Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - XJ600n - Dobry wybór?
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - XJ600n - Dobry wybór?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl - XJ600n - Dobry wybór?

Postprzez Lisuu » 4/9/2012, 13:54

Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum.
Długo tylko czytałem i czytałem, ale teraz czas na aktywność w pisaniu.
Potrzebuje pomocy/doradzenia/opinii przy wyborze pierwszego motocykla
Mam 21 lat, w kwietniu zdałem prawko i przymierzam się do kupna pierwszego sprzętu.
Poniżej informacje, które mogą pomóc:
- Doświadczenie: w latach młodości kilka tys. przelatanych na motorynce a później Jawce, reszta to tyle ile na kursie.
- 21 lat, 175 cm wzrostu, waga 65 kg.
- prawo jazdy kat. A od kwietnia, kat. B od lipca 2009 r.
- Motocykla chce używać do dojazdów do pracy oraz wyjazdów weekendowych (w dalszej perspektywie z pasażerem) Jazda głównie po mieście.
- Na motocykl chce przeznaczyć 6-7,5 tys. , na ubrania przewiduje oddzielny budżet (kask, kurtka, buty, rękawice)
- Najbardziej podobają mi się nakedy

Moją uwagę najbardziej przyciągnęła Yamaha XJ600n. (od razu piszę: Suzuki gs500 nie wchodzi w grę – kompletnie mi się nie podoba).

Czy byłby to dobry wybór?
Nie będzie za ciężka?
Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego modelu?
Jakie są koszty utrzymania motocykla w sezonie?
Kiedy najlepiej kupować motocykl?

Z góry dziękuję za pomoc,
Podro! :D
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa


Re: Pierwszy motocykl - XJ600n - Dobry wybór?

Postprzez exaco » 4/9/2012, 14:02

Lisuu napisał(a):Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum.
Długo tylko czytałem i czytałem, ale teraz czas na aktywność w pisaniu.
Potrzebuje pomocy/doradzenia/opinii przy wyborze pierwszego motocykla
Mam 21 lat, w kwietniu zdałem prawko i przymierzam się do kupna pierwszego sprzętu.
Poniżej informacje, które mogą pomóc:
- Doświadczenie: w latach młodości kilka tys. przelatanych na motorynce a później Jawce, reszta to tyle ile na kursie.
- 21 lat, 175 cm wzrostu, waga 65 kg.
- prawo jazdy kat. A od kwietnia, kat. B od lipca 2009 r.
- Motocykla chce używać do dojazdów do pracy oraz wyjazdów weekendowych (w dalszej perspektywie z pasażerem) Jazda głównie po mieście.
- Na motocykl chce przeznaczyć 6-7,5 tys. , na ubrania przewiduje oddzielny budżet (kask, kurtka, buty, rękawice)
- Najbardziej podobają mi się nakedy

Moją uwagę najbardziej przyciągnęła Yamaha XJ600n. (od razu piszę: Suzuki gs500 nie wchodzi w grę – kompletnie mi się nie podoba).

Czy byłby to dobry wybór?
Nie będzie za ciężka?
Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego modelu?
Jakie są koszty utrzymania motocykla w sezonie?
Kiedy najlepiej kupować motocykl?

Z góry dziękuję za pomoc,
Podro! :D


xj600 nadaje się jak najbardziej na pierwsze moto (wiele osób z forum go poleca, bo nie jest zbyt mocne), ale może być Ci ciężko manewrować nim na postoju, bo to dość ciężka maszyna. Najlepiej jakbyś sobie usiadł na nim i sam popróbował i zobaczył, czy się będzie nadawać. Po ruszeniu waga znika i jeździć Ci się będzie przyjemnie. Ja kupiłem niedawno gsx600f - też na pierwsze moto - które jest w podobnej lidze wagowej co xj600 i czasem ciężko go wprowadzić do garażu, a jestem dużo większy i cięższy niż ty...
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Lisuu » 4/9/2012, 14:10

Dzięki za odpowiedź!
Właśnie tej masy się troszkę obawiam, ale musze przyznać że XJ-ota bardzo mi się podoba!!!
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez exaco » 4/9/2012, 14:17

Musisz się przymierzyć i wtedy będziesz wiedział. Jak już ruszysz to masa w ogóle nie przeszkadza, a nawet pomaga, bo motocykl jest dużo bardziej stabilny na nierównościach...
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez power_bit » 4/9/2012, 14:46

Szukaj Xj-tki po 1998 (lift) dwie tarcze hamulcowe, zwiększona średnica przednich
amortyzatorów. Jeśli kupisz dobrze utrzymany egzemplarz będziesz bardzo zadowolony.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Lisuu » 5/9/2012, 07:30

Dzięki za wskazówki! Na co trzeba zwrócić w szczegóoności uwagę przy zakupie? Oczywiście jak już będę jechał oglądać motocykl to pojadę z mechanikiem.
Jakie są koszty utrzymania motocykla w sezonie?
Kiedy najlepiej kupować motocykl?
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sailence » 5/9/2012, 09:10

Przy Twojej wadze i wzroście XJ-tka jest bardzo dobrym wyborem na start. Mój znajomy jest podobnych gabarytów i oboje latamy wersjami z owiewkami (z tym, że ja akurat mam 193cm wzrostu :) ). XJ-tka ma baardzo nisko siedzisko umiejscowione przez co osoba o niskim wzroście nie ma najmniejszych problemów z manewrami.

Co do zakupu: na 99% trafisz wersję z głośnym koszem sprzęgłowym - nie przejmuj się tym, ten model ma taką kulturę pracy. A sprawdzaj mocowanie tylnego amorka (lubią pękać) i standardowo wszystkie pierdoły, które sprawdza się w każdym przypadku.

Jeśli będziesz szanował sprzęt, dbał o zmianę oleju to o xj600 panuje opinia, że są niedozajeżdżenia, silnik niewyżyłowany, więc zdolny do robienia naprawdę dużych przebiegów. A reszta (elektryka, hamulce, napęd) są bardzo proste konstrukcyjnie, więc nie ma nigdy problemów z bierzącymi usterkami (np. u mnie przez cały sezon z awarii miałem tylko padnięte światło stopu - powód: poluzowana wtyczka) :)
sailence
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/6/2012, 15:06

Postprzez Lisuu » 5/9/2012, 13:30

No i ta wiadomość mnie jeszcze bardziej umocniła w przekonaniu, że musze kupić XJ-tke ! :)
Widzę, ze jeśli kupi się zadbany egzemplarz, to nie trzeba zbytnio przejmować się awaryjnością

Kiedy najlepiej kupować zatem motocykl? październik będzie dobrym czasem?
Chiałbym kupić przed zimą.
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sailence » 5/9/2012, 13:47

Wydaje się, że okres zimowy i tuż przed to chyba najlepszy moment. Ludzie pozbywają się sprzętów ze względu na brak garażu, albo zmiany w nowym sezonie na coś innego.
sailence
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/6/2012, 15:06

Postprzez leff » 5/9/2012, 14:18

z tym, ze zaznaczmy, jak sprzet jest zacny to i tak bedzie trzymal cene
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Lisuu » 5/9/2012, 14:26

Oczywiście, rozumiem :-)
Nastawiłem się, żeby uważać na tzw. "mega okazje" :-P
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez regis440 » 5/9/2012, 15:22

Lisuu napisał(a):Nastawiłem się, żeby uważać na tzw. "mega okazje" :-P


zanim zaczniesz szukac to sprawdz co odroznia xj600n od diversion (chociazby zegary)

jest wiele diversion ktore staly sie en'kami po crashu i taniej naprawie

motocykl po slizgu nie musi byc od razu skreslony, trzba mu sie dobrze przyjrzec i jest jakis argument do negocjacji ceny
regis440
Świeżak
 
Posty: 220
Dołączył(a): 9/9/2010, 14:22

Postprzez Lisuu » 6/9/2012, 11:46

Dzięki za info.
Za poważne szukanie wezmę się pod koniec września/początek października.
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BecameOne » 6/9/2012, 15:27

Jest forum XJ i tam są również ogłoszenia. Wiadomo że może być trochę drożej, ale jak wiadomy stan od dobrego forumowicza, to jednak lepiej trochę dopłacić.
BecameOne
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21/3/2012, 16:28

Postprzez Lisuu » 7/9/2012, 07:58

Tamto forum śledzę pod kątem ofert motocykli :)

Jakie są koszty utrzymania motocykla w sezonie? (tak uśredniając)
Co składa się na te koszty?
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartosz2211 » 9/9/2012, 10:04

XJ600 to wg mnie bardzo dobry wybór na pierwsze moto. Sam mam wersję S i jestem mega zadowolony. Tyle, że ja jestem trochę większych rozmiarów.
Przez 2 sezony zrobiłem ok. 15 tys. Co do kosztów utrzymania, to wszystko sobie notuję w serwisie motostat.pl i w statystykach wychodzi mi ok. 120 zł/miesiąc. Zawiera się w tym m.in: ubezpieczenia, przeglądy, naprawy bieżące (np. spawanie chłodnicy oleju - zwróć na to uwagę przy oględzinach), opona i kilka innych dodatków (np.przewody w stalowym oplocie). Po tym sezonie czeka mnie większy wydatek, bo chcę zrobić duży serwis, tak aby być pewnym moto w kolejnym sezonie (napęd, gaźniki, zawory, klocki i co jeszcze będzie do zrobienia).
Jednak wydatki przy każdym moto są. To w sumie nie jest tania zabawa. Ale naprawdę warto się w to bawić.
Bartosz2211
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1/11/2010, 20:27

Postprzez Paykan » 14/9/2012, 02:15

Kup XJ 600S Diversion, ja kupiłem jako pierwsze moto w zeszłym roku po namowach forumowiczów i jestem bardzo zadowolony, a chciałem Hondę CBR 600 F3 czy Suzuki GSX-F 650 na pierwsze moto, lecz to mi szybko wybili z głowy. Z XJ jestem naprawdę zadowolony pod każdym względem.
Paykan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/8/2011, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lisuu » 14/9/2012, 08:44

Dzięki za odpowiedz!
Mnie Xj-tką zaraził facet z którym miałem jazdy. Wcześniej poważnie zastanawiałem się nad CB500...ale przy pierwszym spotkaniu z XJ-tką wiedziałem, że chce ją mieć!
Bardziej mi się podobają golacy więc będę szukał n-ki :)

Pozdro!
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mjut » 14/9/2012, 13:13

Sam na wiosnę kupuję XJotę. Miałem brać coś z klasy 500. Sądziłem, że będzie dla mnie wystarczające. W ogóle nie brałem XJ po uwagę.. do czasu. A dokładnie gdy na kursie taką dostałem. Jestem dosyć drobny(176cm, 60kg) i nie należę do siłaczy. Sądziłem, że nie dam rady na XJocie bo jest za ciężka. Okazało się, że jest idealna i do manewrowania przy wolniejszych prędkościach i tych większych. Polecam z całego serca Jamahe : )
Mjut
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11/5/2012, 14:31
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr