Zobacz wÄ…tek - Papierkowa robota
NAS Analytics TAG

Papierkowa robota

Przepisy, prawo
_________

Papierkowa robota

Postprzez drug0n » 9/11/2012, 15:52

Hej, mam parę spraw. Sprzedałem swoje moto, jednakże nie zrobiłem cesji na OC ani nie zarejestrowałem go, co muszę dać sprzedającemu, a co zostawić dla siebie? Czy muszę jeździć po urzędach? Czy nie poniosę żadnych konsekwencji finansowych? Bo słyszałem, że jak się ma pojazd mniej niż 6 miesięcy to trzeba coś płacić.
Za wszelką pomoc wielkie dzięki!
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35


Postprzez madcap » 9/11/2012, 22:23

1. jeśli masz do 6 miesięcy, to w teorii kłania się podatek od wzbogacenia, jeśli różnica między sprzedażą a kupnem jest na +.
2. polisę OC przekazujesz nabywcy a sam dla własnego bezpieczeństwa z umową KS do WK celem zgłoszenia zbycia jeździdła. tam ją podbiją, że są poinformowani a ty masz dupochron, że jak nabywca coś odwinie, to wyślesz TU skan podbitej przez WK umowy KS (zbycia), że to nowy user coś odwinął a ty jesteś wolny od odpowiedzialności.

3. nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pod pojęciem cesji, bo tą tylko może dokonać agent ubezpieczeniowy i to na rzecz banku. domniemuję, że nie przepisałeś polisy OC na siebie, ale to ie problem, bo nie ma takiego obowiązku w przypadku ważnej polisy, lipa jest jeśli wygasła.

4. przekazujesz kupującemu: polisę OC, Kartę Pojazdu, Dowód Rejestracyjny, 1 egzemplarz umowy KS, w bonusie możesz mu dać paczkę landrynek
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez SkoQ » 11/11/2012, 23:35

Jesli nei zarejestrowałeś na siebie to pasowało by żebyś dał mu jeszcze umowę z poprzednim właścicielem, bo niby na jakiej postawie jemu mają przerejestrować moto skoro na dowodze jest poprzedni właściciel a umowę ma z Tobą (czyli kimś kto nie widnieje na dowodzie rejestracyjnym)?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez drug0n » 12/11/2012, 13:40

Ok, wielkie dzięki, wszystko co miałem to dałem, nowy właściciel jest zadowolony i nie narzeka, raczej nie powinien :)
Temat uważam za zamknięty.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê