Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Małpa z granatem czyli media o...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Małpa z granatem czyli media o...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Małpa z granatem czyli media o...

Postprzez Åšcigacz » 6/11/2012, 13:51

Dyskusja na temat: Małpa z granatem czyli media o motocyklistach
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Małpa z granatem czyli media o motocyklistach
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 13:51

Dobrze jest pisać o tym na czym człowiek zna się najlepiej. Z taką nadzieją zaglądam na scigacz.pl szukając tematów wyłącznie motocyklowych. Opinii oraz komentarzy na tematy bieżącej polityki szukam zupełnie gdzie indziej. Uważam, że wyzywanie kogokolwiek od małp jest nie na miejscu i stawia autora artykułu w jednym rzędzie z redaktorami tabloidów. Każdy ma prawo popełnić błąd i dobrze, żeby poniósł jego konsekwencje. Na ścigaczu kilka tygodni temu pojawiła się reklama ulicznej gangsterki ze Śląska (Katowice?) to był ewidentny błąd redakcji, który spotkał się ze sporym odzewem ze strony czytelników portalu. Najlepiej jednak widać drzazgę w oku bliźniego... Piszcie o motocyklach - to chcemy czytać!<br><hr>padok
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 14:18

Lovtza... faktycznie - po co to pisać? Wiadomo, że poziom dziennikarzy - szczególnie takich nazwijmy to: "obyczajowych" - jest zerowy. Ja np nie czytuję już wcale onetu, gazetę - sporadycznie, ostatnio zrezygnowałem z TV w domu między innymi dlatego, że jak widzę tego czy innego Olejnika to rzygać mi się chce. Z dnia moto, popołudniem dzieciaki, wieczorem książeczka czy giercoła na kompie i totalny czuję looz - jak śpiewał poeta. A ścigacz.pl powinien, jeśli nie chce być utożsamiany z porządnym portalem może spokojnie skupić się na artykułach dotyczących motocykli.<br><hr>Semai
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 14:39

"W innych krajach, kolesie lubiący szybką jazdę czy to samochodem czy to motocyklem jadą na zamknięte tory, płacą kilkanaście Euro i jadą sobie jak chcą. A u nas? Idiotyczne pomysły w stylu naklejek motocykle są wszędzie..." - jak są tory, to jest hałas, więc trzeba je likwidować. jak nie ma torów, to "wariaci, jedźcie na tor" - ot taka polska logika. <br><hr>misiakw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 14:39

Media są narzędziem np jak taki dajmy na to młotek. A po co pretensje do młotka że wbija gwóźdź? To nie jego wina że ręka co go trzyma i nim operuje jest taka a nie inna. Już dawno te źródła "wiedzy" przestały spełniać swoja podstawowa funkcję a będzie jeszcze gorzej. "Ale się rozwijamy, aż do samego dna" i tyle :)<br><hr>pawulon182
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 14:54

Komentatorzy napisał(a):Dobrze jest pisać o tym na czym człowiek zna się najlepiej. Z taką nadzieją zaglądam na scigacz.pl szukając tematów wyłącznie motocyklowych. Opinii oraz komentarzy na tematy bieżącej polityki szukam zupełnie gdzie indziej. Uważam, że wyzywanie kogokolwiek od małp jest nie na miejscu i stawia autora artykułu w jednym rzędzie z redaktorami tabloidów. Każdy ma prawo popełnić błąd i dobrze, żeby poniósł jego konsekwencje. Na ścigaczu kilka tygodni temu pojawiła się reklama ulicznej gangsterki ze Śląska (Katowice?) to był ewidentny błąd redakcji, który spotkał się ze sporym odzewem ze strony czytelników portalu. Najlepiej jednak widać drzazgę w oku bliźniego... Piszcie o motocyklach - to chcemy czytać!<br><hr>padok<br>
A mnie właśnie denerwują tacy ludzie jak Ty.. Artykułów o motocyklach masz w nadmiarze pokazuje się jeden ,który dotyczy wszystkich i już jest problem , ten jak widzisz poniekąd dotyczy wszystkich motocyklisów czyli wspólnego interesu i dąży do uświadomienia większej rzeszy ludzi ,jest dla tych którzy umieją wyciągać wnioski, a nie pisać głupie komentarze z nadmiaru wolnego czasu..<br><hr>Daro
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 14:59

Sam jestem motocyklistą, ale uważam że quadowcy w lasach i górach to jest problem. Wyżej przedstawiony filmik jest jednoznaczny i nie widzę tutaj winy po stronie turystów bo nawet jak wyzywali czy obrażali motocyklistów nie jest to żadne uzasadnienia użycia siły przez quadowca. Argument że niema gdzie jeździć nie jest uzasadnianiem do jeżdżenia po szlakach. Jadąc powiedzmy 60/70km/h krętą górską ścieżką można wpaść na rodzinę z dzieckiem. Niestety mamy małe i przeładowane turystami góry, które nie nadają się na tego typu zabawę (a szkoda). Chcesz sobie pośmigać, niema problemu Hiszpania czy Maroko oferuję olbrzymie otwarte niezamieszkałe górskie tereny. Nie stać cię to wybierz inne hobby. Nikt normalny nie próbuje surfować na falach Bałtyku, sorry nie ten sport.<br><hr>Motocyklista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 15:03

Podobno człowiek powstał w taki sposób:Pewnego dnia Małpa spadła z drzewa i z lenistwa nie chciało jej się wchodzić z powrotem.....<br><hr>E'wolucja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 15:16

Lovtza - czyżby kolejny członek Sekty Pancernej Brzozy?<br><hr>Moher
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 15:28

Strzał w 10. Mogę tylko dodać, że nie dokładam się do podnoszenia oglądalności takich "perełek" przez totalne ich ignorowanie i że cieszy mnie wysoki, moim zdaniem, poziom rodzimego dziennikarstwa motocyklowego zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Niejednokrotnie bzdurne stereotypy i legendy (łańcuchy na szyi, etc) będą powielane dopóki będą istnieć motocykle, szczucie jednych na drugich będzie praktykowane, a kompromisy - w skali globalnej - nie zostaną wypracowane. Tolerancja istnieć będzie marginalnie... długo mógłbym wyliczać. Człowiek to niestety ułomne bydlę i nic go nie zmieni. Co więc robić? Swoje. Jeździć. I nie zwracać uwagi na robotnika budowlanego, który dziś w korku z twarzą wykrzywioną nienawiścią otworzył przede mną drzwi zmuszając do mocniejszego hamowania ku nienawistnej uciesze swojej oraz 72 innych robotników budowlanych upchniętych w busie pamiętającym naprawdę dawne czasy. Pozdrawiam! <br><hr>sniadanie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 16:09

ogólnie nie mam nic do motocyklistów czy kierowców quadów ale to co robią na szlakach to przegięcie , dlaczego turysta na szlaku ma ustępować quadowi czy motocyklowi ?<br><hr>beowulf111
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 17:08

Komentatorzy napisał(a):Dobrze jest pisać o tym na czym człowiek zna się najlepiej. Z taką nadzieją zaglądam na scigacz.pl szukając tematów wyłącznie motocyklowych. Opinii oraz komentarzy na tematy bieżącej polityki szukam zupełnie gdzie indziej. Uważam, że wyzywanie kogokolwiek od małp jest nie na miejscu i stawia autora artykułu w jednym rzędzie z redaktorami tabloidów. Każdy ma prawo popełnić błąd i dobrze, żeby poniósł jego konsekwencje. Na ścigaczu kilka tygodni temu pojawiła się reklama ulicznej gangsterki ze Śląska (Katowice?) to był ewidentny błąd redakcji, który spotkał się ze sporym odzewem ze strony czytelników portalu. Najlepiej jednak widać drzazgę w oku bliźniego... Piszcie o motocyklach - to chcemy czytać!<br><hr>padok<br>
Szkoda ze nie zrozumiałes o czym jest tekst, który komentujesz, bo on nie jest o Smolensku, tylko o praktykach funkcjonujących w komercyjnych mediach od lat. Uwazami że komentowanie czegos czego sie nie rozumie jest nie na miejscu.<br><hr>Wroom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 17:55

Komentatorzy napisał(a):ogólnie nie mam nic do motocyklistów czy kierowców quadów ale to co robią na szlakach to przegięcie , dlaczego turysta na szlaku ma ustępować quadowi czy motocyklowi ?<br><hr>beowulf111<br>
nie wiem czy musisz ustępować, ale świat się zmienia, narciarze na stokach też są nie chciani i mogą Cie rozjechać, chłopcy grający w gałe na osiedlowym skwerku też są nie chciani, bo drą pyska, młodzieżowe zespoły ćwiczące w piwnicach są poddawane represjom administracji budynków, bo walą w bębny, itp., itd.cieszmy się, że młodzi nie muszą dziś ginąć na wojnie, a skoro nie giną muszą coś porabiać, chyba że chcemy aby wszyscy stali w bramach, klatkach schodowych, skwerkach w parkach i proponowali "co łaska na browara", ale wtedy nie pytaj, dlaczego musisz przechodzić na druga stronę ulicy widząc grupkę z podstawówki <br><hr>j.k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez r_shop_d » 6/11/2012, 18:29

W każdym środowisku odpowiedni odsetek stanowią debile, dotyczy to niestety także motocyklistów.
Avatar użytkownika
r_shop_d
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 6/11/2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 18:35

Jak raz pozwolę sobie się częściowo nie zgodzić. Zgadzam się, że media zrobią wszystko, żeby mieć czytalność/oglądalność - z tego żyją. Wyważone, stonowane materiały nie przyciągają uwagi, po prostu się ich nie opłaca publikować. Efekty są nierzadko krwiożercze.

Z drugiej strony, jeżdżąc od ponad 20-tu lat, zarówno po szosie jak i w terenie, nie mam niestety najlepszej opinii na temat ludzi jeżdżących. Najczęstszym grzechem jest moim zdaniem robienie zupełnie niepotrzebnego hałasu. Przyznajmy się - robimy go. Prędkość? No dobra, są ludzie jeżdżący naprawdę szybko (a mieszkam przy dwupasmówce;) ale zdecydowana większość jeździ rozsądnie - co nie znaczy, że w granicach przepisów. Tyle tylko, że robimy przy tym za dużo hałasu; stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdybyśmy jechali tyle ile jeździmy, ale cicho - społeczny sprzeciw byłby dużo mniejszy, bo po prostu bylibyśmy mniej uciążliwi.

Inny grzech? Bezmyślność. Ale to już tak samo, jak u samochodziarzy, więc nie będę się rozpisywać.

O wspomnianych w artykule offroadowcach mam niestety zdanie jak najgorsze. W mojej okolicy (peryferia dużego miasta) liczne grupy motocykli i quadów sieją spustoszenie. Nie nalezy do rzadkości widok grupy zabawiającej się przekopywaniem świeżo obsianego pola, czy oraniem szkółki leśnej, i to mimo tego, że w najbliższej okolicy są przynajmniej trzy wspaniałe, nieczynne żwirownie i cała masa leśnych szutrówek. To się dzieje co weekend, i gdybym to ja uprawiał te pola - to zapewne za którymś razem sięgnąłbym po jakieś drastyczne środki. Aż dziwne, że nikt jeszcze nikomu i niczego nie odstrzelił. I to jest naprawdę problem. A to dlatego, że wskutek takich działań obserwator traci obiektywizm i zaczyna postrzegać całą populację przez pryzmat jednostek. I gotowe. <br><hr>Q
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 18:40

Komentatorzy napisał(a):Jak raz pozwolę sobie się częściowo nie zgodzić. Zgadzam się, że media zrobią wszystko, żeby mieć czytalność/oglądalność - z tego żyją. Wyważone, stonowane materiały nie przyciągają uwagi, po prostu się ich nie opłaca publikować. Efekty są nierzadko krwiożercze.

Z drugiej strony, jeżdżąc od ponad 20-tu lat, zarówno po szosie jak i w terenie, nie mam niestety najlepszej opinii na temat ludzi jeżdżących. Najczęstszym grzechem jest moim zdaniem robienie zupełnie niepotrzebnego hałasu. Przyznajmy się - robimy go. Prędkość? No dobra, są ludzie jeżdżący naprawdę szybko (a mieszkam przy dwupasmówce;) ale zdecydowana większość jeździ rozsądnie - co nie znaczy, że w granicach przepisów. Tyle tylko, że robimy przy tym za dużo hałasu; stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdybyśmy jechali tyle ile jeździmy, ale cicho - społeczny sprzeciw byłby dużo mniejszy, bo po prostu bylibyśmy mniej uciążliwi.

Inny grzech? Bezmyślność. Ale to już tak samo, jak u samochodziarzy, więc nie będę się rozpisywać.

O wspomnianych w artykule offroadowcach mam niestety zdanie jak najgorsze. W mojej okolicy (peryferia dużego miasta) liczne grupy motocykli i quadów sieją spustoszenie. Nie nalezy do rzadkości widok grupy zabawiającej się przekopywaniem świeżo obsianego pola, czy oraniem szkółki leśnej, i to mimo tego, że w najbliższej okolicy są przynajmniej trzy wspaniałe, nieczynne żwirownie i cała masa leśnych szutrówek. To się dzieje co weekend, i gdybym to ja uprawiał te pola - to zapewne za którymś razem sięgnąłbym po jakieś drastyczne środki. Aż dziwne, że nikt jeszcze nikomu i niczego nie odstrzelił. I to jest naprawdę problem. A to dlatego, że wskutek takich działań obserwator traci obiektywizm i zaczyna postrzegać całą populację przez pryzmat jednostek. I gotowe. <br><hr>Q<br>
Gratuluję obiektywnego spojrzenia na sprawę. Dobry głos. Zgadzam się z tym. Za dużo jest też opinii typu ( jak zresztą artykuł ) - ja i wszyscy motocykliści jesteśmy super, zawsze winny jest kto inny, a tak w ogóle to nagonka.<br><hr>Rugby
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 19:07

Komentatorzy napisał(a):Jak raz pozwolę sobie się częściowo nie zgodzić. Zgadzam się, że media zrobią wszystko, żeby mieć czytalność/oglądalność - z tego żyją. Wyważone, stonowane materiały nie przyciągają uwagi, po prostu się ich nie opłaca publikować. Efekty są nierzadko krwiożercze.

Z drugiej strony, jeżdżąc od ponad 20-tu lat, zarówno po szosie jak i w terenie, nie mam niestety najlepszej opinii na temat ludzi jeżdżących. Najczęstszym grzechem jest moim zdaniem robienie zupełnie niepotrzebnego hałasu. Przyznajmy się - robimy go. Prędkość? No dobra, są ludzie jeżdżący naprawdę szybko (a mieszkam przy dwupasmówce;) ale zdecydowana większość jeździ rozsądnie - co nie znaczy, że w granicach przepisów. Tyle tylko, że robimy przy tym za dużo hałasu; stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdybyśmy jechali tyle ile jeździmy, ale cicho - społeczny sprzeciw byłby dużo mniejszy, bo po prostu bylibyśmy mniej uciążliwi.

Inny grzech? Bezmyślność. Ale to już tak samo, jak u samochodziarzy, więc nie będę się rozpisywać.

O wspomnianych w artykule offroadowcach mam niestety zdanie jak najgorsze. W mojej okolicy (peryferia dużego miasta) liczne grupy motocykli i quadów sieją spustoszenie. Nie nalezy do rzadkości widok grupy zabawiającej się przekopywaniem świeżo obsianego pola, czy oraniem szkółki leśnej, i to mimo tego, że w najbliższej okolicy są przynajmniej trzy wspaniałe, nieczynne żwirownie i cała masa leśnych szutrówek. To się dzieje co weekend, i gdybym to ja uprawiał te pola - to zapewne za którymś razem sięgnąłbym po jakieś drastyczne środki. Aż dziwne, że nikt jeszcze nikomu i niczego nie odstrzelił. I to jest naprawdę problem. A to dlatego, że wskutek takich działań obserwator traci obiektywizm i zaczyna postrzegać całą populację przez pryzmat jednostek. I gotowe. <br><hr>Q<br>
Prawda ,prawda i aż mi wstyd przed resztą społeczeństwa.Quad stał się synonimem pewnej ekstrawagancji.Najpierw BMW trójka ,potem używany GSX-R-najlepiej 1000,a jak już to nie zwraca uwagi to teraz Quad.Najgorsze jest to że często są agresywni bo jeżdzą pijani gdyż nie są to drogi publiczne .Jedyna metoda to strzelać i nie pozwolic pobierac od takich debili organów...<br><hr>Obywatel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 19:18

Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 19:27

Dziękuję za usunięcie mojego komentarza, w którym nie było ani grama wulgaryzmu. Chwała wolności słowa!<br><hr>Adi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 19:28

Komentatorzy napisał(a):Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65<br>
Felieton nie jest o polityce, w nosie mam kto wygra kolejne wybory i jaki kto zrobi użytek z Tupolewa, to i tak niczego nie zmieni. Kompromitacja Rzepy to był jedynie jaskrawy przykład tego jak działają dziś współczesne media i jak potrafią manipulować odbiorcą. Dziś, aby pozyskać czytelnika, media informacyjne kolorują, manipulują i modyfikują każdy przekaz. Motocykliści w tym przekazie to banda dzikusów, a takie pokazywanie nas szaremu Kowalskiemu zachęca do rozwieszania żyłek między drzewami, spychania z drogi i różnych ulicznych samosądów. Nikt się w redakcjach nie zastanawia nad późniejszymi konsekwencjami...<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê