Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez qlko » 27/9/2012, 21:35

Witam serdecznie, pierwszy post a więc i pierwsze pytania.
Mam na imię Konrad, wszyscy zwracają sie do mnie qlko (kulko), więc i was o to proszę. Kilka dni temu zobaczyłem piękny ścigacz i stwierdziłem, że czas najwyższy zakręcić się za jakimś jednośladem :)

Na początek może garść danych:
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Żadne, absolutnie kompletnie żadne.
- Wiek, waga, wzrost.
22/85/189
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Przede wszystkim do sprawnego poruszania się po mieście, krótkich wycieczek z dziewczyną, małych wypadów w trasę. Określiłbym to mianem spokojnej codziennej eksploatacji.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Tyle na ile pozwoli kieszeń, kręgosłup i za przeproszeniem dupa :D
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Nie mam zebranej konkretnej sumy. Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej. Póki co nie mam zrobionego nawet prawa kat. A, podejrzewam, że zabiorę się za to w październiku, sam motor kupię w styczniu/lutym. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć za czym powinienem się rozejrzeć i ile gotówki na to wygospodarować. Wiem że takie odpowiedzi zawsze irytują, więc dodam że na maszynę i sprzęt dodatkowy chciałbym wydać nie więcej niż 7 tys. zł.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Przede wszystkim chciałbym więcej czasu spędzić na motorze niż pod nim, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego że jest to skarbonka bez dna. Wydam tyle ile będzie trzeba.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Ślinię się na widok każdego ścigacza :)
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Jak wyżej, nic konkretnego.

Uwagi dodatkowe:
1. Mam prawo kat b. Póki co poruszam się samochodem. Lubię dynamiczną jazdę (nie mylić z szybką). Nie potrzebuję potwora osiągającego setkę w 0,001 sek, nie musi też przekraczać bariery dźwięku. Zależy mi na maszynie która jest w stanie osiągnąć te 120-140km/h (przy codziennej jeździe nie mam potrzeby przekraczać 100-110, ale wyprzedzać też czasem trzeba). Co do przyspieszenia, powietrze nie musi mi wybijać zębów przy każdorazowym dodaniu gazu, wystarczy, że nie będzie się ślimaczyć jak samochód - a z tym chyba żaden motocykl problemu nie ma.
2. Myślę że mój motocykl powinien mieć odpowiednie gabaryty - przy moim wzroście nie chciałbym wyglądać jak ujeżdżający świnię.
3. Sportowa sylwetka. Rozpływam się widząc smukłe kształty i sportowy ząb motocykli.
4. W zasadzie to mogłaby to być nawet zabawka do 50cm, tyle że takie 120km/h za żadne skarby nie chcą jeździć prawda? :) (z górki się nie liczy) Podsumowując, nie mam parcia na duże maszyny.

Czy jest cudeńko mogące sprostać moim wymaganiom? I o jakich kosztach mówimy?
qlko
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/9/2012, 21:06


Postprzez Black-Ghost » 27/9/2012, 22:14

Poczytaj 100 tematów które są o identycznej tematyce ;) Znajdziesz tam odpowiedz na nurtujące cie pytanie :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez qlko » 28/9/2012, 09:29

Przyznam szczerze, liczyłem chociaż na model, ew sprostowanie typu "nie kolego, to nie tak działa, tego zrobić się nie da"

Ta czy siak dzięki za odpowiedź, jaka by ona nie była.
qlko
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/9/2012, 21:06

Postprzez SkoQ » 28/9/2012, 09:59

Zrób prawko to tak tytułem wstępu, przejedziesz się trochę na yamaszce zobaczysz czym się to je, i może spodoba Ci się coś z 250 ccm, przyspiesza przyjemnie wygląda przyjemnie pali niewiele, a do miasta i tak Ci nic mocniejszego nie jest potrzebne :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez LatajacyHolender » 28/9/2012, 13:55

Dobrze by bylo gdybys na poczatek zrobil prawko :)
W tym czasie mozesz tez zaczac kompletowac ubranie (kask, buty, kurtka, rekawiczka lewa, rekawiczka prawa, spodnie).
Jak juz zdasz prawko (jakies zmiany sie szykuja), przejdz sie po komisach, przysiadz sie do paru sztuk i zobacz jak sie na nich czujesz. Jak juz bedziesz po tym etapie, to zadaj konretniejsze pytanie na forum.
Lewa!
Avatar użytkownika
LatajacyHolender
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17/5/2011, 10:17
Lokalizacja: Amsterdam



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê