Zobacz wątek - Wydech YZF R125 Jak i co?
NAS Analytics TAG

Wydech YZF R125 Jak i co?

i inne małe pojemności
_________

Wydech YZF R125 Jak i co?

Postprzez Aleksy1996 » 16/8/2012, 09:03

Witam wszystkich czytajacych ten post
otóż mam pewien problem, posiadam yamahe yzf r125 z 2011r i mam zamiar wymienic w niej wydech (sam tlumik) interesuje mnie wymiana na ixil dual lub remus megaphone. Gdy ogladalem seryjny wydech bez zdejmowania plastikow to zdawal się on jak by przyspawany do calosci ukladu wydechowego. To prawda czy tylko zle popatrzylem? wydech chce wymienic aby motor lepiej sie prezentowal i brzmial, nie wierze ze znaczaca taki wydech podniecie cokolwiek w jezdzie. szukalem duzo na internecie informacji nt wymiany seryjnego wydechu na inny ale nie znalazlem zadnych podpowiedzi wiec byl bym bardzo wdzieczny za pomoc.
z gówy dziekuje i pozdrawiam
Aleksy1996
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2012, 13:37


Postprzez Rapster » 16/8/2012, 11:38

Mam ten sam problem co kolega powyżej :) Posiadam Yamahę yzf r125 z 2011 roku, jestem pierwszym właścicielem więc jestem pewien ze nigdy nic w niej nie było grzebane. Maszyna jest świetna, jestem z niej bardzo zadowolony bo daje radę i wygląda jak marzenie. ALE mam ogromną chęć na wymianę kilku części. Mam na myśli wymianę układu wydechowego (jaki polecacie ? jak przyglądam się Akrapovič'om) i zdjęciu blokady na module (ew. wstawienie szerszej opony. fabrycznie mam 130 a gdy ona się zużyje po jakimś czasie może wstawić 150 ? czy jest to mechanicznie wykonalne?:) chodzi mi tylko i wyłącznie o bardziej agresywny wygląd). Czytałem tematy z 2008 roku, kiedy r125 wchodziła na rynek i wtedy nie było jeszcze wiele o niej wiadomo. Nie chodzi mi też o to, żeby ten motorek latał nie wiadomo ile km/h. teraz full stock jedzie 130km/h co i tak uważam za dobry wynik jak na 4t. Chcę żeby wyglądał agresywnie, a asfalt pod nim nie musi się zwijać. 125cc to nie 600cc+ żeby być królem autostrad !
http://zapodaj.net/2835f096a1560.jpg.html (otwórz link)
Rapster
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/8/2012, 11:15
Lokalizacja: Goleniów


Postprzez jacek.rs » 16/8/2012, 12:18

jak zmienisz opone na szersza to duzo pogorszy ci sie przyczepnosc.. jednak ktos te moto konstrułował zna sie na rzeczy i z jakiegos powodu wsadzil tam 130 a nie 150 ;)
Avatar użytkownika
jacek.rs
Świeżak
 
Posty: 246
Dołączył(a): 10/4/2012, 13:56

Postprzez Rapster » 16/8/2012, 12:24

liczę się z tym, że przy 150 będzie trochę inaczej sie jeździło. :))
jednak nadal czekam na wypowiedź kogoś kto wymieniał tłumik albo cały wydech w r125 ;>
http://zapodaj.net/2835f096a1560.jpg.html (otwórz link)
Rapster
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/8/2012, 11:15
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Frankk » 17/8/2012, 10:42

Chodzi o sam wydech, wydaje Ci się że jest on przyspawany do rury która łączy go z kolektorem tak?
Avatar użytkownika
Frankk
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 18/3/2011, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kornel_p11 » 17/8/2012, 22:01

Witam Panowie!

Więc tak: niedawno zakładałem na forum temat o wymianie tłumika do YZF R 125, ale pewnie Was zaskoczę, bo nie interesował mnie IXIL, Akrap, Leo Vince czy Arrow. NIE! Wybrałem... Seryjny wydech od Yamahy r6, z roku 2006 i wyżej.

Nie wiem ilu osobom w kraju udało się to zrobić, jestem pewien że ze mną co najmniej 4. Wynik bomba.

Co do samego wydechu - gdybym nakleił naklejkę Arrow, lub Akrapovic, to tylko odjąłbym mu od wartości. Te akcesoryjne tłumiki po prostu są. No może nie gorsze, ale na pewno nie lepsze. Zważając jeszcze że kosztują 1500zł.

Więc tak. Sama rura ma dwa katalizatory: Jeden zaraz po wyjściu od silnika, a drugie tak na samym spodzie motoru. Jest to singiel - więc rura jest w całości. Od silnika do puszki włącznie. Więc trzeba ciąć i spawać - czysta przyjemność. Ale Akrapa czy Arrowa czy inne tam akcesoryjne to chyba się kupuje układy wydechowe, a nie same tłumiki, chyba nie? Tak żę rura jest przystosowana odpowiednio, w sensie że w zestawie.

No więc ogólnie rzecz biorąc nie oddałbym go za żaden inny. No może za Akrapa w carbonie :D (no dobra, tutaj się wymienię ze względu na tą naklejkę :D)

Any questions?
kornel_p11
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/6/2012, 09:47
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Frankk » 18/8/2012, 18:55

Ja w do wr'ki kupiłem przelotówke samochodową za 50zł :D Dźwięk jest naprawdę genialny, nie przypuszczał bym że tak fajnie będzie brzmiał. Na początku fakt, głośny ale jak się przepali to już cichnie, jest naprawdę ok.
Co do montowania..
Zakupiłem samą puchę (jak zresztą do samochodów), wyciąłem szlifierką oryginalną i dospawałem nowy. Ot cała filozofia.
Jeśli zakupujesz wydech takich firm jak Leo Vince czy Akrapovic dostajesz cały układ dedykowany dla twojego motocykla.
Przynajmniej tak mi się wydaje, jeśli źle prawię to poprawić.
Pozdro ;)
Avatar użytkownika
Frankk
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 18/3/2011, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crank » 18/8/2012, 20:54

Mój kolega też wybrał seryjny wydech od r6( bo tańszy) ale on kupił z kolankiem wydechowym i uciął przy samym wydechu z kawałkiem rury i przyspawał do oryginalnego kolanka i jest git ;]
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)

Postprzez kornel_p11 » 19/8/2012, 21:03

Frankk, co do zakładania wydechu samochodowego, to rozważałem coś w stylu Mugena i podobnych, ale jeżeli chodzi o YZF R 125 to odradzam, bo zawory mogą iść po kilku tysiącach.


Percival - a no widzisz, tak kolega to rozwiązał. Ja mam to lepiej zrobione - kolanko przedłużone tytanową rurą, a potem obejmą złączone z oryginalnym tytanowym wydechem od r6, co daje możliwość wypięcia i dosztukowania czegoś innego. No ale jak mu nie zależało na dobrym wykonaniu. Ale przyznaj, dźwięk nie do porównania.

Szerokości!
kornel_p11
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/6/2012, 09:47
Lokalizacja: Gniezno



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr