW F650, Freewind, XT660Z Tenere - oprócz tenere wszystko jakieś takie małe mi się zdało - że nie wspomnę o plecaczku za mną - wyprostujcie mnie jeżeli 1 cylinder nie powinien być tak źle traktowany

To co nadal biorę pod uwagę

Od najmniejszego zainteresowania ze względu na walory wizualne bądź użytkowe:

12. Kawasaki GPZ 500s
11. Honda CB 500 s
10. Suzuki SV650 S
9. Honda Hornet
8. Kawasaki ER5
7. Honda CBF 600s
6. Yamaha XJ600 Diversion
5. Yamaha XTZ Super Tenere
4. Suzuki GSX 600F katana
3. Yamaha TDM 850
2. Yamaha Fazer 600 2003
1. Honda Transalp XL650V/XL600V

Szczerze mowiąc byłem przekonany do Transalpa ale po rozmowach z kilkoma już osobami i dobraniu się do Fazera wbił się na podium. Tak naprawdę moje myśli krążą dookoła pierwszej 4ki. A TDM tam jest bo mi sie podoba i pewnie nikt go nie poleca na pierwsze moto.

Walcie śmiało co myślicie - z błędów wyprowadzajcie sugerujcie zakazujcie.



Pozdro

Pozdro
hossaja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/1/2013, 12:34
Lokalizacja: Kraków/Stalowa Wola


Postprzez jonas » 10/1/2013, 14:32

Z opisu doświadczenia wnioskuję, że prawka nie ma, wobec czego nawet nie myśl o wożeniu jakiegokolwiek plecaczka, który jest nawet mniej od Ciebie świadomy potencjalnych zagrożeń.
jonas
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/8/2012, 15:15


Postprzez hossaja » 10/1/2013, 14:39

jonas napisał(a):Z opisu doświadczenia wnioskuję, że prawka nie ma, wobec czego nawet nie myśl o wożeniu jakiegokolwiek plecaczka, który jest nawet mniej od Ciebie świadomy potencjalnych zagrożeń.


Prawko jest - moto nie ma. Wiem ze niektórzy robią inaczej. 2 ga sprawa - powioze jak zdobede doswiadczenie wiec poszukuje czegos na co bede mogl posadzic kogos jak zdobede doswiadczenie a nie wtedy szukac 2giego moto.
hossaja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/1/2013, 12:34
Lokalizacja: Kraków/Stalowa Wola

Postprzez jonas » 10/1/2013, 14:47

A to sorki. Fazer wydaje mi się lekki, ale sam kupiłem CBF600 - jakoś go po prostu czułem. Oba są łatwe i przyjazne (fazer w tej łagodniejszej wersji 70 konnej).
jonas
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/8/2012, 15:15

Postprzez Piach » 10/1/2013, 16:37

TDM jest chyba latwiejszy do ogarniecia niz Fazer z silnikiem (troche wykastrowanym) R6 :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez power_bit » 10/1/2013, 17:33

Piach napisał(a):TDM jest chyba latwiejszy do ogarniecia niz Fazer z silnikiem (troche wykastrowanym) R6 :)


TDM jest trochę problematyczne w użytkowaniu, silnik ma często apetyt na olej. Z mojej strony mogę zaproponować dla Ciebie Bandita w wersji N, coś jak w linku poniżej:

http://otomoto.pl/suzuki-gsf-bandit-650 ... 85968.html
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez madcap » 10/1/2013, 20:02

tdm jest trudnym o2o z jeszcze 2 powodów
dość duża moc ja dla Ciebie (choć nie mówię, ze nie zaczniesz ogarniać - bo z postu wywnioskowałem, ze masz do kogo wracać), poza tym ma dość wysoko umieszczony środek ciężkości.
jeśli mogę sugerować to szukaj dl650. powinien zaspokoić twój apetyt również w zakresie zwiększonego udźwigu ;) na kilka lat.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Seba_ER5 » 10/1/2013, 20:07

12 11 8 6 z tych powinienes wybierac kozaku w tigerku O_o
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez hossaja » 11/1/2013, 14:47

Seba_ER5 napisał(a):12 11 8 6 z tych powinienes wybierac kozaku w tigerku O_o


Mowisz ze kozak?? O gustach sie nie rozmawia

http://www.tanieskutery.com.pl/kask_2.html ja nawet lepsze mialem malowanie troche :)
hossaja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/1/2013, 12:34
Lokalizacja: Kraków/Stalowa Wola

Postprzez Seba_ER5 » 11/1/2013, 20:10

Pisze co myśle. Na prawde nie miałeś styczności z motocyklem.
500 bądź XJ bedą najoptymalniejszym rozwiązaniem. Tanie także w ekslpoatacji szczególnie 2 cylindrówki.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr