Zobacz wątek - FZR 600 - problem ze sprzęgłem i ładowaniem
NAS Analytics TAG

FZR 600 - problem ze sprzęgłem i ładowaniem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

FZR 600 - problem ze sprzęgłem i ładowaniem

Postprzez yamahafzr » 14/8/2012, 10:56

W sumie nie dawno wymieniłem tarcze sprzęgłowe i sprężyny i problem polega na tym ,że sprzęgło w klamce łapie tylko na końcu klamki, nie da rady ustawić inaczej, gdy wkręcę za mocno śrubę w pokrywie zębatki zdawczej to na zimnym sie troche ślizga. Nie wiem w czym problem, czy może linka jest jakas do dupy czy może trzeba cos jeszcze wymienić np. przekładki?

Druga sprawa to taka, że jadąc ostatnio w dalszą trasę na włączonych światłach motocykl zaczął w pewnym momencie przygasać, zatrzymałem się i aku padło. Na pycha odpaliłem i dalej jechałem bez świateł i aku się podładowało. W domu sprawdziłem i aku chyba jest ok, ale ładowanie wynosi ok 12-12,5 a chyba powinno być koło 14, więc kto mi powie co to może być?
Czy alternator czy może tylko szczotki ? albo coś innego?

aha i jeszcze jedna mała sprawa, że moj motocykl bierze troche oleju, wiem ,że fzr'ki biorą troche od zawsze, ale mi ostatnio bierze dosyć sporo ok 600ml na 1000km

z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam
yamahafzr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3/7/2012, 17:57


Postprzez Trax » 14/8/2012, 13:28

z którego roku masz FZR - w tych z początków produkcji za sporą część problemów z elektryką odpowiadał dość felerny regulator napięcia - zobacz czy mocno ci się grzeje jeśli tak to do wymiany, a najlepiej przerobić na nowszą wersję
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez yamahafzr » 14/8/2012, 15:30

Jest to fzr 600 3he z 92r.
yamahafzr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3/7/2012, 17:57

Postprzez Trax » 17/8/2012, 09:48

http://fzronline.com/wiki/doku.php?id=r ... conversion

tutaj masz link opisujÄ…cy wymianÄ™ regulatora na nowszy model :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê