Zobacz wÄ…tek - zimowanie motocykla
NAS Analytics TAG

zimowanie motocykla

O wszystkim
_________

zimowanie motocykla

Postprzez Sieku » 21/11/2012, 13:51

Witam nie wiedziałem gdzie wrzucić więc temat daję tutaj :)

mam takie pytanie o zimowanie motocykla co fakt jeszcze nie kupiłem ale wole wiedzieć przed niż po kupnie , mianowicie garażu nie mam jako tako czytałem o pokrowcach takich że się całym motocyklem wjeżdża się do pokrowca później się zapina z motocyklem pokrowiec jest nieprzemakalny i moje pytanie czy takie rozwiązanie polecacie czy ktoś może korzysta lub może coś powiedzieć na ten temat ???
Avatar użytkownika
Sieku
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/11/2012, 14:36


Postprzez r_shop_d » 21/11/2012, 14:05

Najlepiej byłoby wynająć z kilkoma motocyklistami garaż na okres zimowy, cena rozłoży się na kilku a motocykl nie dostanie po dupie jak w przypadku trzymania go pod chmurką ;)
Avatar użytkownika
r_shop_d
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 6/11/2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Hyde » 21/11/2012, 14:26

Garaż z blachy czy tam porothermu będzie miał zawsze wyższą temperaturę otoczenia, niż motocykl na świeżym w powietrzu przykryty pokrowcem.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Miczab » 21/11/2012, 14:33

Chyba chodziło Ci o mototent? Tu test, MT-03 jeździ do dzisiaj ;) http://www.scigacz.pl/Mototent,szybka,o ... 13585.html

W nowym modelu trochę usztywnili konstrukcję i nie ma już problemu ze zbieraniem się wody na dachu.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Kaai » 21/11/2012, 14:59

white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Sieku » 22/11/2012, 17:39

Miczab no właśnie to co widziałem wyglądało inaczej normalnie jak zwykły pokrowiec tyle że rozkładało się go na ziemi później najeżdżało się motocyklem na niego i pokrowiec nakładało się od dołu potem się zapinało . i powiem teraz że widziałem tamto przez przypadek i znaleźć nie mogę ...


albo zrobię sobie takie coś http://motocykle.svasti.org/index.html?strona=http://motocykle.svasti.org/garaz.htm (otwórz link)
Avatar użytkownika
Sieku
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/11/2012, 14:36

Postprzez ASR1927 » 22/11/2012, 19:22

A niech mnie gęś kopnie! Ten mototent może uratować mi życie. Jak mi się nie uda przedłużyć albo wykupić garażu, to go biorę, chociaż na sezon a na zimę wcisnę komuś moto do garażu :D Oprócz tego trzeba będzie zainwestować w blokadę tarczy i solidny krowi łańcuch i przytulić moto do drzewa :lol: Albo będę na noc do sprintera na pakę go ładował :lol:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez pamoz » 22/11/2012, 20:58

Sieku napisał(a):Miczab no właśnie to co widziałem wyglądało inaczej normalnie jak zwykły pokrowiec tyle że rozkładało się go na ziemi później najeżdżało się motocyklem na niego i pokrowiec nakładało się od dołu potem się zapinało . i powiem teraz że widziałem tamto przez przypadek i znaleźć nie mogę ...


albo zrobię sobie takie coś http://motocykle.svasti.org/index.html?strona=http://motocykle.svasti.org/garaz.htm (otwórz link)



Oto chodzi ?

http://www.moto-odziez.pl/pokrowiec-ant ... 9c6e3365a2

Na zewnątrz to się nie nadaje.To raczej dodatkowa ochrona do garażu ,piwnicy gdzie jest wilgoć.Czytałem gdzieś ostatnio o czymś takim jak inhibitory korozji.tzn są to jakieś związki chemiczne,lotne które w zamkniętym otoczeniu przylegają do metalowych powierzchni i uniemożliwiają powstanie korozji.Coś w ten sposób chronione wystarczy potem przewietrzyć i jest miód malina.Ta folia to zdaje się coś na tej zasadzie ,ale czy działa to tego nie sprawdzałem.
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez rosiboj » 22/11/2012, 22:04

ACF-50 Utopilem w tym motocykl
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Sieku » 23/11/2012, 12:02

pamoz właśnie widziałem coś takiego podobnego skoro mówisz że do nie jest dobre myślę że namiocik też będzie lepszy ja akurat o kradzież się nie martwię bo mam podwórko ladnie zamykane więc osoby nie powołane nie mają wstępu ale przy moim upartym charakterze sądzę że całej zimy nie przestoi mój motocykl jak sobie kupię :) będę śmigać of czasu do czasu jeśli śniegu nie będzie :)

a jeszcze takie pytanie ma ktoś może motocykl na zime z was pod wiatą sam daszek , bo chciałbym się dowiedzieć jak sprawdza się takie rozwiązanie :) zawsze mogę kupić krosa wtedy będę go trzymać w pokoju :D
Avatar użytkownika
Sieku
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/11/2012, 14:36

Postprzez Litwin » 24/11/2012, 08:51

@UP: jak masz podwórko, to sprawa prosta- masz możliwość sklecania sobie jakiejś szopy/komórki do trzymania motocykla niskim kosztem, samodzielnie i w parę godzin.

Ten mototent wygląda na fajne rozwiązanie pomocnicze, jednak mieszkańcom miast zdecydowanie proponuję zimowanie u firm, które się zimowaniem zajmują. Przywiozą sobie sprzęt busem sami, odwiozą z powrotem pod dom, wraz z początkiem sezonu (gratis), "przygotują do sezonu", a wszystko za cenę mniejszą niż wynajęcie blaszaka. No, i nie jest to blaszak, tylko na ogół hala ;)
Motocykl =/= motor.
Avatar użytkownika
Litwin
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:19
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sieku » 24/11/2012, 23:40

a jak to tam z mrozem dla motocykla bo raczej wątpię by ten namiot trzymał ciepło , zastanawia mnie co zimno może zrobić z motocyklem coś zniszczyć coś popęka czy coś nie znam się temu pytam :)
Avatar użytkownika
Sieku
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/11/2012, 14:36

Postprzez ASR1927 » 26/11/2012, 18:23

Według mnie, mróz nie powinien wyrządzić żadnych szkód. Przecież auta stoją latami na mrozie i są zbudowane mniej więcej z tych samych materiałów (plastik, aluminium, stal, guma)
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości




na górê