Zobacz wątek - włącznik/wyłącznik zapłonu
NAS Analytics TAG

włącznik/wyłącznik zapłonu

Enduro, Cross
_________

włącznik/wyłącznik zapłonu

Postprzez Adek_BP » 20/8/2012, 02:13

Witam
Kupiłem dzisiaj Crosa Honde CR 125 97r
Niestety nie posiada gaszenia elektrycznego, trzeba puszczać sprzęgło aż zakrztusi się ;/
Znalazłem jakieś kabelki które były zawiązane taśmą, nie były złączone tylko obok siebie. Pomyślałem hmmm, może to od gaszenia ale nie będę złączał bo coś WyBuChNiE :twisted:
Dlatego postanowiłem spytać się was co to może być i jak zrobić gaszenie takie. Najlepsze rozwiązanie było by walnąć włącznik/wyłącznik (klikający) i ostatecznie gdzieś stacyjkę. Czasami do sklepu we wsi jakiejś, to wiecie, bądź drugi przycisk pod bakiem już.

Focie: http://desmond.imageshack.us/Himg41/sca ... es=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg515/sc ... es=landing

Jak dla mnie wychodzÄ… te kabelki z iskrownika. SÄ… one koloru zielonego i czarnego.
Czy gdyby je złączyć to zgasi sie motor? Potem odłączyć i można odpalać ??

Pomóżcie, ponieważ aż szkoda mi tak katować tego crossa takim wyłączaniem z sprzęgła i trochę głupio.
Adek_BP
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20/8/2012, 00:57


Postprzez cichycr » 20/8/2012, 09:43

W jednym z nich będzie prąd, sprawdź miernikiem, i ten z prądem, przykładasz do masy (ramy) i moto gaśnie.
Honda CR 125

fuck the whales, save 2 strokes !!!
Avatar użytkownika
cichycr
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 26/5/2012, 18:00
Lokalizacja: Podkarpacie


Postprzez Bostorn » 20/8/2012, 11:46

wystarczy że kupisz wtyk męski i żeński, jeden do 1 2gi do 2go kabelka, następnie przewód, i włącznik, wyłącznik, podłączasz to i sprawdzasz na odpalonej maszynie który przewód gasi a który jest neutralny :)

nic prostrzego

kawałek przewodu, wyłącznik, doprowadzasz do tych przewodów, stykasz je ze sobą i sprawdzasz który co robi a następnie je podłączasz, izolujesz ładnie i zrobione
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê