Zobacz wÄ…tek - Dziwna praca silnika Yamaha FZR
NAS Analytics TAG

Dziwna praca silnika Yamaha FZR

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Dziwna praca silnika Yamaha FZR

Postprzez fzr » 18/8/2012, 16:44

Witam, jestem nowy na forum, jeszcze nikt mnie nie zna, jestem całkowicie ,,zielony" w motocyklach, wiec proszę o wyrozumiałość. Jestem w miarę szczęśliwym posiadaczem Yamahy FZR 1000, od kilku dni niepokoi mnie praca silnika, a mianowicie ( opiszę to tak, jak ja to widzę :) ) : silnik przygasa podczas jazdy przy wejsciu na obroty, podczas jazdy gaśnie, czasami słuchać jakieś stuknięcia z lewej strony silnika, na początku problem gaśnięcia był taki, że miałem luzy na klemach i prąd nie dochodził do pompki, teraz klemy przykręciłem, wiec tenm problem chyba odpada. Prosze o pomoc :)

ps. a to mój motorek :
Obrazek

edycja:

ps. nie znalazłem opcji edycja posta, wiec dopisze poniżej: oprócz powyższych objawów, silni jakoś nienaturalnie dymi przy przegazówkach ( olej w silniku jest :) )

Prawy, górny róg postu, ikonka edytuj.
komarcc
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew


Postprzez Trax » 20/8/2012, 08:51

na jaki kolor dymi ? i czy dymi pod obciążeniem ? (weź kogoś żeby za tobą jechał i daj po gazie ostro niech ci powie czy dymi i na jaki kolor)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez fzr » 21/8/2012, 06:43

dym jest w ciemnym kolorze, no taki ciemno szary, ale ja doszedłęm do wniosku że motocykl mi gaśnie, bo nie dostaje poaliwa, po zgaśnieciu jak chwilke odczekam, ponownie włącze zapłon, poczekam aż pompka podpompuje paliwa, pale, i jest ok, tylko pytanie się nasuwa, dlaczego nie dostaje paliwa, może mi ktoś pomóc w tym problemie, bo motorek na prawdę fajny, sprawie wiele radości, no ale.....
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez Trax » 22/8/2012, 13:02

wykręć świece i zobacz jaki mają kolor (najlepiej daj foto) wymień filtr powietrza i paliwa. Po kolorze dymu można też podejrzewać uszczelniacze zaworowe.
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez fzr » 22/8/2012, 16:06

a czy powodem gaśniecia silnika może być to, że motocykl nie dostaje paliwa, bo jak mi już ma gasnąć, to czuje to że silnk ma ciężko, tak jakbym ruszał pod górę z 3 :D , dopiero po chwili jak właćze zapłon, pompka podpompuje paliwa , odpale i jest ok, a co do swiec, to wykręce na pewno, wymienie filtry i napisze czy cos sie zmieniło.
dzieki za odpowiedzi.
pozdrawiam do polatania :) Piotr.
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez Trax » 23/8/2012, 08:19

może być uszkodzona pompka albo źle dobrana mieszanka albo problemy z gaźnikami, jak obejrzysz świece to będziesz wiedział czy mieszanka ma odpowiednie proporcje co do pompki paliwa najpierw obejrzał bym filtr paliwa (może jest zasyfiony) a potem brał się za sprawdzanie pompki
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê