Zobacz wÄ…tek - LICZNIK CBR F3
NAS Analytics TAG

LICZNIK CBR F3

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

LICZNIK CBR F3

Postprzez CBR PC31 » 16/10/2012, 12:52

WITAM Mam problem z licznikiem CBR Moto było sprowadzone z Anglii więc licznik był w milach . Wymieniłem licznik na europejski i czujnik prędkościomierza i wskazania na liczniku dalej są w milach tzn. zaniża prędkość i ilość przejechanych kilometrów. Czy ktoś przerabiał taki temat i mógł by mi pomóc ? Co trzeba jeszcze wymienić żeby wskazywał poprawnie prędkość i kilometry. :?: POMOCY!!

dzial mechanika sie klania - leff
CBR PC31
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/10/2012, 12:28
Lokalizacja: ZABRZE


Postprzez Jasiu123 » 16/10/2012, 23:21

Miałem kiedyś f4 anglika z tym że problem prędkościomierza rozwiązałem w inny sposób. Kupiłem tylko tarczę wyskalowane w km i wymieniłem. Wskazówka zapitalała tak samo ale w tym miejscu gdzie wcześniej pokazywałą np. 100mph teraz pokazywała 160km/h więc wszystko się zgadzało. Przeprowadziłem szereg testów żeby sprawdzić czy nie przekłamuje i ku mojemu zdziwieniu pokazywał predkość idealnie.
Natomiast z licznikiem przebiegu nic nie robiłem i cały czas pokazywał w milach. Troche mi to przeszkadzało ale po jakimś czasie niespodziewanie pomogło... przy sprzedaży kupiec był zachwycony niskim przebiegiem. Licznik pokazywał ponad 28 tyś ale nie mowił czy to mph czy km:) miałem troche wyrzuty sumienia ale to przecież nie duża różnica a z tego co wiem gość użytkuje do tej pory i jest bardzo zadowolony choć co do przebiegu pewnie już sie połapał.
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28


Postprzez CBR PC31 » 18/10/2012, 22:21

Jak ją kupiłem to licznik był w kilometrach i myślałem że ktoś zrobił tak jak ty tylko mniej udolnie. Dlatego wymieniłem cały licznik myśląc że wszystko będzie w porządku - myliłem się. Mi to niewiele przeszkadza ale moto jest dla mojej żony. A ją bardzo to denerwuje bo tak naprawdę nie wie z jaką prędkością jedzie. A tak wo gule gdzie dorwałeś taką tarczkę?
CBR PC31
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/10/2012, 12:28
Lokalizacja: ZABRZE

Postprzez Jasiu123 » 18/10/2012, 22:29

To kup tarcze zegarów i wymień. Żona będzie zadowolona:) Masz linka do przykładowej aukcji
http://moto.allegro.pl/tarcze-zegarow-h ... 17499.html
Nie są to oryginały ale dają radę. Mały minus jest taki że są w nocy trochę mniej widoczne bo podświetlenie inaczej się rozchodzi ale za to lepiej wyglądają według mnie, ogólnie polecam. Jak byś miał jakieś pytania odnośnie samej wymiany to wal do mnie, chętnie pomogę. Pozdrawiam
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28

Postprzez CBR PC31 » 18/10/2012, 22:42

Dzięki bardzo. Zobaczę jak to będzie działać . POZDRAWIAM
CBR PC31
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/10/2012, 12:28
Lokalizacja: ZABRZE



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê