Zobacz wÄ…tek - Problem z yamaha xt 350!!!
NAS Analytics TAG

Problem z yamaha xt 350!!!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z yamaha xt 350!!!

Postprzez Marcinoooo » 9/9/2012, 16:32

Witam. Mam poważny problem z yamaha xt 350. Jechałem sobie dzisiaj nią i gdy wjechałem w boczną drogę trochę się rozpędziłem a później przyhamowałem złapałem za sprzęgło strzeliło z rury i motor zdechł. Chciałem go odpalić na kopkę ale okazuje się że w ogóle nie łapie tylko ślizga się tak jak bym trzymał sprzęgło. zacząłem ruszać kopka i załapało wiec kopnąłem i moto odpalił ale od razu zdechł i po próbie odpalenia kopka znowu się ślizgała. Dwa razy udało mi się tak zrobić a później w ogóle jakoś dziwnie się zablokowała. Musiałem na biegu lekko przepchać moto albo do przodu albo do tylu żeby się kopka odblokowała. Później spróbowałem zjechać z górki i odpalić ale moto już nie łapał a w skrzyni tak jak by w miejscu gdzie kopka coś zgrzytało. Nie wiem co się stało ale chciałbym spróbować sam to naprawić. Moto mam od niedawna a chciałbym nim śmigać od zaraz.
Marcinoooo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/2/2012, 20:44


Postprzez henio12323 » 9/9/2012, 17:54

zdejmij pokrywe sprzegla i zobacz moze mechanizm od kopki sie zacial
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Marcinoooo » 9/9/2012, 18:36

czyli pokrywę z lewej strony tak?? to olej tez będę musiał spuścić? Ale to raz kopka się zatnie to wtedy muszę wrzucić bieg i przepchać. Czasami pomaga.

edycja:

sorki po prawej:)

edycja:

A jeżeli to nie to to co wtedy?? silnik rozbierać??

Edytuj, zamiast pisać post pod postem!
komarcc
Marcinoooo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/2/2012, 20:44

Postprzez henio12323 » 9/9/2012, 21:55

narazie rob to a co bedzie potem to zobaczymy ;) raczej stawiam na mechanizm kopki. moze sprezyna sie wypiela i zablokowala na trybie, i czsem pusci a czasem nie. sciagnij ta pokrywe w ktora wchodzi kopka :) to chyba logiczne. moto poloz na boku to nie bedziesz pewnie musial nawet oleju spuszczac
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Marcinoooo » 10/9/2012, 19:29

henio12323 dzięki ci wielkie:) Ściągnąłem tą pokrywę i się okazało że zębatka która była częściowo schowana za sprzęgłem blokowała cały mechanizm ponieważ nie było żadnego segera i ona wylatywała i czasami się wracała. W ogóle zębatka od kopki poharatała mi pokrywę silnika od środka i pełno było metalowych wiórków. Siedziałem chyba półtorej godziny i to czyściłem. Jutro tylko kupić seger założyć i złożyć i można śmigać:) A moto zgasło ponieważ jeden kabelek się przez przypadek rozłączył i nie było iskry. Także dziękuję henio12323 i pozdrawiam:)
Marcinoooo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/2/2012, 20:44



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na górê