Zobacz wÄ…tek - zx6r 2007 uszkodzony - zwrot
NAS Analytics TAG

zx6r 2007 uszkodzony - zwrot

Przepisy, prawo
_________

zx6r 2007 uszkodzony - zwrot

Postprzez wisnia3d » 21/12/2012, 13:52

Witam. Panowie mam poważny problem. Miesiąc temu kupiłem motocykl jak w opisie, od oszusta który wcisnął mi motocykl z dobrze ukrytymi wadami, między innymi ze spawaną ramą od środka co nie jest widoczne przy oględzinach- to jeszcze bym przeżył natomiast kolejną usterką która wyszła okazała się uszkodzona panewka silnika. Jak kupowałem to silnik był nagrzany nic nie było prawie słychać jedynie ciche cykanie. Motor stał miesiąc w serwisie czekając na swoją kolej, wymieniony został napinacz łańcuszka rozrządu który często powoduje hałasy w silniku jednak to nie pomogło. Motor odebrałem z serwisu i po paru przejechanych kilometrach zaczęło się coraz głośniej i teraz już wali jak młotem. Koszt silnika używanego to kolejne 3 tyś. na to już mnie nie stać. Mam pytanie czy jest w tej sytuacji jakaś możliwość zwrotu tego motocykla do właściciela lub pokrycie przez niego kosztu wymiany silnika? lub choćby 50%? Liczę na waszą pomoc inaczej zostaje mi go sprzedać za 5 tyś i kupić motorower albo dorobić do niego pedały.;(
Pozdrawiam
wisnia3d
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/9/2007, 16:26


Postprzez madcap » 21/12/2012, 20:27

sprzedający ponosi odpowiedzialność z zakresu rękojmi przez 6 miesięcy.
w szczególności za wady, które ukrył przed kupującym.
inna rzecz, że trzeba mu to udowodnić.
patrz kc.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez pawel1812 » 29/12/2012, 01:22

Napisz czy zakup na umowÄ™ od osoby prywatnej, czy od handlarza na fakturÄ™ - to wiele zmienia.
Napisz też jaka kwota na umowie - czy nie została zaniżona oraz który rocznik.
pawel1812
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8/9/2012, 09:17
Lokalizacja: Gdynia



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê