Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motor w teren? Trudny przypadek.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor w teren? Trudny przypadek.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motor w teren? Trudny przypadek.

Postprzez Kacperekk » 3/8/2012, 19:11

Witam, chciałbym się Was poradzić w kwestii kupna swojego pierwszego w życiu sprzętu, moje doświadczenie żadne, chcę się pouczyć i dobrze bawić, nigdy nie miałem środków na skuterki czy motorynki za młodu itp. teraz jakieś tam mam ( szukam czegoś do 3 tyś - 3.5 tyś ), nie wielkie ale chyba wystarczające na spełnienie tej "zachcianki" czy młodzieńczego marzenia czyli kupno motorku, bardzo podoba mi się jazda w terenie (do tej pory tylko na rowerze) więc takiego motocykla poszukuję. Zależy mi na dobrej jakości, taniej eksploatacji i dobrej zabawie na tym moto. Wiem że to początek z motorami ale nie chciałbym bawić się jakąś 50cc, tylko od razu uczyć na 125cc nic mocniejszego w grę nie wchodzi, prędkość max mnie nie interesuję, jak już pisałem jazda w terenie lżejszym, później w czymś cięższym po nabraniu wprawy i pewności siebie więc tam to raczej moc się liczy chyba że się mylę ;) Wzrost 184cm, waga 85 kg. Na ciuchy i kask osobna kasa. Jeśli mógłbym prosić o jakieś rady to będę wdzięczny, jak ktoś siedzi w temacie to prosiłbym może też o jakieś linki do dobrych aukcji czy ofert wartych uwagi. Dziękuję :)
Kacperekk
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2012, 18:43


Postprzez Korin » 3/8/2012, 19:28

W tej kwocie to tylko Yamaha DT 125 nic innego nie wyrwiesz :) motocykl nie zawodny henio ci pewnie coś więcej napisze :)
Korin
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 13/9/2010, 13:38


Postprzez pawel89ers » 3/8/2012, 19:30

Najlepsza będzie standardowo na początek polecana yamaha DT125 mocy na początek wystarczająco, osobiście nie miałem nigdy, jeździłem kilka razy, jak mówię na początek daje niezła frajdę i czasami może braknąc tchu, zwłaszcza jeśli się pali. :D Moto jest tanie w utrzymaniu, posiada dokumenty, co jest sporym plusem, może w cięzki teren się nie nadaje, ale na sam początek wystarczy. Twój wzrost na nią jest ok, mam jakieś 6cm wiecej i nie narzekałem że jest za mała i za duża. Chociaż w Twoich pieniądzach może być ciężko znaleść dobry sprzęt(nie mówię że to niemożliwe), ale moje zdanie jest takie, że lepiej kupić coś do remontu, zrobić i poźniej się nie martwić, tylko wiedzieć na czym się stoi. Co do ofert wystarczy wpisać w alldrogo ;) http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... maha+dt125
Avatar użytkownika
pawel89ers
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4/2/2012, 13:54
Lokalizacja: Skowierzyn

Postprzez Kacperekk » 3/8/2012, 19:34

Właśnie czytałem kilka innych tematów i za takim się rozglądam na różnych aukcjach, tu znalazłem ciekawy przypadek:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2523182950

Bardzo mi się podoba jak go ten ktoś zrobił, ale zauważyłem że opony ma chyba nie takie w teren tylko bardziej szosowe.. no i ten rocznik..

Tutaj za to 97'

http://otomoto.pl/yamaha-dt-M3308640.html

Co o tym sądzicie ? Chciałbym jeszcze nadmienić że nie mam zamiaru rejestrować moto, może kiedyś jak będzie potrzeba jazdy po drogach na razie od tego mam samochód, więc sprzęt typowo do jazdy i zabawy w lesie i górach...

Edit.

Tutaj wyszperałem jeszcze jedną... jak tu wybrać by nie wpaść w g... po samą szyję skoro taki wybór ? Tutaj plusy za ładny wygląd i rejestracje na motorower bo jak się nie mylę na takie coś wystarczy dowód osobisty ? I jeszcze pytanko, jak wygląda wtedy sprawa z przerejestrowaniem motorka ? Czy gdzie indziej zarejestrują mi go również jako motorower taki na którym można jeździć wszędzie na dowodzie ?

http://otomoto.pl/yamaha-dt-M3308591.html

Edit 2. Mógłbym te oba motorki powyżej oglądnąć w sumie za jednym zamachem gdyż z jednej miejscowości są do której mam jakieś 40 km co jest dużym plusem gdyż to niedaleko.

Może ktoś doradzi na co zwrócić uwagę i co od razu po zakupie wymienić i z jakimi kosztami rocznie wiążę się posiadanie takiej maszyny ? ( już bez liczenia paliwka )
Ostatnio edytowano 3/8/2012, 20:08 przez Kacperekk, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kacperekk
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2012, 18:43

Postprzez miki1406 » 3/8/2012, 19:58

DTka tak jest to skrót od "D"obrt "T"emat
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez papek23 » 3/8/2012, 20:21

ee to raczej bardzo lae to bardzo malo nie wiem 200 300 zł zalezy w jakim stanie bedzie :)
--->Klx 250 ---> CRF450R
papek23
Świeżak
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13/4/2011, 19:58
Lokalizacja: Skrudzina / Nowy SÄ…cz

Postprzez Mateusz250 » 3/8/2012, 20:22

Po zdjęciach dużo się nie powie, zwłaszcza kiedy nie przedstawiają szczegółów. Jak masz blisko to jedź z kimś kto się chociaż troche zna i dopiero oceń ile dla Ciebie każda z nich jest warta. Zwróć uwagę na stan napędu, łożysk, ramy, silnika itd (jak będziesz miał możliwość to sprawdź kompresję) A co do rejestracji na motorower to każdy na forum Ci to odradzi, pomijając że i tak możesz mieć problemy, gdyż to nie jest zgodne z prawem.
Mateusz250
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 25/1/2012, 21:19

Postprzez Kacperekk » 4/8/2012, 10:37

A co Panowie sÄ…dzicie o Kawasaki KX 85 ?

Tutaj znalazłem dość ciekawie wyglądającą i chciałbym się coś dowiedzieć na temat tego modelu.

http://moto.allegro.pl/kawasaki-kx-85-t ... 84579.html
Kacperekk
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2012, 18:43

Postprzez henio12323 » 4/8/2012, 21:07

kx nie nadaje sie w lekki teren, takie moto tylko i wyłącznie na tor crossowy. taka 85 jest sporo mocniejsza i o niebo zrywniejsza niz DT 125. ale jest to wyczynówka na tory mx, no i iutrzymanie kosztuje 1000-1500 zł rocznie przy okazjonalnym smiganiu. DT to soft enduro, nie da sie tym latać wyczynowo, ale do zabawy do lasu jest w sam raz, no i utrzymanie jak ktos wyzej napisał potrafi to byc koszt 200-300 zł rocznie, chodz to tez przy okazyjnym lataniu, licząc na bardzo dobre utrzymanie moto 500 zł rocznie. oczywiscie to nei znaczy ze wydasz tyle w ciagu roku. bo moze przyjsc ( albo od razu wyskoczyc ;P ) remont silnika za 1500 zł... ale wtedy masz jakies 3-4 lata bez wkładu w silnik
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê
cron