Zobacz wątek - 1
NAS Analytics TAG

1

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez damien90 » 18/12/2012, 14:39

zostając w temacie informatycznym: może macie jakieś programy godne polecenia do mailingu? Nie muszą być koniecznie darmowe
damien90
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26/5/2012, 18:07
Lokalizacja: jesteś?


Postprzez Vergon » 18/12/2012, 15:05

Walenty Focus II, 1,6 dezel. Też mi się świetnie lata tymi Fordami.
Podbijam temat o czujnikach parkowania, poleci mi ktoś coś?
Miczab pogadaj ze staruszkiem ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez czajnik88 » 18/12/2012, 15:20

Vergon widze ze moto jeszcz enie poszlo. byl wogole jakis odzew? skrec mu licznik na 19 kkm to pewnie w ciagu tygodnia pojdize jak cieple buleczeki ;]]
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Glenroy » 18/12/2012, 15:49

damien90 napisał(a):zostając w temacie informatycznym: może macie jakieś programy godne polecenia do mailingu? Nie muszą być koniecznie darmowe


Oczywiście. Z darmowych Mozilla Thunderbird, z płatnych The bat, chociaż nie wiem za co się tutaj płaci, skoro oferuje to samo albo i mniej co "ptaszek" ;).

Co do dysku, najpierw test w programie HD Tach i możecie podrzucić mi wykresik, co się mogło zwalić? Błędne sektory, soft dysku, padł napęd albo jego sterownik, dysk się błędnie zaadaptował, albo ma błędy w sektorach rozruchowych. Zazwyczaj pomaga format, czasami trzeba zmienić soft dysku, czasami wymieniana jest płytka drukowana.
Jaki to dokładnie model? Wyszła seria szajsungów, w których nagminnie sypały się układy - wymiana płytki drukowanej.

Co do focusa, miałem MK2 2.0TDCi, prowadzenie po prostu świetne, kontrola trakcji czasami się przydawała, klepnięcie też miał, w środku wygodny i z przednim zderzakiem od CC prezentował się na prawdę groźnie :D. Pewnie by jeszcze jeździł, gdyby nie dwie rzeczy - najpierw padła pompa ABS-ESP za którą przyszło mi zapłacić 6000zł, jakoś przebolałem i jeździłem ponad rok, później dość poważnie stracił swoją werwę, po obadaniu układu wysokiego ciśnienia - CommonRail - okazało się, że wtryskiwacze i pompa CR są już jedną nogą w grobie a naprawę wyceniono na 11000zł [za tyle go też sprzedałem ;)] do tego zaczęła się odzywać dwumasa, tak więc jego los został przesądzony. Ogólnie samochody fajne, ale lubi się w nich pierniczyć strasznie dużo pierdół, jakieś przełączniki, lampeczki...zawory EGR, przez który to właśnie wracałem z wrocławia busikiem ;). Czego mi brakuje w obecnym samochodzie? Świateł, świetne soczewki adaptacyjne, dawały nie gorzej niż niektóre xenony, prowadzenia, bo samochód prowadził się praktycznie sam i chyba tyle :). Teraz mam A4 B5 2.8V6 Quattro w full wypasie i mam z niego nieziemską frajdę :D. Poza tym, ford dwa razy stanął mi na trasie, dość daleko od domu i po prostu już miałem do niego uraz, Audiczką bez problemu dotarłem do Frankfurtu i z powrotem, mam po prostu do niego zaufanie. Ford jest dobry, bardzo fajny, ja jestem zdania, że mi po prostu trafił się jakiś paźć, no ale jednak się trafił i z tego co się orientowałem moje przypadłości nie były wcale czymś nowym. Silnik PSA jest znakomity, układ CR, ECU, sterowniki osprzętu silnika wykonane przez Siemensa też są super, ale peryferia z logiem Ford jednak dość często stawały mi na przeszkodzie.

BTW. Chce ktoś przedni zderzak do MK2 z wersji CC, mam taki w domu z kompletem maskownic, nówka sztuka, zagruntowany :P stary był delikatnie pęknięty po przygodzie, w której gość zepchną mnie z drogi, został pospawany a rzeczoznawca orzekł, że zderzak ma być nowy, tak więc w ten oto sposób dorobiłem się zderzaka, który leży i zagraca mi garaż ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Miczab » 18/12/2012, 16:05

Vergon, zadzwonię do ojca wieczorem i popytam. Chociaż oni bardziej siedzą w mechanice niż w takich akcesoriach, ale zobaczymy.

W moim kolejne przeboje. Jedno się samo naprawia, to kolejne się pierniczy. Łożyska półosi chyba zrobiły papa. Na wolnych obrotach, przy ruszaniu i na luzie jak kręcę kierą to brzmi to jak hamujący autobus. Takie metaliczne burczenie. Dodatkowo kiera z pozycji skręconej do wyprostowanej wraca skokowo. Jak się rozpędzę to cisza spokój, jedzie normalnie. Miał ktoś coś podobnego? Olej w maglu zmieniałem góra rok temu.

I tak dobrze, że nie jest tak jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=CuBcd9Wj ... r_embedded :D
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Vergon » 18/12/2012, 16:37

Ta aukcja się skończyła 30 października, to co widzisz to archiwum Allegro, więc już od dawna nie wisi na Allegro.
Zainteresowanie było, ale wiesz jak to w PL - kupić po taniości i dopiero wtedy dołożyć 2k na podstawowe czynności.
Jak się wku***ę to tak zrobie, ale że kręcenie uważam to za kurestwo to nie śpieszy mi się do tego, zobaczymy na wiosnę, teraz w zimę to nie ma co robić nerwowych ruchów.

Miczab pogadaj pogadaj, bo idzie weekend to bym je sobie zamontował w niedzielę a jak nie będę montował to niedziele mam wolną , więc pewnie w sobotę popłynę :lol:
Swoją drogą byłem w sobotę na koncercie Donguralesko w Wawie i niedzielę spędziłem użalając się nad swoim samopoczuciem ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mirekm71 » 18/12/2012, 17:53

Miczab napisał(a):jak kręcę kierą


Co to jest lozyska polosi i skad polosie wiedza, ze krecisz kierownica? Podejrzewam lozyska Mcpherson lub krzyzak kolumny kierowniczej. To pierwsze jest pierwsze.

Zapieczony sworzen lub koncowka drazka tez strasznie piszczy. Swozen jest pierwszy z pierwszych, potem koncowka a potem to co pierwsze.
Ostatnio edytowano 18/12/2012, 17:57 przez mirekm71, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez suhy-19 » 18/12/2012, 17:54

W focusach przy ok 200k km standardowo padaja pompy a jezeli chcesz zalozyc czujniki cofania to odrazu mowie ze musisz zainwestowac conajmniej 200zl bo te najtansze sa nic nie warte
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Boshi » 18/12/2012, 19:39

Poczta to zwykły outlock z pakietu offica starczy. Aż nadto funkcji ma.

Co do dysku, to daj screena z zakładki Health programu HD tune. To się wyjaści co jest przyczyną błędów.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez amahay » 18/12/2012, 19:55

model tego dysku do Samsung SpinPoint F3 HD103SJ .
Problem jest tego typu że nie mam windowsa już . I mało tego . Sformatowany do windowsa na windowsie chodzi fatalnie ale przeformatowany na format Mac'a chodzi normalnie . Nie mam jego jak teraz sprawdzić na windowsie . Powiedzcie mi czy można ogarnąć czy dysk wysypie się za miesiąc czy za rok czy za 10 lat ? (nie muszą być to dokładne prognozy)
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boshi » 18/12/2012, 19:59

Bez danych z programu nie można nic przewidzieć. Inna opcja. Ściąg mhdd w formacie iso, nagraj na płytę/zrób bootowalnego pendrive z niego podaj smart dysku.

[Poradniki na necie są]
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez ASR1927 » 18/12/2012, 20:22

Jak co roku, wszyscy zamawiają prezenty na święta na tydzień przed świętami... Jak co roku, to najgorszy tydzień w robocie na całe 365 dni (nie roboczych).

A dopełnienie mojego dzisiejszego dnia - stanąłem pod jednym adresem, złapałem za klamkę drzwi bocznych do paki i... drzwi zostały tam gdzie były a klamka została mi w ręce. Miałem ochotę usiąśc na głównej przelotówce miasta i głośno zacząć się śmiać. Musiałem komicznie wyglądać, z tą klamką w ręce i z wypisanym na twarzy "Ku*wa" :twisted:

Aha i jeszcze jedno. Niech się wali, niech się pali a ja w sobotę wsiadam na motocykl :) Przejadę się z 50km o ile wcześniej coś mi nie zamarznie :lol:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez damien90 » 18/12/2012, 22:19

Boshi napisał(a):Poczta to zwykły outlock z pakietu offica starczy. Aż nadto funkcji ma.

Co do dysku, to daj screena z zakładki Health programu HD tune. To się wyjaści co jest przyczyną błędów.


hmm... chyba źle się wyraziłem:) nie chodzi mi o korzystanie z poczty, tylko do rozsyłania "ofert" (czyt. reklam:) ). Outlook jest do bani, nie można w nim redagować wizualnie zachęcających wiadomości. No i pozostaje kwestia serwera, bo takie zwykłe raczej nijak mają się do wysyłki i szybko się zapychają
damien90
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26/5/2012, 18:07
Lokalizacja: jesteś?

Postprzez Glenroy » 19/12/2012, 19:42

amahay napisał(a):model tego dysku do Samsung SpinPoint F3 HD103SJ .
Problem jest tego typu że nie mam windowsa już . I mało tego . Sformatowany do windowsa na windowsie chodzi fatalnie ale przeformatowany na format Mac'a chodzi normalnie . Nie mam jego jak teraz sprawdzić na windowsie . Powiedzcie mi czy można ogarnąć czy dysk wysypie się za miesiąc czy za rok czy za 10 lat ? (nie muszą być to dokładne prognozy)


Na F3 raczej narzekań nie miałem, chociaż zawsze jakaś czarna owca w stadzie się trafiła :) Ale F2 to była porażka po całości, sypało się to strasznie. F3 to już inne układy, całkiem inna konstrukcja, która jest jedną z lepszych w klasie ;). Ale lipne transfery to zazwyczaj wina padającego napędu, nie zdziwię się, jeżeli w S.M.A.R.T-cie Seek i Latency Time [czas dostępu i opóźnienia] będą miały jakieś kosmiczne wartości.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Walenty » 19/12/2012, 20:41

http://www.sadistic.pl/zloty-orzel-pory ... 161202.htm
Dobrze, że młody miał pełnego pampersa, bo by się orłem przeleciał.
Ale będzie mógł kumplom historię opowiedzieć...
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Vergon » 19/12/2012, 23:26

Miczab, sprawdź poziom płynu wspomagania.
Ma ktoś przecieki czy będą jakieś dobre promocje na kombinezony w Polandposiotion na jutrzejszej wyprzedaży?

BlackGhost, mam coś dla Ciebie: http://allegro.pl/kawasaki-gloves-czarn ... 79746.html :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez amahay » 20/12/2012, 02:36

no dobra . na zdrowie .
Obrazek

czy to lepsze ?


Obrazek
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez motoluka » 20/12/2012, 10:55

Oo widzę, że ja zawsze dobrze trafię. Obrazek lepszy drugi, laska lepsza pierwsza bo ta druga ma trochę duży tyłek. Nie żebym wybrzydzał, ale jak już dajesz wybierać... :)
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Miczab » 20/12/2012, 10:57

Vergon napisał(a):Miczab, sprawdź poziom płynu wspomagania.
Ma ktoś przecieki czy będą jakieś dobre promocje na kombinezony w Polandposiotion na jutrzejszej wyprzedaży?

BlackGhost, mam coś dla Ciebie: http://allegro.pl/kawasaki-gloves-czarn ... 79746.html :lol:


W święta się sprawdzi jak mi auto nie będzie potrzebne.

Co do czujników cofania, ojciec podpowiada valeo. Najwięcej sie sprzedaje i cena też nie urywa doopy. :)

http://www.kawasaki.pl/Accessory/Details/3409D7D5BBC ;)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez mirekm71 » 20/12/2012, 10:59

motoluka napisał(a):Oo widzę, że ja zawsze dobrze trafię. Obrazek lepszy drugi, laska lepsza pierwsza bo ta druga ma trochę duży tyłek. Nie żebym wybrzydzał, ale jak już dajesz wybierać... :)


Oczywiscie drugi piekny, wielki tylek a nie chuda, wydziarana laska :D
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Smietnik



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr