Zobacz wątek - Skuter,motorower, Kross <51cc
NAS Analytics TAG

Skuter,motorower, Kross <51cc

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Skuter,motorower, Kross <51cc

Postprzez Bleusolei » 7/10/2012, 16:24

Witam
Jestem tu nowy jako użytkownik i jako fanatyk jednośladów .
Nigdy tym się zbytnio nie fascynowałem,od niedawna nawet nie miałem styczności z jakimkolwiek jednośladem.
Ostatnio kolega mi zaproponował bym przejechał się jego skuterem , powiem jedno...ODPAŁ ,od tego czasu(4dni) bardzo chce mieć swoje takie cacko ,czytałem różne ogłoszenia , fora jeśli chodzi o zakup, oceny itd.
Myślałem o zakupie Skutera itp. z silnikiem 50ccm gdyż jest on na dowód a jako skończyłem nie dawno 19 lat więc nie widzę przeciwstawień by nie sprawić sobie małego motorku.
I po to właśnie założyłem konto byście mi doradzili co mam kupić,na zakup mam 4300zł, mogą być raty,bez równicy.
Myślałem nad zakupem
ZIPP PRO 50 http://motorowery.net/wp-content/gallery/zipp_pro_50/zipp_pro_50_1.jpg (otwórz link)
http://moto.allegro.pl/scigacz-zipp-pro-50-dodatki-bez-prawka-4-kolory-i2692341004.html (otwórz link)
Mało pali i duża pojemność baku i wizualnie jest piękny.Kupel mówił mi coś o tym,że ma chiński silnik i to jest jego wada,orzekł mi również że lepszą maszyną będzie
PEUGEOT XP6 50
http://allegro.pl/peugeot-xp6-50-xps-yamaha-dt-tzr-derbi-senda-rieju-i2677465571.html (otwórz link) ten ostatni na zdjęciu bardzo mi się podoba(czarno-biały)
Wszystkie wymienione maszyny mają silnik nie przekraczający 50 ccm by móc jeździć na dowód . Lecz w świetle prawa " Jednoślad nie przekraczający 50cm3 oraz 45 km/h może być wykorzystywany przez osobę posiadającą dowód osobisty"
Lecz z tego co wiem PEUGEOT XP6 50 osiąga prędność do 90 km/h więc jak to jest ?Silnik ma prawidłowy rozmiar ale przez 17 KM osiąga zbyt duże prędkości ,czy z powodu osiągania tych 90km/h nie podlega już dowodowi i będzie trzeba robić prawo jazdy kategorii A ?
Proszę o jakieś porady , jeśli napisałem w złym dziale ,bardzo przepraszam.Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Bleusolei
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/10/2012, 15:11
Lokalizacja: Zabrze


Postprzez Apovsky. » 7/10/2012, 16:30

Jeżeli chodzi o ścigałki spójrz jeszcze na :
Yamaha TZR 50
Aprilia RS 50
Derbi GPR 50
Peugeot XR6 / XR7

Oraz krosówki :
Yamaha DT
Derbi Senda 50
Apovsky.
Świeżak
 
Posty: 190
Dołączył(a): 26/5/2012, 15:31


Postprzez Bleusolei » 7/10/2012, 16:34

Na prawdę niezłe maszyny , lecz prosiłbym o coś nie przekraczającego ceny 4300zł i gdyby ktoś wiedział co mam zrobić gdy maszyna wyciąga 90 km/h , czy dalej obowiązuje opcja na dowód . Przypominam że Kross ma 50ccm więc 50% jestem pewny co do możności korzystania za pośrednictwem dowodu
Avatar użytkownika
Bleusolei
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/10/2012, 15:11
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Apovsky. » 7/10/2012, 17:07

Nikt na kontroli przy policji nie będzie sprawdzał czy motorower przekracza te 45km/h, jak będziesz miał wszystkie dokumenty na kontroli to Cię puszczą dalej, o ile czegoś nie wywinąłeś. Nawet te chińskie skuery przekraczają 45km/h. Ludzie na tuningowanych markowych 50ccm wyciągają nawet 120km/h na tym. :)

Poszukaj sobie po allegro, te krosowe do 4.5k dostaniesz już ładne :)
Apovsky.
Świeżak
 
Posty: 190
Dołączył(a): 26/5/2012, 15:31



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr