Zobacz wÄ…tek - przerejestrowanie,a pozwolenie czasowe i numer rejestracyjny
NAS Analytics TAG

przerejestrowanie,a pozwolenie czasowe i numer rejestracyjny

Przepisy, prawo
_________

przerejestrowanie,a pozwolenie czasowe i numer rejestracyjny

Postprzez spinx » 1/9/2012, 17:20

Kupiłem motorower 50 cm3. Akurat miałem farta, bo poprzedni właściciel z mojego miasta, czyli jednocześnie powiatu. Jeździł na pozwoleniu czasowym, które na dniach wygasa. Będę niedługo szedł przerejestrować, ale wiadomo wpierw 2% do skarbówki. Pytania :

1. Co z przeglądem ? Czy w WK wbiją mi z poprzedniego dowodu rejestracyjnego, który był oddany do WK ? Czy kolejny wydatek mi się szykuje ? Ja osobiście nie znam daty przeglądu, ale poprzedni właściciel mówił, że niby ważne jest nadal.
2. Czy blachy mogą pozostać te same ? Ja i poprzedni właściciel mieszkamy w tym samym mieście powiatowym.
3. Rozumiem, że OC muszę iść przepisać na siebie ? Będzie mnie to coś kosztować ? Muszę iść do tego samego pośrednictwa ? OC w HDI.
spinx
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/7/2012, 09:19


Postprzez madcap » 1/9/2012, 20:10

przegląd jest ważny lata, jeśli jest ważny to WK przepisze do nowego DR
bedziesz miał wydatek na nowe pozwolenie czasowe i nowy DR stały
zazwyczaj jest tak, ze jeśli jest to ten sam powiat, to numer rejestracyjny się nie zmienia, więc odpadną koszty blachy
OC nie musisz przepisywać - przypisane jest do pojazdu
jesli bedziesz chciał zmienić ubezpieczyciela (polecam, ponieważ HDI jest drogie), to musisz wówczas wypowiedzieć
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê