Zobacz wÄ…tek - dywagacje o leasing-u
NAS Analytics TAG

dywagacje o leasing-u

O wszystkim
_________

Postprzez asq_rex » 20/8/2012, 15:22

provit napisał(a):Możesz napisać jeszcze raz o co Ci chodzi?
Leasing kosztuje tyle, ile samochód + te parę % dla leasingodawcy. Najpierw wpłacasz te min 10% zaliczki a później masz raty, na koniec wykup. Wykup jak pisałem zależy od długości leasingu, przy 3 latach to już 1%.
BTW jeżeli to offtop to proszę o przeniesie do innego działu, zamiast strzelania piorunami.


Niestety muszę się z tym nie zgodzić. Wykup jest zależny od wkładu początkowego i umowy między leasingodawca a leasingobiorcą.
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44


Postprzez asq_rex » 20/8/2012, 15:43

Wszystko zależy od wkładu początkowego. Umowy są różnie konstruowane ale mi nic nie mówili o latach. Kilka opcji do wyboru miałem przy 4 letnim leasingu. Tak jak pisałem wcześniej wszystko zależy od umowy między jedną stroną a drugą.
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44


Postprzez asq_rex » 20/8/2012, 16:23

Prawdopodobnie leasingodawca wliczał sobie wykup w raty przez te 3 lata stąd taka forma. Tak jak pisałem wszystko zależy od ustaleń między jedną firmą a drugą.
Co do faktu, że w polsce firmy uważają to za kredyt tyle, że na lepszych zasadach (w mercedesie leasing to 100% wartości pojazdu od segmentu średniego) to na zachodzie leasing jest formą "wypożyczenia" pojazdu. Stąd się biorą w PL auta flotowe typu A6 którym jeździł prezes ze śmiesznie niskimi przebiegami ;). W Polsce w sumie jest coraz więcej firm które wypożyczają auta firmom na dany okres czasu. Kwestia tego jak co się nazywa i gdzie więc nie ma się co kłócić o to jak i gdzie jest :)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez rosiboj » 20/8/2012, 16:35

asq_rex napisał(a): Stąd się biorą w PL auta flotowe typu A6 którym jeździł prezes ze śmiesznie niskimi przebiegami ;).

A ja myslalem, ze te wszystkie A6 to maja nastukane w 4 lata po conajmniej 100K Km, przynajmniej tak to wyglada na autotrejderach ejbajkach itd. Wiem bo znam 3 przypadki takich a6 kupionych za granica ktore byly jezdzone w firmach, nie wiem czy akurat prezes czy ksiegowy ale kazde z nich mialo mniej niz 4 lata i wiecej niz 100K km na liczniku. Byc moze mowisz o zjawisku auto w Polsce gdzie takie przebiegi sa niespotykane nawet w autach 20 letnich, ale na zachodznie to raczej km nawijaja sie jak makaron na widelec
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez asq_rex » 20/8/2012, 16:42

Rosiboj dokładnie o to mi chodziło :) Auto na zachodzie flotowe jeździ a nie stoi ;) Sam mam 4 letnie auto i nabiłem na nim prawie 150k ale jak patrzę na ogłoszenia gdzie mój rocznik ma 60k albo 40k to uśmiech mam na twarzy :)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez rosiboj » 20/8/2012, 20:14

cJarek, kto normalny kupi nowe a6 jako drugie czy 3 auto zeby stalo? Sens a6 jest zeby nabijac km w komforcie, inaczej kupujesz sobie s3 za te pieniadze. Owszem cuda sie zdarzaja, ale nie codziennie.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez rosiboj » 20/8/2012, 21:51

Tak teoretyzujesz teraz czy znasz konkretnie z wlasnej reki takie przypadki bo ja nie. O ile sie znam na dziadkach a ekspertem napewno w tej dziedzinie nie jestem, to oni wola starsze i mniejsze autka niz takie badz co badz nie malutkie a6. Jak pisalem wczesniej, nie przecze, ze takie rzeczy sie zdarzaja ale nie codziennie zreszta, mialo byc o hornecie bez naklejek wiec powiem co ja wiem,, salon chcial mi sprzedac motocykl w kolorze siuku, po lepszej cenie, kiedy im powiedzialem, ze ten mi sie niepodoba, dostalem oferte, ze w cenie moga mi zmienic wszystkie panele (nie wiem czy bak ale pewnie nie) na tunder grey kolor. Gdybym zazyczyl sobie ,ze chce cos specjalnie to wiem, ze diler sklada zamowienie w fabryce, tak samo jak z autem gdy sie kupuje nowe, wybiera sie kolor i mowia ,ze np, ten kolor beda robili za 5 tygodni wiec auto bedzie wtedy i wtedy, generalnie sporo zachodu z takimi rzeczami jest wiec jesli nie ma jakiegos konkretnego powodu zeby cos bylo takie a nie innego to raczej nikt nie bedzie sobie zawracal glowy. Mowisz, ze ci usuneli naklejki, jesli bylo to tak latwe jak mowisz, to zaden problem, ale raczej kiepsko widze, gdybym poszedl do dilera i powiedzial mu, ze chce naklejki pink albo zeby mi usuwali/zamowili wersje bez naklejek pod lakierem
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości




na górê