Zobacz wątek - teoria kat.A, krótko...lipa
NAS Analytics TAG

teoria kat.A, krótko...lipa

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

teoria kat.A, krótko...lipa

Postprzez Landerfox » 14/8/2012, 13:54

Cześć Wszystkim!
To mój pierwszy post na forum mimo że czytam je od dłuższego czasu więc wypada się przywitać ;)

W czym problem
Otóż, zapisałem się na kurs A+B, dostałem testy na b podręcznik na b, punkty kontrolne na b, a na a małe testy z płytką, na teorii (zostały 3 spotkania) cały czas gościu nawija na temat B, wiadomo że podstawy i PRD są takie same ale jako że jestem jedyny w grupie zdający na A, omija jakiekolwiek wzmianki o jeździe motocyklem. Dwa razy się podpytałem o pewne rzeczy na A to mi powiedział ale z pewnością jest tak że są rzeczy, o których nie pomyślałbym żeby się wgl spytać a może mieć to dużą wagę.
Teraz pytanie do Was starzy wyjadacze, czy tylko ja mam takie uronienia że powinien np zrobić mi osobną jedną godzinkę i wszystkie rzeczy opowiedzieć na moto czy po prostu nic się nie różni w jeździe samochodem i tylko trzeba się nauczyć po placu i mieście?

Nurtuje mnie to bardzo bo na egzamin nie będę miał dużo czasu i chciałbym zdać za pierwszym, no ale życie pokaże.

Pzdr(czy jak Wy to mówicie "LwG" ;) )
Landerfox
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/8/2012, 13:38


Postprzez rydzu99 » 14/8/2012, 14:52

Dwa miesiące temu zrobiłem prawo jazdy kat. A + B. U Ciebie było bardzo podobnie jak u mnie. Ja sam z grupy zdawałem na motocykl. Nie mówił nic w trakcie o jakichś szczególnych rzeczach związanych z ruchem motocykli. Raczej jest tak samo. Są dodatkowe pytania na A na tej płytce i tylko tam raczej. Jak coś to pytaj, zdałem to i to. ;)) Teorie masz razem, 24 pytania.
rydzu99
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11/8/2012, 20:17
Lokalizacja: EÅ‚k


Postprzez asq_rex » 14/8/2012, 16:49

Chłopaki to co ma powiedzieć gość który jako jedyny u mnie w grupie zdawał na B ? :P
Prawda jest taka, że nie ma zbyt dużych różnic jeśli chodzi o teorię i jeśli sami się nie pouczycie do egzaminu to może fartem zdacie. Na kursie dostajecie tylko wytyczne na co zwracać uwagę ale z racji małej liczby godzin cała teoria jest robiona w tempie ekspresowym. Dlatego też odpalać płytki z testami i do nauki a nie na forum :P
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez Landerfox » 14/8/2012, 19:20

Czyli pozostaje studiować scigacz.pl i przyłożyć się do jazd ;p cJarek, jakie poruszane były tematy? Co warto zgłębić przed egzaminem? Jakie zagadnienia są ważne?

Dzięki panowie za szybkie odpowiedzi
Landerfox
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/8/2012, 13:38

Postprzez me.how » 14/8/2012, 22:45

Sama teoria się nie zmienia, pierwszeństwo przejazdu nadal wynika z tych samych przepisów. Fakt faktem że sposób poruszania się po drogach różni się, aczkolwiek tego dowiesz się pewnie na jazdach, a jeszcze inaczej będziesz jeździł po odebraniu plastiku. Wg mnie najlepiej robiąc testy sprawdzać dlaczego jest tak a nie inaczej - PoRD. Wtedy łatwiej zostaje w głowie. Zresztą uczenie się testów na pamięć to głupota
me.how
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/7/2012, 20:44

Postprzez Landerfox » 21/8/2012, 19:31

Sprawa chyba już obcykana. Poprosiłem aby instruktorem prowadzącym na jazdach był ktoś, kto oprócz prawka na na A, posiada moto i jeździ czynnie. No i okazało się że jest jakiś szefu z uprawnieniami nawet egzaminatora, który śmiga sportowym litrem. ;) dzięki Bogu
Landerfox
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/8/2012, 13:38



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê