Zobacz wÄ…tek - Pierwszy chopper dla kobiety do 10k
NAS Analytics TAG

Pierwszy chopper dla kobiety do 10k

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy chopper dla kobiety do 10k

Postprzez paulina3e » 6/1/2013, 22:23

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
2012 - niewiele na Junaku 901 po mieście oraz 20h na kursie na YBR250

Wiek, waga, wzrost
24 lat, 54kg, 164cm

Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

ok. 60% miasto, pewnie codziennie lub prawie codziennie - do pracy, na uczelnie i dla zabawy
ok. 40% trasa - jak będzie tylko możliwość jazda w teren i wypady do rodziny
Z plecaczkiem zapewne się zdarzy, ale w nieznacznej zapewne ilości.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Myślę, że ponad 3000km, w większości wolnych chwil i dni.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Fundusz zakładam około 10k PLN. Ciuchy już mam.

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Na utrzymanie wydam ile trzeba będzie, dobrze by było żeby był dość ekonomiczny.

Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Przede wszystkim interesujÄ… mnie choppery i cruisery.

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
W sumie po przeczytaniu różnych artykułów i zlukaniu wielu różnych stron z motorami wyróżniłam w sumie kilka które mi się spodobały, a teraz prosiłabym o opinie czy będą nadawały się dla kobiety jak na pierwszy motor. Czy poradzę sobie z okiełznaniem takiej maszyny mając nieduże doświadczenie w jeździe na motorach ogólnie.
Wybór stawiam sobie m.in. w: Honda Shadow, Yamaha Drag Star albo może Virago.
Może macie inne propozycje, które warto rozpatrzyć. Pojemnościowo myślę nad wielkościami raczej 500 i więcej.

Będę wdzięczna za komentarze i porady, doświadczenia z tego typu motorami i może propozycje innych modeli :)
Avatar użytkownika
paulina3e
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/1/2013, 14:37
Lokalizacja: Miastko - Gdynia


Postprzez spazz » 6/1/2013, 22:48

Jakbys miala jeszcze troche zasurniakow moglabys sie rozgladnac za harckiem 848. Dla kobitki w sam raz a klasyki i prawdziwosci nie mozna mu odmowic. Chlodzenie powietrzem, pas napedowy, sucha miska olejowa... Kwinyesencja teho stylu. Zaden worek ryzu taki nie jest. No moze wild.star ale to juz nie ten pulap.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez kamyk82 » 7/1/2013, 00:34

Z tych trzech motocykli które wymieniłaś to dla Ciebie zdecydowanie najlepsza będzie virago 535 jest najlżejsza z tych trzech , ma napęd kardanem i za kwotę którą dysponujesz kupisz ciekawy egzemplarz . To dosyć popularny motocykl i jest dużo wiadomości w sieci na jego temat .
kamyk
kamyk82
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21/9/2012, 22:35
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez fincher » 7/1/2013, 16:16

JA bym polecił Shadow 600/750
Jak na crusiera jest to stosunkowo lekki i przyjemny motocykl (mówię o 600 bo z 750 nie miałem bliższego kontaktu)
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez leff » 7/1/2013, 16:23

shadow 750 na sucho ponad 240 kg .... faktycznie lekkie moto
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez motoluka » 7/1/2013, 16:36

Wrzuć swoją fotkę, łatwiej będzie pomóc. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego taki typ motocykla? Chodzi tylko o wygląd? Ciężko będzie Ci na tym uczyć się poprawnej techniki. Najłatwiej będzie kupić draga, bardzo duży wybór.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez suchy558 » 7/1/2013, 16:41

motoluka napisał(a): Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego taki typ motocykla? Chodzi tylko o wygląd? Ciężko będzie Ci na tym uczyć się poprawnej techniki.


z tym wzrostem to chyba najłatwiej będzie się uczyć chopperem, techniki w zakrętach oczywiście nie, ale jazdy motocyklem tak
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez motoluka » 7/1/2013, 16:46

To fakt, że tego typu motocykle mają niżej siedzenie, ale czy 164cm to tak mało? W sumie nie mam pojęcia bo moja ma 175cm. Zresztą proszę, może to autorce pomoże też http://cycle-ergo.com/
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez paulina3e » 7/1/2013, 17:41

Taki typ motorów podoba mi się od dzieciaka w sumie. Znajomi braci jeździli i spodobały mi się. Głównym czynnikiem też jest wzrost, szukam czegoś z niskim siedzeniem, bo jak na kursie jeździłam na YBR250 to szczerze miałam problemy z utrzymaniem pionu gdyż obiema stopami nie sięgałam ziemi. Na jednej nodze to dawałam radę, ale trochę większy przechył przy zatrzymaniu i motor się kładł na bok. Podoba mi się w nich wygląd i dźwięk silnika. Tak więc obstawiam tylko w takich modelach.
Korzystałam już z tej strony http://cycle-ergo.com/ i do niskich motorów będę sięgać ziemi.
A co myślicie jeszcze na temat Suzuki Marauder ?? Choć po ogłoszeniach widzę same duże pojemności.
Avatar użytkownika
paulina3e
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/1/2013, 14:37
Lokalizacja: Miastko - Gdynia

Postprzez madcap » 7/1/2013, 17:47

jeśli myślałaś o vz800, to będzie za wysoki.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez adriank164 » 7/1/2013, 19:26

Ja bym Ci na początku poradził Virago 535 -biorąc pod uwagę małe doświadczenie , stosunkowo przyjemne moto. Wzrostem akurat pasujesz, masę motocykla ogarniesz . Kasy by Ci nawet i zostało trochę , a zawsze po pewnym okresie użytkowania możesz pójść dalej.
Romet Chart 210 ||Virago 535
Avatar użytkownika
adriank164
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15/8/2012, 13:56
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez paulina3e » 7/1/2013, 21:04

Z tego co chwilowo widzę po ogłoszeniach to vz800 może być faktycznie za wysoki a przede wszystkim trochę za duża pojemność. Coraz bardziej przekonywać mnie zaczyna Virago 535 i chyba na niego będę się decydować przy zakupie. Chyba, że w między czasie jeszcze coś innego mnie zaskoczy.
Avatar użytkownika
paulina3e
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/1/2013, 14:37
Lokalizacja: Miastko - Gdynia



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê