Zobacz wÄ…tek - Do oceny SV650
NAS Analytics TAG

Do oceny SV650

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Do oceny SV650

Postprzez azzurek » 29/8/2012, 08:55

Witajcie,
Jak pisałem kilka razy w swoim starym temacie poszukuję pierwszej maszyny (stary temat jest już zbyt obszerny dlatego założyłem nowy).
Mam okazję kupić SV 650.
- 2005 rok
- 2 kluczyki
- 33 440km na liczniku
- Åšwiece wymienione ok. 4000 km temu
- Wydech SCORPION z db killerem,
- Tylna lampa z wbudowanymi kierunkami
- Zawory sprawdzane były przy przebiegu 22 tys km
- Tylna opona ma przejechane 1000 km
Niżej zdjęcia.
Jak widać na zdjÄ™ciach, wÅ‚aÅ›ciciel poÅ‚Ä…czyÅ‚ design N-ki z S-kÄ…. – mi osobiÅ›cie siÄ™ to podoba, jak sÄ…dze nie każdemu przypadnie do gustu.
Cena w okolicach 9000 pln.
Co uważacie?
Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa


Postprzez Miczab » 29/8/2012, 13:05

Kup na pierwsze moto w tej kasie coś starszego w lepszym stanie - sprawdzonego. Taniej i łatwiej poskładać po dzwonie moto w wersji N niż S. Odchodzi stelaż, czacha, szyba itd. Jak dla mnie, to połączenie designu wynika z wcześniejszego dość gwałtownego połączenia z samochodem albo czymś innym. Zdjęcia są słabe, ale:

- to pewnie wiesz, moto po malowaniu, rama zdaje się też
- napęd końcówka
- tarcze przednie wyglądają mi na konkretne ścierwo, albo motocykl długo stał
- kiera w sv na pewno ma poprzeczkÄ™?
- pozostałe rzeczy trzeba by zobaczyć na żywo.

Moim zdaniem - nie warto. Kupisz pierwsze moto za niemałą kasę, będziesz musiał sporo doinwestować i zamiast cieszyć się jazdą i ogarniać technikę będziesz myślał "co mi dzisiaj odpadnie?". Ze sprzedażą też będziesz miał pewnie problem, chyba że szybko trafisz na kogoś nie obeznanego w temacie albo bardzo napalonego.

pozdro
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez czajnik88 » 29/8/2012, 13:18

Mnie też ta sv-ka wygląda jak by przeżyła juz niejedno. Jak dobrze poszukasz to w werji N idzie znaleść super sprzęty i może ci jeszcze troszke zostanie na ubranie.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez azzurek » 29/8/2012, 15:37

hmm.. dzięki za opinię.
Miczab napisał(a):Kup na pierwsze moto w tej kasie coś starszego w lepszym stanie

Szczerze mówiąc postawiłem na SV po 2004 albo ER6. Nie bardzo mi się widzi motocykl do 2000 roku ponieważ mam złe doświadczenia z pojazdami które mają więcej jak 10-12lat.
Miczab napisał(a):- to pewnie wiesz, moto po malowaniu, rama zdaje się też

Tak wiem, sprzedawca sam napisał mi o tym.
Miczab napisał(a):- tarcze przednie wyglądają mi na konkretne ścierwo, albo motocykl długo stał

Tak motocykl stał długo. Ogólnie w tym sezonie zrobił 400km.
Miczab napisał(a):- kiera w sv na pewno ma poprzeczkę?
- jak się orientuję nie było to w standardzie. Jednak większość SV na allegro i innych portalach ją ma.

czajnik88 Planuję wersję S w gruncie rzeczy ( chociaż ta SV nie do końca jest tym co chcę ) ponieważ nie będę jeździł dużo po mieście. Większość to będą trasy 80-150 km.

Ogólnie na motocykl dostałem cynk od ludzi z forum SV, stąd też moje zainteresowanie.
Więcej ogólnie można się dowiedzieć na http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=534

Dzisiaj będę miał więcej zdjęć to wrzucę.
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa

Postprzez Karol20 » 30/8/2012, 10:21

Owiewki zawsze mozna odkrecic.

Mnie tylko ciekawi czy to jest wersja S czy N.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez czajnik88 » 30/8/2012, 10:23

Obstawiam ze to N z dołożonymi owiewkami. Wg mnie wszystkie N maja okrągłe światło z przodu natomiast S ma wbudowane w owiewke.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Karol20 » 30/8/2012, 10:39

czajnik88 napisał(a):okrągłe światło


Akurat na to to niepatrz bo jak mial jaki porzadny dzwon to ze swiatla i owiewki nie ma co zbierac :D
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez czajnik88 » 30/8/2012, 10:50

Więc własnie jak motocykl miał porządnego dzwona to napewno bym go nie brał:)
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Invi » 30/8/2012, 11:28

azzurek napisał(a):hmm.. dzięki za opinię.
Miczab napisał(a):Kup na pierwsze moto w tej kasie coś starszego w lepszym stanie

Szczerze mówiąc postawiłem na SV po 2004 albo ER6. Nie bardzo mi się widzi motocykl do 2000 roku ponieważ mam złe doświadczenia z pojazdami które mają więcej jak 10-12lat.


W przypadku moto dobry 10-ci latek będzie niż niemal salonówka po dzwonie i badziewnym poskładaniu. W przeciwieństwie do samochodów już szybciej będą w stanie ledwie po dotarciu niż z 1 000 000 km przebiegu.

azzurek napisał(a):Tak motocykl stał długo. Ogólnie w tym sezonie zrobił 400km.


Stał czy sprzedawca mówi że stał? Różnica jest dość istotna, bo większość mówi że moto właściwie tylko stoi, ma wymieniane wszystko co się da co miesiąc i nigdy go nie zawiodło ;) Z doświadczenie (a kilka moto kupiłem, czy do dla siebie czy to ze znajomymi) powiem ci że nawet jeśli sprzedawca sprawia wrażenie super uczciwego gościa to trzeba słuchać go z dużym dystansem i oceniać tylko na podstawie tego co widzą oczy.

Mnie tam ten egzemplarz niezbyt przekonuje, ale rób jak uważasz.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez azzurek » 30/8/2012, 12:28

dziękuję za rady i opnie.
Otrzymałem kilka dość sceptycznych wypowiedzi na jej temat i dało mi to też do myślenia.
Chciałem dzisiaj jechać ją obejrzeć ale odezwał się do mnie znajomy, który postanowił, że sprzedaje swoją SV. Znam źródło, historię więc postanowiłem, dozbierać jeszcze trochę i kupię od niego.
Temat do zamknięcia.
Oczekiwanie na egzamin
Poszukiwanie motocykla
Avatar użytkownika
azzurek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/5/2012, 22:22
Lokalizacja: Wrocław/Nysa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê