Zobacz wątek - Fazer VS TDM - Co kupić ??
NAS Analytics TAG

Fazer VS TDM - Co kupić ??

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Fazer VS TDM - Co kupić ??

Postprzez power_bit » 11/8/2012, 20:39

Witam!
Potrzebuje rady przy zakupie motocykla, zastanawiam siÄ™ nad Fazerem albo TDM.
Dotychczas jeździłem GS 500 (około 6 tys km) motocykl sprzedałem kilka dni temu i rozglądam się za czymś innym. Miałem okazje przejechać się fazerem, bardzo przyjemny motocykl, znacznie wygodniejszy niż GS i również znacznie mocniejszy. Nigdy nie siedziałem na TDM jednak podoba mi się styl tej maszyny tym bardziej, że lubię czasem zjechać z asfaltu i pośmigać po leśnych dróżkach. Jeżeli chodzi o stylistykę obydwie maszyny przypadły mi do gustu jednak o TDM krążą różne opinie (drgania, problemy ze skrzynią, ciężko na winklach) nie wiem jak będzie z wysokością siedziska, mam 178 cm wzrostu a wolałbym bym na postoju nie stykać się z podłożem tylko czubkami butów. Motocykl będzie używany w mieście jak i w trasie, na pokładzie czasem będzie plecaczek który na dotychczasowym motocyklu narzekał na zbyt ugięte nogi w kolanach. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi motocyklami doradźcie proszę co będzie lepsze, bardziej poprawne i nienadszarpanie znacznie portfela w czasie eksploatacji. Kwota jaką chce przeznaczyć na maszynę to 7-8 tys.

Szerokości!
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez motoluka » 11/8/2012, 21:23

Jeśli chcesz zjeżdżać z asfaltu to Fazer odpada i zostaje TDM. Na jednej i drugiej maszynie bez problemu dosięgniesz komfortowo do ziemi, no chyba, że masz nieproporcjonalnie krótkie nogi, zresztą sprawdź tutaj http://cycle-ergo.com/ Ugięcie nóg zarówno u Ciebie jak i u plecaczka będzie mniejsze w TDM-ie.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez Aimar » 11/8/2012, 22:40

TDM 2001 zrobiłem ok 30-40 tyś. To był mój pierwszy prawdziwy sprzęt i może dlatego mam do niego wielki sentyment.
Pozycja - super wygodna, prowadzenie bardzo dobre. W łukach składa się całkiem fajnie jak na tą klasę. Z kwoty jaką chcesz przeznaczyć wnioskuję że chodzi o 850 więc gaźniki. Tu jest jedyny problem. Jest strasznie narowista od samego dołu. Potem OK. Trzeba się przyzwyczaić. Jak ogarniesz to jazda nią jest samą przyjemnością. Potrafiłem robić 800 km dziennie bez większego uszczerbku na zdrowiu a po dojeździe na miejsce brać udział w hucznej imprezie i nie padać ze zmęczenia. Szukaj poliftowej 850 i będziesz zadowolony.
Aimar
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 5/11/2010, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez power_bit » 11/8/2012, 23:04

Fazerem również można "pośmigać" po lesie, bardziej rozchodzi się co praktyczniejsze, tańsze w utrzymaniu mniej awaryjne. Podobno TDM-ki biorą olej, to jakiś mit ? Jeżeli chodzi o fazera to króćce ssące jest to duży wydatek? Podobno jest to mankament który troszkę odstrasza nabywców. Wiadomo budżet skromny, ale TDM jak już to na pewno po 1996r (lift) Fazera mógłbym odkupić od szwagra, ale 6 tys. po małej wywrotce (pęknięta, porysowana czasza) oponki do wymiany rocznik 1998, nie wiem czy to się opłaca...
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez MANIAK. » 12/8/2012, 07:59

Bierz FAZERA , SPRAWDZONA KONSTRUKACJA , wiecej mocy , na twoje parametry idealny , silniki bardzo zywotne..
Do do kroccow to jest to wydatek (nowych ) 400 zł. ZA 8 tysi juz znajdziesz w miare ladna sztuke , ja bralbym Fazera.
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez motoluka » 12/8/2012, 09:18

Wszystko ładnie pięknie, ale Fazerem po lesie?
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Deviator » 12/8/2012, 09:29

TDM to przede wszystkim zawias o całkiem sporym, jak na szosówkę, skoku...Fazerem po szutrach nawet, to ewentualnie sie przeturlać możesz, na poziomie emeryckim, bądż kobiety w zaawansowanej ciąży...TDM to bardzo niedoceniany w Polsce sprzęt, bardzo uniwersalna maszyna i bardzo niezawodna, silnik ma trochę upierdliwą obsługę i sporą reakcję na zmiany obciążenia...ale da sie z tym zyć! Najlepiej pogadaj z kimś kto po polskich drogach użytkował jakieś enduro typu ST, AT lub DR Big to może wybór będzie dla Ciebie łatwiejszy...co do winkli to bym się nie przejmował taka Africa Twin czy XTZ 750 po winklach idą jak rakiety, a ze względu na zawiasy to na przejazdach kolejowych czy progach zwalniajacych, to tylko stajesz na podnóżkach i podciągasz kiere....tutaj to Ci benda doradzac jakies Fazery, zaraz pewnie ktoś wyskoczy z Banditem :) albo Hornetem....., ale tak to już jest, jak się tylko na szlifierkach latało :) Jak na Polske oraz turystykę z dala od autostrad to bież TDM...
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez skidmarks » 12/8/2012, 09:43

Dla mnie TDMy to takie do wszystkiego i do niczego. Lepszymi "mixtami" sÄ… DL 650/1000, BMW GS 1000/1150. Aprilia Caponord.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez power_bit » 12/8/2012, 16:40

skidmarks napisał(a):Dla mnie TDMy to takie do wszystkiego i do niczego. Lepszymi "mixtami" są DL 650/1000, BMW GS 1000/1150. Aprilia Caponord.


Twoje propozycje znacznie przekraczają mój budżet, wolałbym usłyszeć coś więcej o sprzętach które są w moim zasięgu.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Deviator » 12/8/2012, 19:09

Moze takie TDM jest "do wszystkiego i niczego" ale biorac pod uwagę specyfikacje polskich dróg to taka R6 czy nawet wspomiany Fazer to jest bardziej do niczego. TDM to most łączący klase street z enduro, to cos dla ludzi którzy nie potrzebują wielkiej kozy typu GS Adventure, ale z drugiej strony jak przyjdzie im przejechać jakąs szutrówe , to chca to zrobić w miare sprawnie...jak pisałem wczesniej, moto nie doceniane, bo słabe do lansu, a w naszym kraju lans to podstawa!
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez skidmarks » 12/8/2012, 20:16

Ja po prostu uważam, motocykl za słaby i tyle. DL 650 robi to sprytniej i mniej spali. Proste.

Jedno dla TDM-a jest kozackie. Na przelotach gada rewelacyjnie.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez Deviator » 13/8/2012, 11:09

Masz 100% racji...tylko ,że DL 650 to nie ten przedział cenowy.
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez power_bit » 13/8/2012, 19:21

Dziś oglądałem TDM z 2001r za 7500 zł + rejestracja, maszynka prezentowała się bardzo ładne, ale postanowiłem skonsultować ostateczny zakup z moim mechanikiem który stwierdził, że TDM to nic specjalnego "kiepski silnik który bierze olej, problemowa obsługa, zacierający się wałek, brak silników na ryku wtórnym" W związku z powyższym odstawiłem TDM na dalszy paln. Jutro jadę kupić fazera od szwagra, co prawda po małej wywrotce (nadpęknięta porysowana czasza, przetarte dość mocno gmole i delikatnie obtarty tłumik) ale jest to maszyna sprawdzona, serwisowana po wszystkich regulacjach, wymianie napędu i oleju w silniku. Motocykl kosztował mnie będzie 6 tys w gratisie dostanę całą czaszę do pomalowania i nową przednią szybkę, gmole zdemontuje by nie szpeciły a na kolejny sezon kupie nowe. Fakt faktem o szutrach mogę zapomnieć jednak wole coś sprawdzonego i pewnego a za jakiś czas może będzie pieniądz to zmieni sprzęt. Dzięki wszystkim za pomoc i szerokośći!!
Ostatnio edytowano 13/8/2012, 19:47 przez power_bit, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Deviator » 13/8/2012, 19:38

Również szerokości, o szutrach zapomnieć możesz, ale ogólnie Fazer to godny sprzęt.
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê