Zobacz wątek - Motocykl - teraz czy jeszcze zaczekać
NAS Analytics TAG

Motocykl - teraz czy jeszcze zaczekać

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl - teraz czy jeszcze zaczekać

Postprzez kosikredki » 5/9/2012, 10:30

Cześć tu kosikredki

Jak już napisałem w moim przywitaniu http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=10&start=2940 (otwórz link) Jestem w trakcie robienia kursu na kat. A

Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym taki oto motocykl
http://otomoto.pl/suzuki-gs-500e-five-stars-M3352545.html (otwórz link)

Zaciekawił mnie ponieważ:
1. Nie trzeba daleko po niego jechać
2. To wersja, która mi się podoba i której szukam

Tutaj pojawia się moje pytanie i mam nadzieje, że w razie 'w' wyprowadzicie mnie z błędu.

Czy jest sens kupować teraz motocykl? skoro nie mam prawka A oraz zamierzam jeździć na poważnie od przyszłego sezonu.

I jeszcze co sądzicie o tym motocyklu, w mojej ocenie przebieg spory i sądząc po ss tylna opona szału nie robi.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi, pozdrawiam
kosikredki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/9/2012, 10:14
Lokalizacja: Bochnia


Re: Motocykl - teraz czy jeszcze zaczekać

Postprzez Trax » 5/9/2012, 11:42

kosikredki napisał(a):
I jeszcze co sÄ…dzicie o tym motocyklu, w mojej ocenie przebieg spory


a potem się dziwicie że wszyscy "korygują liczniki" z jednej strony wszyscy chcą żeby przebieg był oryginalny a potem płacz czemu taki duży.... przebieg się nie liczy tylko to jak ktoś o moto dbał a przebieg rzędu 3.5k rocznie to nie jest jakoś specjalnie dużo....
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez Rolnick » 5/9/2012, 11:47

Przebieg w motocyklu jest wartością estetyczną i nie warto się nim sugerować. Przecież obecne zegary są km/h, a skoro pochodzi z UK to musiał mieć mp/h. Więc były one wymieniane przy sprowadzeniu, co już wskazuje niemożliwy do oszacowania przebieg.
Ceny motocykli najniższe są na koniec sezonu tj. listopad i okolice.
Jazda bez prawka jest głupotą, ale jeżeli Ci się podoba to jedź oglądać, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i podejmiesz lepszą decyzję.
Rolnick
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9/5/2012, 19:12
Lokalizacja: Ziemia

Postprzez SkoQ » 5/9/2012, 11:58

No więc nie jestem bardziej doświadczonym usherem, ale takim który przeczytał setki postów na tym forum i też jest na kupnie :) Stan moto ciężko ocenić po samych zdjęciach ale przebieg rzeczywiście jest jakimś wyznacznikiem. Zwrócić trzeba uwagę, że pochodzi on z kraju w którym w zasadzie sezon trwa cały rok. Sezon teraz w Polsce dobiega końca i sporo osób chce pozbyć się starych maszyn aby mieć kasę na większe (lub ewentualnie mniejsze) maszynki, teraz jest dobry czas na kupno moto, choć możesz jeszcze trochę poczekać. Im głębiej jednak w zimę tym bliżej do sezonu, więc mogą drożeć.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez czajnik88 » 5/9/2012, 12:08

Jezdzij i ogladaj... ale nic na siłe. Jak nic ciekawego nie bedzie to po co kupować? Tym bardziej ze nie masz jeszcze prawka i zbliża sie zima, więc i tak nie będziesz jezdził. A może akurat za miesiąc albo za dwa trafi sie coś "idealnego". I wtedy będziesz sobie pluł w brodę że tak szybko pospieszyłeś się z kupnem moto. A jak kupisz trupa to on pozostanie trupem i będziesz miał tylko problem przy nim i z jego sprzedaża.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez leff » 5/9/2012, 12:15

szukac, jak sie trafi cos ciekawego to brac, jak nie to nic na sile, znalezienie fajnego moto wcale nie jest latwe
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SkoQ » 5/9/2012, 12:30

potwierdzam, ja szukam od prawie 2 miesięcy i jeszcze moto nie mam, mój kumpel kupił dopiero po 4 miesiącach poszukiwań.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez czajnik88 » 5/9/2012, 12:32

Zależy jak sie trafi. Ja kupiłem pierwszego dnia ;)
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê