Zobacz wątek - Oczywiście pierwsze moto :)
NAS Analytics TAG

Oczywiście pierwsze moto :)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Oczywiście pierwsze moto :)

Postprzez Darayavahus » 7/8/2012, 18:23

Czytałem, czytałem, podpytywałem w innych tematach, ale nie będę się komuś wpierdzielać więc zakładam swój, a potrzebuję głosu rozsądku :)


- Jakie masz doświadczenie:
W trakcie kursu.
- Wiek, waga, wzrost:
24, ok 85kg, ok 200cm.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla:
Do wszystkiego, dojazdy do pracy, jeżdżenie dla przyjemności w tygodniu i w weekendy, dla podnoszenia umiejętności, na wypady, z czasem na jakieś zloty, itp.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ile wyjdzie tyle przygarnÄ™ :)
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Myślałem o nówce więc z 30k i osobno kasa na ciuchy, na razie mam kask.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Mam nadzieję, że tyle ile będzie trzeba :)
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zarówno nakedy jak i sporty.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
I tu sendo sprawy, GSX650FA. Liniowe oddawanie mocy, sportowy wygląd, zegary też ze sporta, dobry silnik, hamulce, ABS...tylko kurna ta masa, o ile jeszcze dało się wyczytać że Bandita też polecacie mimo masy to GSXF-a raczej nie ze względu na owiewki. Zastanawiam się też czy jeśli już to nowy czy używany, niby da się wyczytać że może być mi szkoda nowego np przy jakiejś parkingówce, ale z drugiej strony to raczej pokrywa AC, a np teraz w Suzuki dodają OC+AC+NWW do moto. A używanych z tego co widzę jest raczej mało, poza tym nie ma co ukrywać na razie nie znam się na tym na tyle żeby nie wcisnęli mi jakiegoś gniota :) I do tego wszystkie hen, hen daleko. Poza tym nie wiem czy opłaca się kupować teraz czy na wiosnę bo robię A i B w tym samym czasie i nie wiem kiedy mi się uda skończyć, chciałbym się jeszcze załapać na koniec sezonu ale różnie może być. Więc kupić i garażować przez zimę czy może czekać i liczyć na jakąś przecenę w okresie zimowym. Przez to nie wiem czy kompletować teraz stój czy tylko kask i rękawice na kurs, a jeśli kupię moto na wiosnę to może na ciuchy prędzej jakąś obniżkę się znajdzie. Jest też w Gdańsku PlanetBike, a oni sprowadzają moto z Włoch, teraz nie mają tej Suzi, ale niby można u nich zamówić i wyszukają. Tylko że moto w dobrym stanie + ich marża też będzie trochę kosztowało - no cudów nie ma, nikt za darmo nie rozdaje :)

Wiem że najchętniej polecacie CB, GS-a, CBF-a, GPZ500, XJ600, ER5 bądź ER6, o tych się już naczytałem ale mi się oczka świecą na GSXF-a :)

Kolega na początku tego sezonu też zaczął jeździć, zaczął od jajka i na masę nie narzeka tylko twierdzi że czuje moc i musi się kontrolować :)

LiczÄ™ na jakieÅ› rady.
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09


Postprzez Black-Ghost » 7/8/2012, 18:24

No to jak oczka ci sie do niej swiecÄ… to kup ;) Proste. nikt cie tu do niczego nie zmusi.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez Darayavahus » 8/8/2012, 00:28

Ale np warto czekać bo zimą jest szansa na lepszą cenę czy pakiet ubezpieczenia jest już wystarczająco dobrym bonusem? Czy warto go garażować przez zimę czy lepiej od razu kupić na wiosnę?
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê