Zobacz wątek - Książki !
NAS Analytics TAG

Książki !

O wszystkim
_________

Książki !

Postprzez Pysiaczek » 4/12/2012, 12:58

Witam wszystkich. Mam pytanie potrzebuje książki która od podstaw przekaże mi informacje o motocyklach taka jak by encyklopedia. Gdzie co jest. Jakie opony. technika jazdy itp itp. Bo zanim zacznę na wiosnę moją pierwsza przygodę z motocyklem chciałem poczytać i powiększyć swoja wiedzę :) z góry dziękuje.
Na razie chce kupić
1. Motocykle - Strategie Uliczne
2. Motocyklista doskonały

Czy to dobry wybór na początek :) ??
Pysiaczek
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1/7/2009, 12:41
Lokalizacja: Toruń


Postprzez czajnik88 » 4/12/2012, 13:28

Pytaj Miczaba on ci napewno cos poleci :)
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31


Postprzez Krmtzzz » 4/12/2012, 13:30

Zadna ksiazka nie nauczy Cie tyle co jazda na youtube. Przez cala zime zrobisz tyle km ze ohoho. Na kazdym sprzecie, do tego nauczysz sie gumowac, robic stoppale itp. Zwiedzisz wiele ciekawych miejsc na swiecie. Mozesz tez przezyc wypadki itp. Az w koncu przyjdzie sezon i bedziesz wymiatal na r1 :D
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Glenroy » 4/12/2012, 15:38

-Strategie Uliczne
-Motocyklista doskonały
-Motocyklista doskonały: droga do mistrzostwa
-Twist of the wrist [przyspieszenie]
-Twist of the wrist II [przyspieszenie II]

Trzy pierwsze, a przynajmniej dwie, wydaje mi się, że to taka podstawa, trochę układają w głowie, przy okazji dowiesz się podstawowych rzeczy. Twist to raczej już bardziej zaawansowane techniki, ale nie powiem, że nie warto przeczytać :).
Ogólnie książki dadzą Ci jakieś wyobrażenie na temat samej jazdy i zagrożeń, podpowiedzą co i jak trzeba ćwiczyć, ale bez Twojego wysiłku i udoskonalania techniki, żadna książka ani tym bardziej film Ci nie pomogą, trzeba włożyć w to coś od siebie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Miczab » 4/12/2012, 15:47

Poluj też na Pełną Kontrolę, która aktualnie jest niedostępna niestety nigdzie. Nie wiem w jaki sposób lubisz się uczyć, ale ja od książek wolę wykłady, poszukaj może jakiejś dobrej szkoły doskonalenia jazdy? W Warszawie jest kilka, za samą teorię płaciłem kilka lat temu 150 zł, ale naprawdę warto. Uświadamiasz sobie, że tak naprawdę nie wiesz jak działa moto.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez drug0n » 4/12/2012, 15:53

http://allegro.pl/sport-riding-techniqu ... 13526.html
Podobno świetna publikacja, ale nie mam czasu przeczytać. Cena jednak trochę odstrasza, a na dodatek po angielsku :(
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez adriank164 » 4/12/2012, 19:32

Wypowiem się na temat cyklu motocyklisty doskonałego , pierwszą cześć " motocyklista doskonały" dostałem na prezent i super. Książka łatwa w odbiorze , prosto wszystko opisane, nawet dla laika. Dowiadujesz się o rzeczach , na które często nie zwracasz uwagi , albo czasami ich nawet nieświadomie używasz. Polecam ,wygodne duże litery , czyta się szybko , sporo ciekawych ilustracji i wszystko jest ze sobą powiązane .
Przeczytałem też "Motocyklista doskonały Droga do mistrzostwa" ( kupiłem sobie po dobrym wrażeniu z Iszej części) - najprościej, rozwinięcie pierwszej części, powtarzane są też wcześniej poznane kluczowe zagadnienia . Trochę bardziej rozwinięty jest też temat o podejściu , toku myślenia , nie tylko o sztywnych zaleceniach co i jak robić .
Podałeś dobre wybory , ale jeśli chcesz zacząć bawić się w motocyklistę doskonałego , to zacznij właśnie od tej " pierwszej" części "Motocyklista doskonały" - wprowadza w klimat , i styl myślenia Davida Lewisa Hougha.
Romet Chart 210 ||Virago 535
Avatar użytkownika
adriank164
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15/8/2012, 13:56
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Pysiaczek » 4/12/2012, 22:43

dziękuje wszystkim za odp. Oczywiście rozumiem że książka nie odzwierciedli tego co jazda logiczne. pozdrawiam
Pysiaczek
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1/7/2009, 12:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Invi » 4/12/2012, 23:05

Nie ma tak łatwo żeby nawet ułamek wiedzy w ten sposób złapać :P


Motocyklista doskonały jest kiepski, same oczywistości i totalne podstawy. No chyba że ktoś nie wpadnie na to że na piachu est ślisko, a na ślepych zakrętach lepiej nie wyprzedzać.

Twist of wrist II film - jak ktoś się postara to z tego można sporo wyciągnąć.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Cross88 » 6/12/2012, 11:14

Motocyklista doskonały jest najlepszy, już ze 3 razy przeczytałem i zawsze na coś nowego zwróci sie uwagę.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości




na górê