Zobacz wątek - upoważnienie do odebrania prawa jazdy
NAS Analytics TAG

upoważnienie do odebrania prawa jazdy

Przepisy, prawo
_________

upoważnienie do odebrania prawa jazdy

Postprzez Bitson » 20/9/2012, 16:52

Witam, chciałem się zapytać jak wygląda procedura wydania prawa jazdy z upoważnieniem osoby z rodziny. Wczoraj zdałem na kat. A, lecz posiadam już prawo jazdy kat. B i byłem w wydziale komunikacji i transportu. Zapytałem się pani w okienku czy osoba z rodziny może odebrać moje prawo jazdy, bo ja wyjeżdżam w tą niedzielę do Holandii i niestety nie będę w stanie tego odebrać, to mi powiedziała iż jest to niemożliwe jeżeli jest to wymiana prawa jazdy ze starego na nowe z obiema kategoriami. Po zdaniu egzaminu zapytałem w WORD-zie czy jest to możliwe to powiedzieli że jak najbardziej, tylko musze mieć papier który niby powinienem dostać w wydziale komunikacji i transportu, tak samo mi mówił mój nauczyciel z kat A.

Czekam na odpowiedzi, bo jest to dla mnie ważne, jeżdżę na co dzień samochodem w Holandii i musiał bym mieć przy sobie prawko.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy


Postprzez madcap » 20/9/2012, 18:56

Wystawia się pełnomocnictwo szczegółowe - tzn. takie, które jest opisane do określonej czynności prawnej.

Jesli nie masz parcia a będziesz za jakiś czas w kraju, to po prostu na razie nie wymieniaj (czyt. odbieraj).
Nowy blankiet będzie czekał aż pojawisz się ze starym.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Bitson » 20/9/2012, 22:46

madcap gdzie mógłbym znaleźć jakiś wzór tego pełnomocnictwa?

... Niestety wyjeżdżam w tym tygodniu - w niedzielę, więc musiał bym takie coś załatwić jak najszybciej.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez Trax » 21/9/2012, 09:31

tyle że przy wymianie osoba która odbiera prawko musi mieć też twoje aktualne oni tam odcinają róg albo dziurki robią żeby je "unieważnić" :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Bitson » 21/9/2012, 10:59

Trax z tym to akurat nie ma problemu :) list polecony do Polski idzie +/- 2-3 dni.


Dzwoniłem przed chwilą do wydziału komunikacji i transportu, do działu praw jazdy i dowiedziałem się że można prawko odebrać tylko i wyłącznie osobiście...

Więc, teraz moje pytanie jak długo mogę zwlekać z odbiorem prawa jazdy? Do polski wrócę dopiero w przyszłym roku, mniej więcej w lutym i chciałbym wiedzieć, czy prawko będzie na mnie czekać i czy czasem nie będę musiał za to dopłacać.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez czajnik88 » 21/9/2012, 12:04

To dziewne, a wchodziłeś na ich strone internetową? Bo np. u mnie gdzie wydają prawka jest taka informacja :


"7. sposób odbioru

- Odbioru prawa jazdy można dokonać osobiście, przez pełnomocnika lub za pośrednictwem poczty. Przed osobistym odbiorem zaleca się upewnić telefonicznie lub na stronie internetowej www.kierowca.pwpw.pl czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

- Osoba posiadająca upoważnienie od wnioskodawcy może odebrać prawo jazdy po okazaniu również swojego dokumentu tożsamości.

- Przy odbiorze nowego prawa jazdy strona jest zobowiązana do dostarczenia dotychczas posiadanego dokumentu w celu jego unieważnienia przez urzędnika. W przypadku, gdy nowe prawo jazdy będzie przesłane za pośrednictwem poczty, strona przy składaniu wniosku musi pozostawić poprzednie prawo jazdy w Wydziale Komunikacji."
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Bitson » 21/9/2012, 14:41

czajnik88 wg mnie to zależy od miejsca zamieszkania, mam na myśli że w innych miastach mają inne zasady co do wydawania prawka.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez Bitson » 21/9/2012, 15:25

to ja już sam nie wiem... więc, wracając do poprzedniego pytania, ile można zwlekać z odebraniem prawa jazdy?
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez Trax » 23/9/2012, 11:25

moje leżało pół roku zrobiłem na sam koniec sezonu a odebrałem na początku :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Bitson » 24/9/2012, 15:05

Trax dzięki za info ;) przyda się, bo już niestety siedzę w Holandii, także ciężko by mi było odebrać prawko osobiście.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez sonycbr77 » 26/9/2012, 23:19

nie wiem czy to jest duza roznica np prawo jazdy a dowod rejestracyjny pojazdu ale np w moim WK moj dowod rejestracyjny odebrala moja dziewczyna z tym ze wczesniej napisalem na zwyklej kartce oswiadczenie i przy odbiorze musiala zaplacic 17zl
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê