Zobacz wątek - Kinroad Chopper Pomocyy
NAS Analytics TAG

Kinroad Chopper Pomocyy

i inne małe pojemności
_________

Kinroad Chopper Pomocyy

Postprzez MegaWojto » 30/9/2012, 19:50

Witam ;D posiadam Kinroada Choppera (trzeba od czegoś zacząć :DD) i ostatnio wymieniłem cylinder na 72cmm zamieniłem moduł na odblokowany uciąłem zawirownik spalin i rozbebeszyłem tłumik alee jadę max 70 km/h i bierze mnie zablokowana 50cmm w 2 osoby . Motor był używany ma przejechane 14000km (na nowym cylindrze 700km) i co muszę wymienić żeby jechał jak 70 i dawał się wyprzedzić 50 z 2 osobami?
Pozdro :DD
124
MegaWojto
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/9/2012, 19:45
Lokalizacja: Łazy Wielkie


Postprzez WKŁ » 4/10/2012, 02:07

Ostatnio robiłem taką przeróbkę kolesiowi. Prócz tłoka i cylindra konieczna jest wymiana głowicy. Głowica od 72 ma dużo większe zawory. W sumie lepszy efekt jest na( 50 z głowicą od72) niż (72 z głowicą od 50). Do pełnej przeróbki trzeba wymienić cały komplet (głowica, tłok, cyl.) Łącznik gaźnika z cylindrem, ponieważ wlot w głowicy72 ma większą średnicę, a króciec od 50 dławi 72. Można zmienić dyszę główną gaźnika na minimalnie większą. Zmiana przełożenia, polegająca na wymianie zębatki przedniej na większą, do niektórych silników można zamontować nawet 16 zębów. I oczywiście sterownik zapłonu czyli moduł. Tłumik niema aż tak wielkiego znaczenia. Przy przerabianiu na 110cm lub 125cm ma to większy wpływ. W przypadku przerabiania na tą poj. Trzeba również wymienić wał korbowy, ponieważ odległość osadzenia korbowodu od osi wału w ciężarkach jest większa co powoduje większy skok tłoka.
WKŁ
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/10/2012, 00:49




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr