Zobacz wątek - Demokracja Bezpośrednia - czyli nie mówcie że nie macie ...
NAS Analytics TAG

Demokracja Bezpośrednia - czyli nie mówcie że nie macie ...

O wszystkim
_________

Demokracja Bezpośrednia - czyli nie mówcie że nie macie ...

Postprzez falconiforme » 6/12/2012, 21:26

Demokracja Bezpośrednia.
Czyli nie mówcie że nie macie na kogo głosować i o co walczyć.

http://db.org.pl/

http://www.youtube.com/watch?v=n3-kKHUx ... re=mh_lolz
Ostatnio edytowano 19/2/2013, 22:15 przez falconiforme, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez wrider » 6/12/2012, 21:41

Nie powiem ciekawie to wyglÄ…da ...
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA


Postprzez drug0n » 6/12/2012, 22:06

Nie chcę używać brzydkich słów na wyrażenie prawdy, ale i tak gówno prawda... Nie chcę marnować czasu, ale jak chcą wprowadzić tę demokrację bezpośrednią? Robimy co miesiąc wybory podobne do tych parlamentarnych? Świetnie, tylko zobaczcie jak wielkie są tego koszta. Wolałbym zmniejszyć sejm do 100 posłów i senat do 32 senatorów- po 2 na województwo i tyle. Wywaliłbym próg wyborczy, po co to jest? Niech wchodzą te bardziej niszowe partie i niech ktoś ich zauważy, albo niech co najmniej się wypowiedzą na sejmowej arenie. Zresztą minie 30 lat zanim coś się poprawi, a co najmniej 20, bo za tyle odejdą albo zemrą ludzie, którzy tak w 89 Polskę sprzedali, o tyle fajnie, że w całkiem przystępnej cenie ;)
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez wrider » 6/12/2012, 22:23

Te referenda miałyby się odbywać, z tego co zrozumiałem na szczeblach przede wszystkim niższych czyt. samorządowych. Poza tym zmniejszym liczbę urzędników do tych niezbędnych i pożytecznych, a pieniądze na referendum się znajdą. Jak dla mnie ta partia ma postulaty ciekawe i jest warta zainteresowania. Podobny system działa w Szwajcarii i jak widać się sprawdza.

@drug0on z twoim myśleniem to nic nigdy się nie zmieni bo zemrą ci, a przyjdą ich synowie bliscy. Taka prawda.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez drug0n » 7/12/2012, 00:24

Ja mam wyje**** mówiąc szczerze, kiedyś, może nie aż tak dawno, się tym przejmowałem, interesowałem, czytałem, ale jak się człowiek w to zagłębi i zobaczy na jakich to układach działa to wie, że i tak nic się nie zmieni. I wszystko jest dziełem przypadku, ludzie się wieszają przypadkiem, przypadkiem złodziej samochody ma przy sobie broń, przypadkiem ktoś zostaje rozjechany przez tira i wiele takich ciekawych historii. A już w firmach należących do skarbu państwa to panuje większy przypadek niż w lotto ;) W każdym razie w89 trzeba było wystawić szubienice na ulice i posprawdzać pewne akta. Gdybyśmy tak zrobili to nasz aktualny rząd wyglądałby zupełnie inaczej. Ale z drugiej strony lud głupi to jak mogło być inaczej? Pamiętacie euro? Rok przed mistrzostwami już straszono, że co to będzie, gwałty i rozboje, wszyscy spodziewali się najgorszego, niektórzy zanim wyszli z domu czopowali swoje odbyty, po czym okazało się, że w sumie wyszło to jak wyszło, normalka, ale wg ludzi to był zajebisty sukces. A to nic więcej jak prosty chwyt marketingowy.
Najbardziej rozśmieszyło mnie jak wprowadzili wyższy vat- tylko procent więcej ;) Jaki procent więcej??? W podstawówce za takie sformułowanie dostawało się po łapach. To jest cały punkt procentowy więcej! Ponadto pokazali w TV jak ogórek z 2 zł drożeje do 2 zł 2 gr, niby nic nie? Ale to jest super naiwne, a tak naprawdę- niesamowicie głupie myślenie. Jeżeli ten vat wzrasta to nie tylko dla ostatniego przedstawiciela łańcucha, ale też dla ludzi, którzy są gdzieś pomiędzy i na samym początku. Kupujesz mąkę w sklepie, ok? To ten vat wzrasta dla rolnika, więc musi on kupić droższy nawóz, droższe paliwo dla maszyn, drożeją jego koszty życia więc i musi też więcej zarobić, więc i cena idzie w górę. Dostarcza zboże do młyna, a tam to samo, z młyna leci mąką do firmy, która przerzuca to w mniejsze opakowania- też to samo co wcześniej i tak jeszcze 20 pośredników i każdy bierze więcej bo musi zarobić, aż w końcu towar trafia do nas i nie jest droższy o jeden procent... Co zresztą było widać, najdobitniej zauważyłem to na kebabach ;)
Ale cóż, powiedzą że kryzys i podniosą vat do 25%, nałożą parę innych podatków i tak w kółko.
CiekawÄ… sprawÄ… jest sytuacja Grecji, to mnie rozwala, ale o tym kiedy indziej.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez falconiforme » 7/12/2012, 08:53

Ten punkt procentowy tu i tam przełożył się na spadek wpływów do budżetu o 14%.
My nie mamy właściwego kryzysu gospodarczego tylko kryzys naszego rządu który który sam sobie podkłada kłody. Wyzysk i podatki to największy hamulec wzrostu gospodarczego i wpływów do budżetu. Najlepszy rząd to taki który "nic nie robi" (nie reguluje rynku).

http://niewygodne.info.pl/artykul/00240.htm

A samemu nic cię nie zrobi. Dlatego po aferze ACTA ludzie zaczęli się organizować.

Wszyscy przez tyle lat zdążyli się ustawić wprowadzając ustawy przeciwko nam.

Obrazek
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Krmtzzz » 7/12/2012, 10:09

To jest pieprzona tuskoPOmafia. Juz swoje sie nachapalo PO, przekretow narobili z OLT i z AMBER GOLD. Do tego sprzedac gaz lupkowy no i pare innych aferek. Mozna jeszcze powysylac ABW na organizatorow marszu niepodleglosci, coby udowodnic ze nikt nie ma tu nic do powiedzenia.

Dopoki nikt nie wykona planu pana, ktory ostatnio zostal zatrzymany (tj. zamach) to nic sie nie zmieni. Bardzo duzo osob wyjezdza z tego kraju i ma to w dupie, ja jednak chcialbym tu zyc. Nie rozumiem tez jak idioci mogli 2gi raz wybrac PO ? Ci ludzie mozgow nie maja ? Teraz wielki placz, ale jak byly wybory to sie wpier**** kielbaske przedwyborcza i sie poszlo glosowac na zlodziei. Zobaczymy co sie bedzie dzialo do nastepnych wyborow.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Invi » 7/12/2012, 11:30

Demokracja bezpośrednia? Czyli ciemny lud którym można manipulować jak się tylko chce decyduje o wszystkim o czym nie ma pojęcia?

No to mielibyśmy coś w stylu: legalne piractwo, 90% podatków od wszystkich którzy zarabiają powyżej ~100 000 rocznie, pchanie kasy w patologie, zabieranie prawa jazdy za omijanie w korkach, totalne uprawnienia dla policji itd.

No raczej k**** podziękuje.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez drug0n » 7/12/2012, 11:40

Ale o czym my mówimy- u nas taki palikot dostaje 10% na wyborach... Już nie mówiąc o tym jakie przekręty prywatnie robi.
Tak wyglÄ…da polityka PO swojÄ… drogÄ… ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Ann4T9IhmR8
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez wrider » 7/12/2012, 12:14

Invinciblee napisał(a):Demokracja bezpośrednia? Czyli ciemny lud którym można manipulować jak się tylko chce decyduje o wszystkim o czym nie ma pojęcia?

No to mielibyśmy coś w stylu: legalne piractwo, 90% podatków od wszystkich którzy zarabiają powyżej ~100 000 rocznie, pchanie kasy w patologie, zabieranie prawa jazdy za omijanie w korkach, totalne uprawnienia dla policji itd.

No raczej k**** podziękuje.


Czasami to mi się wydaję, że to politycy nie mają pojęcia za czym głosują. Znaczy wiedzą którą opcje mają wybrać, bo to jest narzucone odgórnie. Choćby afera z ACTA i tłumaczenie europosłów. :roll:
A z tymi totalnym uprawnieniami dla policji to przesadziłeś. Do tego to raczej dąży rząd, nie obywatele. W ogóle u nas jest taka polityka, że wmawia się nam, że na wybory musi chodzić każdy. Bo to niby nasz obowiązek wobec państwa. Dla mnie to absurd,ludzie którzy się nie znają na polityce nie powinni głosować. Nie znasz się nie interesuje cie to? Nie idź dla mnie przypadkowy głos jest gorszy niż żaden. Ale ma to swój cel taka osoba pójdzie i zagłosuje na partie( jedną czy drugą) która jest najbardziej wałkowana w mediach. Jak widać ma to swój cel.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez falconiforme » 7/12/2012, 13:35

Invinciblee, to jest trochÄ™ problem jajka i kury.
Jak nie masz demokracji, tak jak teraz, to masz rząd który z ludzi robi głąbów i prawie nikt nie wie co to JOW. A jak każdy miałby być odpowiedzialny to zaczyna się szukanie wiedzy i opinii. I ciemny lud staje się mniej ciemny. I to jest całkowicie naturalne.

Problem naszego kraju trzeba rozwiązywać od dołu:
1. Umożliwić przeźroczystość głosowania i decentralizację wyników (dzisiaj nie ma tego i centrala powie Tobie kto wygrał)
2. Zmienić sposób wybierania kandydata na JOW ( dzisiaj najpierw Tusk układa listę a potem my z niej wybieramy -śmiech na sali)
3. Musimy mieć możliwość odwołania posła czy rady ministrów.

Jak to się załatwi to potem pójdą kolejne zmiany a Twój głos będzie istotny. Czy chcesz wprowadzenia ACTA czy nie i czy Polskie media publiczne mają należeć do polaków.
Ale bez pierwszych trzech punktów zawsze jedną nogą będziemy w bagnie.

Nie można oddać całkowicie władzy bo mamy to co teraz. Wprowadzą GMO, ACTA i nic z tym nie zrobisz.
Dlatego ciągle stękamy, wpaja się na bezradność jednostki i nawet "nie mamy" siły by coś z tym zrobić.
- Proponuje zakupić 500 taczek i zebrać 10 000 chłopa niech wszystkich posłów na taczkach wywiozą. Da się? Pewnie że się da.
- Albo opłacać regularnie 5000 bezrobotnych niech co 2 miesiące jadą palić opony pod sejm. Da się ? Da się.
- Albo szkolić znajomych niech wiedzą co się dzieje i niech niech mają świadomość, że to co mamy można zmienić na lepsze.

Dałem wam partię (tort) żebyście nie marudzili wybierając między kolorem gvwna(PO PIS PSL SLD RP), a wam kolor tortu się nie podoba i wolicie sernik.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez ZooL » 8/12/2012, 22:28

jaki lud taki rzad, tak dziala ta cudowna demokracja. A ze srednie IQ bialego czlowieka to cos kolo 101 (bez szalu) to i w rzadzie jest jak jest.
Nie wiem jak wy, ja mam 24 lata, nie planuje zyc przez kolejne 300 moze 400 lat, wiec nie mam czasu czekac az stara gwardia w polsce wyzdycha a nowi przestana byc kretynami (bo jak inaczej nazwac wyborce po czy pis ? ). Trza sie zwijac.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Krmtzzz » 9/12/2012, 11:28

Dokladnie tak, po co sie meczyc, skoro mozna zyc na innym poziomie w innym kraju.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez falconiforme » 19/2/2013, 13:12

Platforma Obywatelska wysmażyła nam najnowszą niespodziankę w postaci możliwości wejścia obcych funkcjonariu­­szy mundurowych na terytorium Polski z nie tylko terytorium objętym programem Schengen, ale także spoza Schengen np z Rosji (!) i "zapewnienia bezpieczeństwa oraz porządku publicznego"! Oto projekt ustawy 1066 dotyczących takich regulacji.
Nie mamy demokracji a zaraz nie będziemy mieli niepodległości.

http://www.wykop.pl/ramka/1398765/proje ... -w-polsce/
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k9_7I5PgeM
http://www.kprm.gov.pl/wydarzenia/decyz ... ow-we.html
http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449
Ostatnio edytowano 21/2/2013, 12:08 przez falconiforme, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Black-Ghost » 19/2/2013, 13:20

Nie wiem na kogo zagłosować! Nikt w rządzie nie popiera motocyklistów! Ciągle ino fotoradary i inny syf.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Krmtzzz » 19/2/2013, 13:47

Kazdy kradnie...
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Black-Ghost » 19/2/2013, 13:48

W Australii mają fajnych polityków, tam lubią motocyklistów.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Dyz!o91 » 19/2/2013, 14:04

A wiec wszyscy jedziemy do Australii ;D
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez RUTRA.RD » 20/2/2013, 12:15

ja tam na nowa prawice glosuje albo na totalnych oszolomow. z drugiej strony jak by teraz pis wygral po tylu latach rządów po to by tez ciekawie bylo z rozliczania zlodziej z po
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez falconiforme » 21/2/2013, 10:01

RUTRA.RD napisał(a):ja tam na nowa prawice glosuje albo na totalnych oszolomow. z drugiej strony jak by teraz pis wygral po tylu latach rządów po to by tez ciekawie bylo z rozliczania zlodziej z po

KNP, DB, JOW - wszystko jest 10x lepsze od tej komuny, którą mamy teraz.

Wszyscy obecni kłamią ile wlezie niezależnie od partii:
http://www.youtube.com/watch?v=8xvcFInNc3Q
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê