Zobacz wÄ…tek - pierwsze moto dla poczÄ…tkujÄ…cego (romet?)
NAS Analytics TAG

pierwsze moto dla poczÄ…tkujÄ…cego (romet?)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

pierwsze moto dla poczÄ…tkujÄ…cego (romet?)

Postprzez cienkiduszek11 » 14/9/2012, 16:50

Witam, chciałbym niedługo zacząć przygodę z motocyklami i z góry proszę o pomoc w dobrym wyborze.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
0 doświadczenia, tyle co na kursie.
(Kat A już jest, nie jeździłem od ok. 14 miechów ;[ )

- Wiek, waga, wzrost,
19 lat, ok. 70kg, 179cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Jazda do szkoły, niekiedy do pracy, ok. 40km na dzień

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Moto do 4 tys. (ciuszki już są)

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
W tym roku już dużo nie pojeżdżę, ale w przyszłym tak ok 1000

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Niewielki jeśli jest to możliwe

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
naked, sport, turystyki i enduro :)


- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Nie ważny jest wygląd, ważne żeby można nim było sobie pojeździć

Spodobało mi się Gs 500, ale bardzo niedawno przytrafiła mi się pewna "okazja" jeśli można to tak nazwać, a mianowicie znajomy chce sprzedać ROMET Z - 150 z 2012r. za 3 tys. Moim zdaniem jest to dobry interes, moto ma dopiero ok. 8 miechów... ale boje się tego producenta "romet". Dużo czytałem i znalazłem parę negatywnych opinii o tych motocyklach (150, 250), że chińskie i wadliwe...
Planuje jeździć jakoś przez 2 sezony, za ok. rok będę miał przypływ gotówki i wtedy bym chciał kupić coś nowego i lepszego jakbym skusił się na tego rometa.
Również chciałbym stopniowo zmieniać pojemności oraz przyzwyczaić się do jazdy.
Ostatnio edytowano 14/9/2012, 20:01 przez cienkiduszek11, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
cienkiduszek11
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/9/2012, 16:05


Postprzez pawel89ers » 14/9/2012, 18:24

Zdecydowanie odradzam, jakość wykonania średnia, hamulce gorzej niż kiepskie, d*pa po tych 40 km będzie boleć, kanapa strasznie nie wygodna. Miałem jakiś czas z tym doczynienia. tylko że rocznik 2009. Rama pod kanapą zardzewiała, poszły uszczelniacze w lagach dostępność zero. Pisałem do producenta, nawet producent ich nie miał. Opony fatalne, "wyświetlacz" padł po 6k km. Prędkościomierz pokazywał, często wachał sie np. jadę ok 80 a on pokazuje od 60-100. Oświetlenie w nocy dosyć dobre, silnik jakbył dobrze wyregulowany, nawet ladnie sobie cykał, plusem tu jedynie będzie duży bak (ok 14l) i bardzo niskie spalanie i tyle z plusów. Jeśli cenisz sobie swoje życie i bezpieczeństwo weź pod uwagę co napisałem na początku postu. Lepiej kup sobie jakiś używany markowy skuterek.
Avatar użytkownika
pawel89ers
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4/2/2012, 13:54
Lokalizacja: Skowierzyn


Postprzez cienkiduszek11 » 15/9/2012, 11:52

Tak też myślałem że będzie taka odpowiedź, w takim razie będę musiał zrezygnować z tamtej oferty.
Skuterów za bardzo nie lubię, jak tylko je widzę to mnie odpycha ;/
A jakieś opinie do tego drugiego moto>> GS 500, czy nie było by za mocne jak dla mnie? chyba że są jakieś inne propozycje motocyklów 150-250?
cienkiduszek11
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/9/2012, 16:05

Postprzez pawel89ers » 15/9/2012, 12:29

Ogólnie motocykle klasy 500 są polecane na początek, honda cb, suzuki gs, kawasaki er5, GPZ. Można też dorzucic bandita 600, yamahe xj600n ale motocykle są ciężkie, więc może być problem z manewrowaniem w miejscu i przy małych prędkościach. Jeśli podoba Cię się GS możesz smiało brać. Tylko pamiętaj że latwo możesz trafić na jakiegoś trupa, wiele osob uczy się na nich jeżdzić więc różnie moze być. Ja osobiście GS bym nie brał ze względu że jest chłodzony powietrzem. Przy jedzie nie robi to różnicy, ale jazda po mieście między autami może być męcząca dla silnika.

Polecam też zapoznać się z tematem:
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html
Avatar użytkownika
pawel89ers
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4/2/2012, 13:54
Lokalizacja: Skowierzyn

Postprzez cienkiduszek11 » 19/9/2012, 19:45

Na razie dziękuje za pomoc, jeśli będę potrzebować czegoś to napiszę
cienkiduszek11
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/9/2012, 16:05



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê