Zobacz wątek - Supermoto na codzień do 15000max
NAS Analytics TAG

Supermoto na codzień do 15000max

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Supermoto na codzień do 15000max

Postprzez PunkerrMoree » 4/11/2012, 22:14

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Chiński cross 125cc
- Wiek, waga, wzrost,
14/61/178
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na codzień, po lesie, ew. po torze
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
ciężko powiedzieć
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Mam kask i nic więcej nie kupuje bo i tak znając życie nie będę nosił ;)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Nieograniczony, aczkolwiek jak najmniejszy
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Supermoto
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Husqvarna SMR125
Husqvarna SMS125
Yamaha wr125 x
PunkerrMoree
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/11/2012, 21:49


Postprzez leff » 4/11/2012, 23:07

znaczy sie chcesz tym lata POZA torem?

SM po lesie? hmm .....
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez MrOsamaful » 5/11/2012, 07:32

Za młody jesteś na 125.
Avatar użytkownika
MrOsamaful
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24/8/2012, 02:25

Postprzez papek23 » 5/11/2012, 16:57

nie no dał by rade myśle ale jak chcesz supermociakem śmigać po torze czy lesie to powiem że trzeba by było byc szalonym :D po pierwsze nie te a poza tym super moto ma twardszy tylni amor wiec nie nadaje sie zabardzo w las a co dopiero mówic tu o torze :)
--->Klx 250 ---> CRF450R
papek23
Świeżak
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13/4/2011, 19:58
Lokalizacja: Skrudzina / Nowy SÄ…cz

Postprzez henio12323 » 5/11/2012, 18:33

tor moze byc asfaltowy pod supermoto ;P wiec tam czemu nie, po lesie moim zdaniem bez sens.
ogólnie bez sens bo tak na tor SM to bedzie stałe piłowanie moto, nie wiem jaka jest srednia prędkosc na torze supermoto ( tez zalezy od toru ) ale są odcinki gdzie sie smiga spoko ponad 100 km h takim bzykiem to technicznie tylko w ostrych winklach polatac mozna, reszta to piłowanie i zazynanie moto. z kolei SM w terenie strasznie słabo sie sprawdza. enduro to chociaz w terenie mozna ostro polatac. a i mysle że na torze supermoto na kołach enduro ale z oponkami na asfalt nie wypadł bys duzo gorzej ;P

nie masz odpowiedniego wieku zeby smigac po asfalcie. wiec miałbys takie moto prakltycznie do niczego. ni sportowo na tor SM, ani to w teren
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez PunkerrMoree » 5/11/2012, 20:38

Wiekiem się nie przejmujcie, tym gdzie jeździć będę tez nie (głownie to po polnych drogach, lub jazda polaskach ale tak bardziej turystycznie, to nie ma być szarża przez las ;)

Pytam się po prostu czy lepsze 2t czy 4t, który z was najmniej awaryjny, jakiego supermoto byście wybrali wy itp ;)
PunkerrMoree
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/11/2012, 21:49

Postprzez leff » 5/11/2012, 21:39

za sam tekst

Mam kask i nic więcej nie kupuje bo i tak znając życie nie będę nosił


powinienes wyleciec stad z banem za glupote, ktora potwierdzasz chcac qpic SM do jazdy po lesie i polnych drogach

poczytaj sobie forum to sie dowiesz o zaletach i wadach 2T i 4T
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez papek23 » 6/11/2012, 13:55

kazde moto nie jest awaryjne jesli sieo niego dba :D ale bardziej mnie przekonuje 4t (ale o gustach nie dyskutuje ) :)
--->Klx 250 ---> CRF450R
papek23
Świeżak
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13/4/2011, 19:58
Lokalizacja: Skrudzina / Nowy SÄ…cz

Postprzez CiastuÅ› <3 » 6/11/2012, 16:08

Nie będę komentował Twoich wypowiedzi... I nie bd cię pouczał.

Natomiast sprawa wygląda tak, że zazwyczaj 4T jest mniej awaryjne, bo posiada mniej wyżyłowany silnik. Co za tym idzie mniejszy v-max i mniejsza moc.

Jeżeli będziesz jeździł na SM'em po terenie (nawet najmniejszym terenie) to możesz je sobie za... Ew. piaszczyste drogi. Enduro sobie możesz polatać nie bojąc się, że coś zepsujesz. Endurakiem nawet możesz w tor wjechać czasem. Wyobraź sobie jazdę po torze motocrossowym na asfaltówkach... :D

Nie wiem czy pomogłem, ale i tak życzę Ci powodzenia.

LwG!
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI

Postprzez PunkerrMoree » 6/11/2012, 21:21

Z tymi ubraniami na motor to prawdopodobnie będzie u mnie jak uczyłem się jeździ na deskorolce w wieku dziecięcym (miałem nakolaniki, naramieniki, kask, rękawice) ale założyłem je tylko raz. To po prostu nie praktyczne. (hehe, nie praktyczne przy moim dośc szybkim stylu życia) Po za tym jak pojade załóżmy do szkoły, nie będę chodził w spodniach i kurtce po szkole, w sztani strach że ukradną. To mało praktyczne. W całej mojej karierze domorosłego motocyklisty wywaliłem się kilkadziesiąt razy w samym kasku ( i pare razy bez i nic mi nie było) ale że jestem typowym polakiem musi się najpier coś stać bym zaczał nosić. Pomińmy fakt że nie mam (narazie) prawa jazdy 125cc i nie chce nosić specjalnego stroju.

Supermoto to z tego co się orientuje cross z innymi kołami i z twardszym zawieszeniem prawda? Czyli powinien śmigać po terenie. Myśle też że macie troche złe wyobrażenie o jeździe po lesie, w moim regionie są to raczej ubite porośnięte trawą drogi a nie piaszczyste koleiny gdzie można się zapaść po kostki. Ja też nie będę nim szarżował z niewiadomo jaką prędkością. (zwłąszcza że to mój pierwszy motor takich rozmiarów)

Pytam się was o to który z motorów zawłądnął waszym sercem po przeczytaniu specyfkiacji technicznej, a może macie jakieś dobre pozycje supermoto. ;)

Pzdr.
PunkerrMoree
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/11/2012, 21:49

Postprzez leff » 6/11/2012, 21:39

1. jazda bez prawka to wykroczenie
2. jazda bez ciuchow to glupota
3. supermoto ma opony SZOSOWE, w terenie sie tym jezdzi jak po lodzie


kloda czy nie kloda, oto jest pytanie
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez PunkerrMoree » 6/11/2012, 21:47

1. Wiem, ale w wieku 16 lat mogę zdać na 125cc.
2. Jazda bez ciuchów to głupota, ale ja najwidoczniej jestem głupi, (nie tylko ja ale większość moich kolegó którzy jeżdżą w samym kasku)
3. Supermoto ma opony szosowe - wiem. Ale ja nie będę nim jeździł bo górach, czy po crossowisku!!! To są pole drogi, łaki lasy! Ew. jest pare KM ode mnie tor (taki kręty, prawdopodobnie do supermoto). Po tych lasach jeżdżą ludzie samochodami a ja nie dam sb rady supermociakiem który jest defakto prawie crossem (ale nie jest hehe). Ja pytam się was o modele, nie o bezpieczeństwo. Prosze pomóżcie mi tam gdzie pomocy potrzebuje. Jak czasem przyjade po oglądać crossy na torze crossowym prawie nikt tam nie nosi zbroi itp. na ogół sam kask (no, czasem są zawodowcy to mają ochraniacze na nogi i taką jakby tunikę)

A nie chce innego motoru jak supermoto bo po prostu to jest jedyny rodzaj motocykli który mi się podoba i nie chce mieć innego. Po za tym mieszkam na wsi, tu nie ma tylu patroli co w mieście (wogóle nie ma) ;) Mój kuzyn 15lat sobie po wsi traktorem jeździ.

Skupcie się prosze na sednie pytania. Doradźcie supermoto. (A tak wgl. to na allegro są komplety kół i jakby mi to bardzo przeszkadzało chyba mogę zmienić, co?)
PunkerrMoree
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/11/2012, 21:49

Postprzez CiastuÅ› <3 » 6/11/2012, 23:17

Ale uwierz w końcu, że prawdziwy SM to nie jest cross na innych kołach! Supermoto jest specjalnie przygotowane do danej jezdni. Różni się twardością zawieszenia, ma je dostosowane do asfaltu ew. lekkich dróżek z małą ilością piasku bądź kamyczków. Tak jak wyżej koledzy mówię Ci też ja, że głupotą jest wjeżdżać SM'em w teren, prędzej się wywalisz niż przejedziesz ten swój las. Nie bd cię pouczał o twoim bezpieczeństwie, inni ci to już powiedzieli, ale widać nie potrafisz tego zrozumieć, skoro to totalnie olewasz.
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI

Postprzez eloelolol123 » 7/11/2012, 07:41

Mówisz o jeżdżeniu bez ubrań tak lekko... Widocznie masz ogromne szczęście, że możesz jeszcze tutaj pisać, gdy jak mówisz kilkadziesiąt razy wyglebiłeś w samym kasku. Nie będę dawał Ci tutaj wykładów jak ważny jest ubiór- przeszlifujesz kiedyś (odpukać) kolanami po asfalcie przy nawet 50km/h to zmienisz zdanie. Ja od samego uderzenia w asfalt miałem pozrywane więzadła w kolanach i wierz mi nie jest to przyjemne. Piszesz: "To mało praktyczne. W całej mojej karierze domorosłego motocyklisty wywaliłem się kilkadziesiąt razy w samym kasku ( i pare razy bez i nic mi nie było) ale że jestem typowym polakiem musi się najpier coś stać bym zaczał nosić."-gorzej tylko gdy stanie się coś gorszego niż podrapany łokieć i nie będziesz mógł już nosić ubrań.
Avatar użytkownika
eloelolol123
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 6/10/2009, 14:09

Postprzez PunkerrMoree » 7/11/2012, 20:05

No przeszlifować kolanami na crossie czy supermoto? Ciężko będzie. Już chyba bardziej szczeną. Miałem już tyle wywrotek przy prędkościach naogół 30-40km na kostce brukowej i na trawie i nic oprócz siniaków mi nie było. Żaden z moich znajomych nie nosi więcej niż kask czy rękawice choć niektórzy jeżdżą yamaha tzr i hondą cbr ;) O moje bezpieczeństwo się nie martwcie. Pomożcie mi w doborze motoru
PunkerrMoree
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/11/2012, 21:49

Postprzez leff » 7/11/2012, 22:21

nie pomozemy, nie masz prawa do poruszania sie 125 po drogach publicznych a przy okazji zwyczajnie glupi jestes

kloda
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê