Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Wyrok w sprawie wypadku Wałęsy
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Wyrok w sprawie wypadku Wałęsy

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Wyrok w sprawie wypadku Wałęsy

Postprzez Ścigacz » 5/11/2012, 13:30

Dyskusja na temat: Wyrok w sprawie wypadku Wałęsy
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Wyrok w sprawie wypadku Wałęsy
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 13:30

Ciekawe, czemu sprawczyni wypadku w którym ja zostałem poważnie poszkodowany dostała tylko grzywnę. Może dlatego że ja nie mam nazwiska na W?<br><hr>Michał
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 13:47

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe, czemu sprawczyni wypadku w którym ja zostałem poważnie poszkodowany dostała tylko grzywnę. Może dlatego że ja nie mam nazwiska na W?<br><hr>Michał<br>
W tym kraju sprawiedliwosć jest dla bogatych i znanych. Ciemny lud nie potrzebuje sprawiedliwosci aby tyrać na elity.<br><hr>Gizmo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 13:55

Farsa. Maly bolek jest winien, jechal za szybko. Zreszta zerknijcie na motocykl. Baran mial strsznie duzo szczescia. Kolega mial dzwona nie dawno 80/h centralnie przywalilw auto, motovykl nawet w polowie nie jest tak zniszczony jak bolka.<br><hr>999
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 14:03

Komentatorzy napisał(a):Farsa. Maly bolek jest winien, jechal za szybko. Zreszta zerknijcie na motocykl. Baran mial strsznie duzo szczescia. Kolega mial dzwona nie dawno 80/h centralnie przywalilw auto, motovykl nawet w polowie nie jest tak zniszczony jak bolka.<br><hr>999<br>
Czyli, że masz lepsze urządzenia pomiarowe oraz doświadczenie od tych co wyliczyli prędkość z jaką jechał? Od tego jak wygląda motocykl po wypadku zależy wiele czynników (kąt uderzenia, miejsce samochodu w które uderzył motocyklista itp...). Kolejny pseudoekspert, który wyrzuca swoje uprzedzenia do forum. <br><hr>Łukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 14:06

Komentatorzy napisał(a):Farsa. Maly bolek jest winien, jechal za szybko. Zreszta zerknijcie na motocykl. Baran mial strsznie duzo szczescia. Kolega mial dzwona nie dawno 80/h centralnie przywalilw auto, motovykl nawet w polowie nie jest tak zniszczony jak bolka.<br><hr>999<br>
predkosc tu nie ma znaczenia... Mogl jechac nawet 1000 km/h a winny i tak by byl kierowca ktory wymusil pierwszenstwo... wysokosc kary w stosunku do innych takich przypadkow to inna sprawa...<br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 14:22

Komentatorzy napisał(a):Farsa. Maly bolek jest winien, jechal za szybko. Zreszta zerknijcie na motocykl. Baran mial strsznie duzo szczescia. Kolega mial dzwona nie dawno 80/h centralnie przywalilw auto, motovykl nawet w polowie nie jest tak zniszczony jak bolka.<br><hr>999<br>
I to pewnie był Ogar sport, co? Dajcie wszyscy spokój. Jak Ci ktoś ładuje się pod koła na jezdni włączając się do ruchu, to za to surowa kara musi być! przyje*** byś o asfalt jeden z drugim, to zaraz byś to zrozumiał, a nie wyzywał ludzi... Kodeks drogowy mówi : "przy włączaniu się do ruchu należy zachować szczególną ostrożność" A ja tu nawet minimalnej ostrożności nie widzę, a co dopiero szczególnej... LwG<br><hr>Ł. 250cc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 15:05

I dobrze oraz szkoda ze tak mała kara. Zniszczył prawie życie młodemu mężczyźnie. Ilu jest takich jak Wałęsa co nie udalo im sie dostać drugiej szansy albo nie udalo im sie wywalczyć sprawiedliwej kary dla sprawcy. Niech wiedza, ze nie jestesmy bez ochrony państwa chociaż w niektorych wypadkach.<br><hr>Przemo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 16:11

Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 16:15

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw<br>
jak elektroniczny licznik moze sie zatrzymac myslacy czlowieku? :)<br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 16:25

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):jak elektroniczny licznik moze sie zatrzymac myslacy czlowieku? :)<br><hr>xyz<br>
Wystarczy, że obrotomierz był analogowy i że wiadomo, na jakim biegu jechał. Przełożenia i rozmiar tylnej opony są znane i łatwo policzyć, co trzeba :) <br><hr>detektyw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 16:41

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):jak elektroniczny licznik moze sie zatrzymac myslacy czlowieku? :)<br><hr>xyz<br>
Komentatorzy napisał(a):Wystarczy, że obrotomierz był analogowy i że wiadomo, na jakim biegu jechał. Przełożenia i rozmiar tylnej opony są znane i łatwo policzyć, co trzeba :) <br><hr>detektyw<br>
przy wypadku w ktorym odpadaja zegary wskazowka analogowego zegara robi co chce wiec mozna sobie policzyc... ;)<br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 16:53

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):jak elektroniczny licznik moze sie zatrzymac myslacy czlowieku? :)<br><hr>xyz<br>
Komentatorzy napisał(a):Wystarczy, że obrotomierz był analogowy i że wiadomo, na jakim biegu jechał. Przełożenia i rozmiar tylnej opony są znane i łatwo policzyć, co trzeba :) <br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):przy wypadku w ktorym odpadaja zegary wskazowka analogowego zegara robi co chce wiec mozna sobie policzyc... ;)<br><hr>xyz<br>
Owszem. Często jednak w czasie "robienia co chce" pozostawia ślady na cyferblacie lub szkle, które można zbadać i określić położenie początkowe wskazówki (w chwili zderzenia = największego przeciążenia).<br><hr>detektyw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 17:31

Kurcze, co chcecie, dla jednych za duzo, dla drugich za malo. Kara jest moim zdaniem rozsądna, 2 lata w zawieszeniu za spowodowanie takiego powaznego wypadku to standard.
"Nawiazka" tez wydaje sie razsadna, kierowca Toyoty odczuje to bolesnie i bedzie mial nauczke, a w sumie i tak ma szczescie ze nie ma czlowieka na sumieniu.
Moim zdaniem nie ma znaczenia ze motocyklem kierowal walesa czy inny kowalski, kara bylaby podobna.
Jedynie tu pewnie byla wieksza sprawnosc i szybkosc w dzialaniu sadu i orzeczeniu winy. Normalnie sprawa ciagnela by sie dluzej, ale prawdopodobnie skonczyloby sie tak samo. <br><hr>hans
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 20:52

Ale pierwsze co to oczywiście eksperci z sądu stwierdzili że motocyklista przekroczył prędkość ..pff<br><hr>4ever alone
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 20:54

Nie chcę się wypowiadać na temat rzetelności ekspertyz określających szybkość Wałęsy ani na temat tego co by było gdyby wypadek przydarzył się zwykłemu motocykliście .Myślę że bez względu na wysokość kary jaką sąd wymierzył kierowcy dla nas liczy się coś innego . Sąd nie oparł się o najczęstsze domniemanie że za wypadek odpowiedzialny jest motocyklista bo jechał z całą pewnością zbyt szybko . Do tej pory była to podstawowa linia obrony kierowców zazwyczaj poparta zeznaniami ,,świadków'' do której skwapliwie przychylały się sądy .Dzięki powstałej sytuacji być może i my w razie podobnego wypadku będziemy mieli szanse po powołaniu się na ww wyrok w sprawie Wałęsy na wygraną w sądzie .<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 22:03

A ja powiem ze wyrok wyrokiem, a prawda jest taka, ze gdyby nie nazywal sie tak jak sie nazywa to wyrok bylby inny...
Mialem praktycznie taki sam wypadek tylko bylo kilka roznic.
W moim:
ja jechalem samochodem osobowym-wymusil mi TIR wyjezdzajac z podporzadkowanej, jechalem wg bieglych 84, a powinienem 70 i to ja dostalem wyrok roku w zawiasach na trzy, bo gdybym jechal 70 to i moze by do wypadku nie doszlo.
Czyli byly dwie roznice, nie moto-osobowka tylko osobowka-tir i nie 125-90 tylko 84-70km/h i oczywiscie znaczaca roznica...
Nie nazywam sie Walesa i nie nalezalo mi sie 20tys zadosc uczynienia...
Takie prawo, taki kraj<br><hr>LuiS46
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 22:13

Optymistom przypominam precedens z innym Wałęsą i jego "pomrocznością jasną". Jechał sobie spokojnie chodnikiem, a tu jakaś głupia baba wskoczyła mu pod koła... Ciekaw jestem, czy od tamtej pory ktoś wybronił się w ten sam sposób? Nie bronię kierowcy Toyoty, ale jak ja omijam stojący na poboczu duży pojazd, to domyślnie zwalniam jak tylko się da. Nie widzę co za nim jest, to nie gazuję, bo zawsze może mi coś stamtąd wyskoczyć - zasada dopasowania prędkości do widocznego odcinka drogi. Wina była po obu stronach, obaj nie zachowali ostrożności i dziwi mnie, że dowalili tylko kolesiowi z samochodu. A precedens... Nawet w prawie amerykańskim pojawiły się już odwołania i wyjątki od precedensów. Na sali sądowej wszystko jest możliwe.<br><hr>detektyw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/11/2012, 22:56

Komentatorzy napisał(a):Ciekawe jakie byłoby orzeczenie, gdyby był eurodeputowanym PiS albo zwykłym szarakiem? Poza tym pierwsze doniesienia mówiły, że licznik zatrzymał się na 160km/h. Zdanie, że "kluczową rolę odegrały ustalenia ekspertów Instytutu Ekspertyz Sądowych" można rozumieć na co najmniej dwa sposoby. Pozdrawiam myślących.<br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):jak elektroniczny licznik moze sie zatrzymac myslacy czlowieku? :)<br><hr>xyz<br>
Komentatorzy napisał(a):Wystarczy, że obrotomierz był analogowy i że wiadomo, na jakim biegu jechał. Przełożenia i rozmiar tylnej opony są znane i łatwo policzyć, co trzeba :) <br><hr>detektyw<br>
Komentatorzy napisał(a):przy wypadku w ktorym odpadaja zegary wskazowka analogowego zegara robi co chce wiec mozna sobie policzyc... ;)<br><hr>xyz<br>
Komentatorzy napisał(a):Owszem. Często jednak w czasie "robienia co chce" pozostawia ślady na cyferblacie lub szkle, które można zbadać i określić położenie początkowe wskazówki (w chwili zderzenia = największego przeciążenia).<br><hr>detektyw<br>
taaa i przyjezdza CIA i odgradzaja teren w promieniu 10 km... to jest polska i tu zwykly strazak zbierajacy czesci pojazdu nie mysli o zbieraniu sladow z licznika tylko wyrzuca je do smietnika ;)<br><hr>xyz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 23:24

Komentatorzy napisał(a):Nie chcę się wypowiadać na temat rzetelności ekspertyz określających szybkość Wałęsy ani na temat tego co by było gdyby wypadek przydarzył się zwykłemu motocykliście .Myślę że bez względu na wysokość kary jaką sąd wymierzył kierowcy dla nas liczy się coś innego . Sąd nie oparł się o najczęstsze domniemanie że za wypadek odpowiedzialny jest motocyklista bo jechał z całą pewnością zbyt szybko . Do tej pory była to podstawowa linia obrony kierowców zazwyczaj poparta zeznaniami ,,świadków'' do której skwapliwie przychylały się sądy .Dzięki powstałej sytuacji być może i my w razie podobnego wypadku będziemy mieli szanse po powołaniu się na ww wyrok w sprawie Wałęsy na wygraną w sądzie .<br><hr>marian65<br>
sad nie mogl sie o to oprzec bo nazwisko nie pozwalalo. Tylko i wylacznie to jest przyczyna.<br><hr>ZooL
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr