Zobacz wÄ…tek - Czy GS 500 F 2010r da rade ?
NAS Analytics TAG

Czy GS 500 F 2010r da rade ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Czy GS 500 F 2010r da rade ?

Postprzez PeJa. » 9/8/2012, 13:26

Witam , prosze o pomoc ! Rok temu kupilem prawie nowego GS 500 F 2010R z przebiegiem 2800km od pierwszego wlasciciela , pojezdzilem rok nauczylem sie jezdzic , moto ogolnie jezdzilem na codzień , dbalem o niego jak tylko moglem , doposazylem go konkretnie , dalem sportowy wydech DOMINATOR , paski na kola , manetki HARISSA , Tankpad na bak , tuningowe tarcze zegarow INGILDO , chlapacz przedniego blotnika , alarm z pilotem , i na poczatku zalalem go nowym bardzo dobrym olejem + sportowy filtr K&N , moto jest igla , pali od strzala nawet w zimie po 2 tygodniowej przerwie..ale do rzeczy , uzbieralem kasy i chce zrobic dlugą wycieczke , mieszkam nad morzem i chce pojechac na drugi koniec Polski czyli do Zakopanego na 2 tygodnie..i jak myslcie GS 500 da rade ? moto ma tylko 2 lata , jest dobrze doinwestowany , zalany najlepszym olejem itp..moto znam jak wlasny palec wiem ze jest igla mechanicznie i wizualnie , ale jednak 500 km w jedna strone to duzo , a to jest tylko 500 i az 500..co o tym myslicie ? Oczywiscie nie przejade za pierwszym razem 500 km , bede robil przerwy co 50-90 km..zazwyczaj jezdze do 140 km/h zadko pzrekraczam te granice , a moto rozpedzilem do 198 km/h co jest rewelacyjnym wynikiem , co o tym myslicie ? da rade ? czy GS 500 wytrzyma ? na co zwrocic uwage ? jak przygotowac do takiej wyprawy moto ? jest igla , ale roznie z tym jest.
Prosze o komentarze i mile widziane podpowiedzi.:)

PS : obecny przebieg to 4985 . :)
Oczywiscie mam stroj .
Kask - w tamtym roku dalem za niego 550 zł.
Kurtka - 380 zł.
Rekawiece - jakies alpinstars dalem 450 zł.
Kominiarka - 45 zl .:)
PeJa.
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9/3/2012, 16:48


Postprzez motoluka » 9/8/2012, 14:08

Kolego, gdybyś zapytał o 5000km to byśmy się zastanowili, ale 500km? Na Boga, ja na skuterze 125ccm swego czasu robiłem 400km z jedną przerwą więc GS tym bardziej podoła.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez Krmtzzz » 9/8/2012, 14:19

Stary 2 letnie moto a ty sie o takie rzeczy pytasz... Dales sporo za moto a rzeczywiscie nie masz butow i spodni, dziwna sprawa. Szcegolnie ze dales za glovesy 450 zeta, za 120 bys mial zayebiste tschule i za 330 kupil bys chociaz te buty... Pomine fakt ze za rekawice dales wiecej niz za kurtke ;D
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Invi » 9/8/2012, 14:27

GS 500 F 2010r


A to istnieje takie coÅ› na terenie UE?


Krmtzzz napisał(a):Stary, 2 letnie moto a ty sie o takie rzeczy pytasz...


Pozwoliłem sobie dodać przecinek coby szło to zrozumieć :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez pithblackex » 9/8/2012, 15:43

moto da rade,ale czy Ty czujesz się na siłach?
pithblackex
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 14/8/2010, 18:07
Lokalizacja: xxx

Postprzez mirekm71 » 9/8/2012, 15:48

Pokupowales paski na kola, tarcze zegarow alarmy i chlapacze a nie masz sie w co ubrac? Moto da rade tak jak juz ktos napisal nawet 5000 w jedna strone ale czy ty wytrzymasz? Nie masz normalnych ubran, to co masz to taka polka chyba bardziej na skuter, rekawice chyba lekko przeinwestowales a nie masz nic przeciwdeszczowego?

Przerwy robie takie jak mi plecy nakazuja miedzy 250-150 km. Po co stawac co 50 km?

Jesli chodzi o takie krotkie przeloty to w zeszlym roku pojechalem z opolskiego nad morze jawa 350 z 89 roku z przebiegiem nieustalonym i bez gadzetow jakie sobie pokupowales. W pierwszy dzien 600 w drugi 850 km. Pierwszy postoj na cpn po 300 km jak przelaczylem na rezerwe to sie zatrzymalem.


https://picasaweb.google.com/m/viewer?f ... 5793889313
Ostatnio edytowano 9/8/2012, 19:15 przez mirekm71, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez PeJa. » 9/8/2012, 16:20

Dobra , dziekuje bardzo .:) wiec za tydzien wyruszam. Za moto rok temu kupilem go za 14600 zł.
Co do ubran , nie kupywalem spodni i butów , bo byly mi zwyczajnie nie potrzebne , moto jezdzilem tylko na co dzień do max 60 km wiec kurtka i rekawice mi w zupelnosci wystarczaly .:)
Nie wiem co ile sie zatrzymywac , bo nie wiem jak moto bedzie reagowalo..nigdy nie jechalem na takim dystansie.
Wszystko zalezy od pogody , ale jak bedzie w miare cieplo , to mysle ze kurtka i rekawice wystarcza .
Trzeba byc twardym a nie miekkim . : )

PS : no moze troche przeplacilem z rekawicami , ale bardzo mi sie podobaly i je kupilem..
co do spodni i butow , załorze dobre buty ( otyginalne ) adidaski , a ze spodniami cos moze wymysle..zalorze podwojne. hah .:)
PeJa.
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9/3/2012, 16:48

Postprzez Krmtzzz » 9/8/2012, 16:40

Dzieki za poprawke invi :d

Provit: ja sie nimi nie jaram, poprostu chodzilo mi o to, ze sa to dobre rekawice za niewielka cene.

Kolego odwolam sie do twoich slow: "Wszystko zalezy od pogody , ale jak bedzie w miare cieplo , to mysle ze kurtka i rekawice wystarcza .
Trzeba byc twardym a nie miekkim"

A wiec, po ewentualnym zwyklym szlifie, mysle ze juz taki twardy bys nei byl, nie majac troszke skorki na dupie, udzie, badz jakies problemiki z kostka, srodstopiem. Spodnie i buty sa po to by chronily nogi i twoja dupe. Nie sa dla wygladu. Spodnie i rekawice wystarczaly ci, poniewaz nie miales na szczescie zadnej przygody z asfaltem. Tego nie przewidzisz, a wtedy na pewno sie przydadza. Z drugiej strony w dlugie trasy spodnie i buty to wygoda, bd padal deszcz, masz full stroj i sie nie martwisz. Zakladasz ewentualnie cos przeciwdeszczowego dodatkowo i jedziesz bez stresu. W zimne dni, jestes caly chroniony przed wiatrem, wiec nie odczujesz dyskomfortu spowodowanego niska temperatuura (nie mowie tu rzecz jasna o temperaturach rzedu 0 st.)

Co do postojow, wszystko zalezy od tego jak to zniesiesz, mozesz zatrzymywac sie np co 100km, badz co 300. Zreszta bd jechal to sam sie przekonasz jak to wyglada.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez PeJa. » 9/8/2012, 16:53

Tak , oczywiscie ze sie z Toba zgadzam. Troche mnei zniecheciliscie..moze poczekam kupie buty i spodnie i dopiero wyrusze.:) wiem ze chodzi o bezpieczenstwo a nie wyglad..O szlifie czy dzwoni nie mysle , bo jezdze spokojnie , ale wszystko sie moze przydarzyc.." Jakbym wiedzial ze sie wywale , to bym nie jechal ".:).
a wie ktos moze czy w 2012 sa produkowane GS 500 ?

http://www.youtube.com/watch?v=zjI3MHXdMVE -znalazlem teaki filmik wiec raczej tak.:) na allegro nigdzie nie ma 2012 wiec troche dziwne..kolega jest zainteresowany.
PeJa.
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9/3/2012, 16:48

Postprzez pithblackex » 9/8/2012, 17:20

a tam,kalesonki założysz i bd gicior...jakbyś był koło n.sacza/krynicyi przytrafila by Ci sie jakas przygoda to dzwon :) nr wysle na priv, chetnie polatam troche
pithblackex
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 14/8/2010, 18:07
Lokalizacja: xxx



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości




na górê