Zobacz wÄ…tek - Odpalanie silnika Honda 125XL
NAS Analytics TAG

Odpalanie silnika Honda 125XL

i inne małe pojemności
_________

Odpalanie silnika Honda 125XL

Postprzez karold12 » 18/8/2012, 16:08

Witam ! :) Mam problem ponieważ chce odpalić sam silnik od motoru i nie wiem co do tego potrzebuje. Wytargałem całą instalacje ale nie mam iskry :( Pomocy !
karold12
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/8/2012, 16:04


Postprzez henio12323 » 18/8/2012, 18:39

potrzebujesz modulu zaplonowego zeby odpalic. no i instalacje musial bys troche przerobic pomostkowac odpowiednio zeby zainicjowac zaplon ( tak jakbys mial przekrecony kluczyk ) moim zdaniem bez sensu sie w takie cos bawic. lepiej dorwac cala zdrowa instalacje i uruchomic z cala instalacja tak jak juz mialo byc to w moto
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez komarcc » 18/8/2012, 21:14

Sprawa dość prosta, wystarczy że postawisz blisko silnik obok jakiegoś skuterka (może być 50), wtedy przekładasz fajkę do swojego silnika (musi być w miarę długi przewód WN) paliwo wlewasz do swojego gaźnika poprzez strzykawkę (przydatny jest też mały lejek), następnie 2 grube przewody do rozrusznika, które podłączasz pod akumulator i jeden kabel przenoszący masę z silnika skutera do Twojego. Gotowe :) Jeśli sprawny to powinien od razu odpalić.

P.S. Koniecznie włącz zapłon w skuterze, inaczej nie będzie iskry.

Testowałem tak różne silniki wiele razy i zawsze testy zakończone były powodzeniem :)
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez karold12 » 19/8/2012, 09:31

komarcc napisał(a):Sprawa dość prosta, wystarczy że postawisz blisko silnik obok jakiegoś skuterka (może być 50), wtedy przekładasz fajkę do swojego silnika (musi być w miarę długi przewód WN) paliwo wlewasz do swojego gaźnika poprzez strzykawkę (przydatny jest też mały lejek), następnie 2 grube przewody do rozrusznika, które podłączasz pod akumulator i jeden kabel przenoszący masę z silnika skutera do Twojego. Gotowe :) Jeśli sprawny to powinien od razu odpalić.

P.S. Koniecznie włącz zapłon w skuterze, inaczej nie będzie iskry.

Testowałem tak różne silniki wiele razy i zawsze testy zakończone były powodzeniem :)


Ale ja chce zrobić to na stałem nie chce skutera do odpalania .. możecie mi powiedzieć jak od alternatora z którego wychodzą dwa kable podłączyć cewkę itd i skąd ją wziąć bo oryginalna nie działa :(
karold12
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/8/2012, 16:04



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê