Zobacz wątek - napęd GPZ 500
NAS Analytics TAG

napęd GPZ 500

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

napęd GPZ 500

Postprzez klepy » 5/9/2012, 17:39

witam, proszę o poradę w sprawie napędu do Kawasaki GPZ 500 (1989r.), stoję przed zakupem napędu do gpz-ety, gdyż obecny jest do wyrzucenia, jaki wybrać ? chodzi mi o zębatki, bo widzę, że jest wybór ilości zębów. zostać przy takim jakie były czy wybrać inne? na jakiej jest to zasadzie, ilość zębów z przodu/z tyłu = szybkość/ moc. łańcuch DID Xring czy jakiś inny?
kolejną kwestią jest łożysko igłowe (chyba) znajduję się ono pod tylnym amortyzatorem, na nim zamontowane jest owe łożysko i ono zostało wybite. proszę o poprawienie o ile, źle to napisałem.
klepy
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3/8/2012, 13:09


Postprzez Glenroy » 5/9/2012, 17:46

Jeżeli chodzi o ilość zębów, porównaj to z przerzutkami w rowerze, większa zębatka = więcej zębów :) Ogólnie, jeżeli nie jesteś fanatykiem różnych "sportów" to został bym przy fabrycznym rozmiarze.

Co do części i całej reszty niech się wypowiedzą inni bo ja dopiero wczytuję się w tematykę i nie mam o tym wielkiego pojęcia :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez zxer » 5/9/2012, 19:09

wiecej zebow z przodu = wiekszy v-max
wiecej zebow z tylu = wieksze przyspieszenie

ogolnie jezeli jestes zadowolony z osiagow moto to nic nie zmieniaj. zmiana o jeden dwa zeby nie zaszkodzi ale wiecej to juz trzeba testowac i liczyc. Lancuch kup DID ale orginalny. Nie jakis niewiadomego pochodzenia z allegro. Wierz mi jezeli ktos sprzedaje wzmacnianego dida za 200 zl to najprawdopodobniej to mejd in czajna i DIDowskie bedzie tylko opakowanie. Lancuch kup z pewnego zrodla.

Co do lozyska to najlepiej daj fotke
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê