Zobacz wÄ…tek - Pomoc w wyborze nowego motocykla
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze nowego motocykla

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pomoc w wyborze nowego motocykla

Postprzez Lisek_e46 » 14/12/2012, 23:05

Witam!;)
Jestem tu nowy, zarejestrowałem się głównie dlatego żeby uzyskać jakieś porady , nastawić się do kupna nowego motocykla.
Zaznaczę, że mam 21 lat jeżdżę już pewnie z 10 ale większość jednak motorowerami no i nie mogę się z tego wyleczyć...
Zaczęło się od poczciwej jawy 50 mustang później 10 innych jawek, ogarów komarów itp. Później stwierdziłem, że trzeba kupić coś czym da się jeździć i co nie będzie się non stop psuło...wybór? nietrafiony chinskie enduro 50ccm skyteam... nietrafiony dlatego że mocą nie powalało a enduro jednak musi się jako tako odpychać... jednak przejeździłem nim około 3 lat...
Oczywiście jak większość zarażonych enduro pierwszym "motocyklem" było dt 125 którym pojeździłem też około 3 lat, bardzo fajny motocykl jak na początku się wydawało zrywny itp... w między czasie w ręce wpadła CZ 175, dt została przerobiona na supermoto...dlaczego sprzedałem? w sumie do tej pory się zastanawiam, chyba przez namowy rodziców "sprzedaj motor kup samochód a jak już będziesz miał samochód to kupisz sobie jakiś fajny spokojny motor" oczywiście mieli nadzieję że uda im się wyleczyć mnie z motocykli jednak po jakiś 3-4 miesiącach życia bez motocykla a właściwie wegetowania kupiłem Ktm'a sx 450tkę...tak porwałem się trochę z motyką na księżyc...mam na myśli nie tylko koszty utrzymania ale również moc...niecałe 60km i 100kg wagi potrafi zaskoczyć...sprzęt bardzo fajny ale jednak mało uniwersalny...przejeździłem rok ale jednak czegoś brakuje...nie mówię tutaj o mocy bo musiałbym być idiotą...ale chyba o jakimś wyskoczeniu w małą trasę nad morze czy na mazury...tak wiem że trochę się rozpisałem i zastnawiacie się o co mi chodzi...
Zastanawiam się w tej chwili na co zmienić ktm'a...jedyną opcją jest jakiś motocykl szosowo/sportowo-turystyczny...wybór padł(jeśli można tak powiedzieć) na Yamahę FZ6, myślę również o Kawasaki Er6 i tu moje pytanie...
Czy nie porywam się z motyką na słońce kupując FZ6?
Za każdym razem jak wsiadam na moto obiecuję sobie że będę jechał spokojnie ale jak tylko ruszę z miejsca od razu o tym zapominam...nie jeżdzę z zawrotnymi prędkościami 200km/h bo po pierwsze nie mam czym a po drugie to mnie nie rajcuje...lubię jak coś mocno przyspiesza i jak mogę wyprzedzić jakieś auto bez problemu...ale mam dosyć małe doświadczenie z motocyklami przyznam że na tyle się wjeździłem w ktm'a że nie boję się jak na niego wsiadam(chociaż tak było na początku) ale często jednak potrafi zaskoczyć...wiem również że nie ma co porównywać bo są to dwa całkiem inne motocykle
Strasznie się podjarałem FZ6 bo jest takie uniwersalne no i piękne, ale miałem kilka podbramkowych sytuacji nawet na dt 125 z których udało się wyjść cało, ale jednak dały mi dużo do myślenia..."co by było gdyby" Na codzień odkąd zdałem prawko jeżdzę samochodem i widzę co się dzieje na naszych drogach...jednak chyba nigdy nie przekroczyłem 170km/h więc chyba jeżdzę w miarę spokojnie...
Dlatego teraz proszę o jakieś porady... Przejechałem się parę razy kolegi banditem 600 i wydaje mi się że mógłbym tym jeździć spokojnie bo poprostu nie prowokuje do tego żeby zapier***ć...zastanawiam się czy tak samo będzie z fz6 czy może jednak nie będe mógł się oprzeć...a nie chcę skończyć tak jak niektórzy w ubiegłym sezonie...trochę mnie to przeraża...
Lisek_e46
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/12/2012, 22:31
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez Black-Ghost » 14/12/2012, 23:13

Spokojnie ogarniesz temat. Jak już jeździłeś na moto wcześniej.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez wrider » 14/12/2012, 23:55

Ogarnąć ogarniesz na pewno. Ale jeśli chodzi o twoją psychikę to może być różnie. FZ6 zacięcie już ma i fajnie przyśpiesza, na pewno jest dużo agresywniejszy niż bandit. Hm ja również samochodem rzadko kiedy przekraczam 140(po kupnie moto to mi się chyba zdarzyło raz na autostradzie), bo po prostu za kółkiem mnie to jakoś nie cieszy. No, ale na motocyklu to całkiem inna jazda. A fazerkiem z pod świateł na pewno odstawisz 90% aut, o to bym się nie martwił. A to jak będziesz jeździł to już zależy tylko od twojej głowy, spokojnie można wolniutko fazerkiem śmigać.Nie jest to męczące moto jeśli chodzi o wolną jazdę. :roll:
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez tmk851 » 15/12/2012, 07:22

jak i poprzednicy uważam iż fazerek to fajny wybór sam się nad nim zastanawiam a aż takiego doświadczenia nie mam.. ogólnie chodzi mi np kilka maszyn ale podstawowa zasada - oby było zdrowe - nie ważne czy to Y czy H czy S, choć do Suzuki jakoś nie jestem przekonany. Ostatnio nawet triumph się trafił bardzo ładny za dość małą kasę, ale na tym forum nawet nikt nic nie napisał - egzotyk. Mało osób go użytkujących. Ale nie o tym mowa.

Ja osobiście uważam, iż bandit to fany sprzęcik, ale.. od następnego roku wchodzą nowe kategorie, osoby które pojeżdżą na 500 po zrobieniu kat A która pozwoli na jazdę już w sumie każdym moto, może nie patrzeć na bandita, bo uzna iż to za słaby sprzęt na kolejną przygodę i będzie szukać jakiś 1ooKM. Dlatego moje zdanie, ale nie tylko moje jest takie iż bandit zostanie odstawiony ze względu na moc, a poszukiwania moto zaczną sie od wyższych mocy. Uważam, że będzie go ciężej sprzedać. To moje zdanie, w sumie nie tylko moje ale i kilku osób. Kilku bo w Polsce jest ich o wiele więcej więc nie każdy musi do tego tak podchodzić.

Podsumowując, Fazerek super wybór, wygląda ciągle dość młodo, zwłaszcza z czachą z kocimi oczami, dość popularny, czyli i mechanicznie i wizualnie części o wiele łatwiej dostać, podobnie w przypadku i hondy jak i suzuki.

Może pomyśl jeszcze nad z750? dla mnie jest piękny, ale moja dziewczyna nie chce patrzeć, powtarza iż musi "być trochę zabudowany" :oops: :lol:
tmk851
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19/9/2012, 23:24

Postprzez misiek1506 » 15/12/2012, 09:31

Z750 jest o wiele bardziej uniwersalny od fz6, nie trzeba Go tak kręcić no i ten jego wygląd ; D Po Sx Ci dupy nie urwie ; ) Jeśli chcesz jakąś 600 to lepiej popatrz za Z bo te 150cm więcej to tylko zaleta a nie wada, jeśli chcesz coś zabudowanego to popatrz za wersją obudowaną "S". Ogólnie super motocykl do miasta i w trasę a przy tym oszczędny i mało awaryjny ; )
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka

Postprzez r_shop_d » 15/12/2012, 15:16

Ja zdecydowanie polecam zeta;)
Avatar użytkownika
r_shop_d
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 6/11/2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Invi » 15/12/2012, 15:37

Po SX450 to FZ6 będzie ciężkim ledwie jeżdżącym mułem... Kup sportowe 600 i napierdzielaj jak człowiek :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Re: Pomoc w wyborze nowego motocykla

Postprzez wrider » 15/12/2012, 15:56

Sam jesteś mułem :roll:

Lisek_e46 napisał(a):Witam!;)
oczywiście mieli nadzieję że uda im się wyleczyć mnie z motocykli jednak po jakiś 3-4 miesiącach życia bez motocykla a właściwie wegetowania kupiłem Ktm'a sx 450tkę...tak porwałem się trochę z motyką na księżyc...mam na myśli nie tylko koszty utrzymania ale również moc...niecałe 60km i 100kg wagi potrafi zaskoczyć...sprzęt bardzo fajny ale jednak mało uniwersalny...przejeździłem rok ale jednak czegoś brakuje...nie mówię tutaj o mocy bo musiałbym być idiotą...ale chyba o jakimś wyskoczeniu w małą trasę nad morze czy na mazury...tak wiem że trochę się rozpisałem i zastnawiacie się o co mi chodzi...
Zastanawiam się w tej chwili na co zmienić ktm'a...jedyną opcją jest jakiś motocykl szosowo/sportowo-turystyczny...wybór padł(jeśli można tak powiedzieć) na Yamahę FZ6, myślę również o Kawasaki Er6 i tu moje pytanie...
Czy nie porywam się z motyką na słońce kupując FZ6?


przecież kolega napisał czego potrzebuje...
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Black-Ghost » 15/12/2012, 21:17

Też się zgodzę z kolegami co do Z750/ S. Bardzo fajny motocykl z charakterem. Dla mnie ciekawsza propozycja jak FZ6.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez spazz » 15/12/2012, 21:32

Nie zaatanawialbym sie i barlbym jamache. Kawasaki z750 robione jest z odpadkow z innych wydumek tej firemki.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Black-Ghost » 15/12/2012, 22:00

Skąd wziąłeś te jakże ważne informacje? Wywróżyłeś to z fusów? Czy może rozmawiałeś z kimś kto brał udział przy projektowaniu tych motocykli?
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez spazz » 15/12/2012, 22:10

Rama stalowa. Wahacz jak z bandita. "szeroka" regulacja zawiasu... Fz6 jest z wyzszej polki.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Black-Ghost » 15/12/2012, 22:13

I uważasz że to są te argumenty które twierdzą że FZ6 jest lepsze od Z750? Bo ma aluminiową ramę? i ładniejszy wahacz? :lol: Toś polecał teraz..
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez spazz » 15/12/2012, 22:17

I nie zapominaj o zaciskach od r1. :) jedynym atuyem zetki jest silnik o wiekszej pojemnosci. Ale to akurat glowny argument dla gimnazjalisty.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Black-Ghost » 15/12/2012, 22:24

Nie prawda! Większa pojemność to większa elastyczność. Stwierdzam że ty piszesz jak gimnazjalista: "Widziałeś? mam zaciski z R1" :o Wow. Pewnie na małolaty to działa. Poczytaj testy porównawcze tych motocykli.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez misiek1506 » 15/12/2012, 22:39

Przecież Zetka to dużo lepszy motocykl od fz6, no i 2 jest cały czas na miejscu ; D Zet pali mniej, jeździ pewniej, wygląda ładnie, jest bardziej elastyczny i tańszy, fazer jedzie tylko przy czerwonym, tak samo jak i r6. Ilość sprzedanych egzemplarzy i opinia o tych motocyklach też jest na korzyść zeta. Stalowa rama to wada w takich motocyklach? ;O
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka

Postprzez spazz » 15/12/2012, 22:50

No tak jak pisalem jedyna jego zaleta to wieksza pojemnosci. Reszta jest budzetowa. Dizajn jara chlopakow wieku 20 lat bo maja stritfajtera za male pieniadze. Ja bym zeta nie chcial. Kolega wybierze co sam zadecyduje.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Invi » 15/12/2012, 23:51

Rama to on ma z makaronu, a nie stali :D

Jasne że wada, nie ma żadne sztywności i jest ciężka.

Heble z R1 to najlepsze heble od japonii, a Z ma jakÄ…Å› lipÄ™.

Co to za problem żeby kręcić moto? Boicie się że wam w kawach korby powyskakują? :D Jak wam zmiany biegów przeszkadzają to kupcie kibel bez skrzyni biegów.

Twoja wypowiedz nie wnosi nic do tematu! Ale daruje ci to tym razem

Black-Ghost
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez leff » 16/12/2012, 11:27

jak szukalem nowego moto w 2009 to ogladalem kilka nowszych Z750 i o ile to moto mi sie bardzo podoba to niestety musze sie zgodzic z Invi, ze jakosc materialow troche odbiega chociazby od Hondy
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Black-Ghost » 16/12/2012, 15:15

Leff co masz na myśli mówiąc jakość materiałów?
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê