Zobacz wÄ…tek - TÅ‚ok od rm 250 do mz 251
NAS Analytics TAG

TÅ‚ok od rm 250 do mz 251

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

TÅ‚ok od rm 250 do mz 251

Postprzez ktmlc4640 » 6/12/2012, 22:52

Witam.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jak coś będzie nie tak.
Moje Pytanie to:
Słyszałem trochę o przeróbkach w mz,podobno można wsadzić tłok od suzuki rm 250
wiem ze są posty o tym ale w większości to mało co opisane a kolega polecił ze tutaj znajdę odpowiedz na wszystko,jeśli widnieje tutaj podobny temat to proszę o link (nie mogę sie tutaj odnaleźć za bardzo)

W mz konczy się tłok (mz 251 90r) nominał i chciałbym zapytać czy warto dokonać takier przeróbki ? jaka wtedy będzie żywotność silnika ? czy trzeba coś robić z wałem ? korbowód ?

Z góry dzięki.
Avatar użytkownika
ktmlc4640
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/12/2012, 22:38
Lokalizacja: Kraków


Postprzez henio12323 » 7/12/2012, 09:41

haha nie dowiesz sie za bardzo bo raczej duzo tu posiadaczy MZtek nie ma no i załoze sie że za duzo osób nie kombinowało z tym....

najlepiej to znalesc wymiary tłoka oryginalnego i od RMki. (nie chodzi tylko o średnice ) ale o wymiary sworznia itp itd. sprawdzic czy to wszystko sie zgadza. bo moze byc tak że w RM sworzen jest umiejscowiony wyzej lub nizej na tłoku i potem tłoczek moze wystawać nad cylinder. a zeby kombinowac z dopasowaniem moim zdaniem za duzo roboty. przynajmniej MZka nie jet warta aż takich przeróbek.

co do zmian, to też róznie moze to wpłynąć trzeba by zważyć oba tłoki, im ciezszy tym doda momentu obrotowego, lzejszy pozwoli sie wyzej kręcic. wytrzymałosc powinno sie zwiekszyc bo zazwyczaj zamienniki do RM to tłoki kute. no i sama jakosc wykonania jest bardzo dobra. wału pod względem wzmacniania nie trzeba zaczepiac bo jako tako moc nie wzrośnie zeby drastycznie zwiekszyc obciązenia dla wału
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Invi » 7/12/2012, 11:41

Eee... ale to tylko tłok, większych obrotów i tak nie wkręci nie zmieniając czasów rozrządu, bo kanały płuczące i gaźnik nie wyrobi, a raczej mało prawdopodobne żeby akurat w rm były lepiej dobrane do silnika MZ niż oryginalny z MZ.

Jak już to zdarzały się kombinacje z wciskaniem szerszych tłoków (typu tłok z Fiata w Junaku) i jakimś ekstremalnym rozwiertem silników. Ale w 2T to nie takie proste.

Nawet jeśli się uda to nowa konfiguracja nie zgra się z dyfuzorem, i cały zysk pójdzie się walić bo dobrze policzona puszka w 2T daje więcej niż lekki wzrost pojemności.



Czyli: da się, ale to nie takie proste że po porostu zmieniasz tłok. I jak nie startujesz w jakimś BMZRC, albo nie masz kupy kasy na wywalenie w zabawkę, to nie ma to sensu.

Przy remoncie silnika dużo więcej niż takie kombinacje da ci tu wsadzenie porządnych pierścieni zamiast taniego rzemiosła do demoludów. Albo naprawa gaźników i takie tam, czyli doprowadzenie silnika do normalnego stanu, bez tego to totalnie bez sensu.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez FireBlade954 » 7/12/2012, 18:13

Mam MZ 150-tke i też kiedyś myślałem nad jej tuningiem mechanicznym, ale uznałem że to strata czasu i pieniędzy. Nawet znalazłem filmik fajnie przerobionej MZ: http://www.youtube.com/watch?v=A9HzjWuyUgE

Wg. mnie jak chcesz się w takie coś bawić to daj tłoka takiego jak ma byc, bo z RM(tak jak henio napisał) może być piasta sworznia w innym połozeniu itp., przydałoby sie powiększyć kanały w cylindrze i fajnie by bylo gdyby ktoś kto spawa tłumniki zrobił spawaka specjalnie pod twoją MZ
Avatar użytkownika
FireBlade954
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3/9/2011, 07:28
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Invi » 7/12/2012, 18:33

Skoro już o tym wspomniałeś to zwyczajne powiększenie kanałów w 2t zmieni czasy rozrządu, tak samo zmiana tłoka na wyższy/niższy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez ktmlc4640 » 7/12/2012, 22:25

Czyli to bez sensu przerabianie tego.. hmm cóż pomyśle nad tym jeszcze.
Temat można zamknąć :)
Dzięki wszystkim za odpowiedz,pozdrawiam.
Avatar użytkownika
ktmlc4640
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/12/2012, 22:38
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê