Zobacz wÄ…tek - Pierwsze, mocne moto do 15-20 tys.
NAS Analytics TAG

Pierwsze, mocne moto do 15-20 tys.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwsze, mocne moto do 15-20 tys.

Postprzez m1Ch » 1/8/2012, 03:03

Cześć wszystkim,

Do moto przymierzam się "dopiero" w kwietniu 2013, co nie zmienia faktu, że im wcześniej wgryzę się w temat, tym lepszego dokonam wyboru. Tym bardziej, że w sprzęcie wyprodukowanym kilka lat temu, pewnie niewiele się do tego czasu zmieni. Chcę po prostu poznać Wasze opinie. Zatem:


- doświadczenia jeszcze nie posiadam, a jak wyczytałem w innym temacie, auto się nie liczy

- mam 23 lata, ważę 80 kg przy 186 cm

- planuję jeździć na co dzień, po mieście, trasie oraz oczywiście fruwać w weekendy. wszystko wyłącznie po asfalcie

- nie mam pojęcia, ile będę robił km rocznie

- mam na moto ok. 15-20 tys., ciuchy nie będą problemem, wyposażę się po obecnym sezonie

- budżet na utrzymanie na pewno mnie nie przerośnie

- podobają mi się tylko i wyłącznie motocykle sportowe, za "uosobienie" piękna uważam Ducati Panigale

- myślałem nad R6. Niestety cena sensownego egzemplarza będzie chyba nieco zbyt wysoka.


Zależy mi, żeby sprzęt był w miarę nowy - wyprodukowany np. w 2008 i później ze względu na relatywnie nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Myślałem nad czymś o pojemności 600 i więcej. Mam kilku znajomych, którzy namiętnie jeżdżą i zaczynali różnie, w tym jeden nawet od 1200. Poradził sobie bez problemów i poleca mi teraz nie siadać na coś zbyt małego, żeby w przypadku szybkiego ogarnięcia się, zbyt prędko nie żałować wyboru. Zawsze można jeździć (jeszcze) bardziej z głową, podczas gdy brak mocy jest dużo trudniejszy do przeskoczenia.

I w sumie tyle... Czekam na podpowiedzi!
m1Ch
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/8/2012, 02:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Postprzez gnat80 » 1/8/2012, 06:37

Nie patrz na znajomych,tylko na siebie,usiąść i jechać to każdy potrafi,a technika,przeciwskręt itd?
Kawasaki ER-500 - yamaha thundercat - next ????....
Avatar użytkownika
gnat80
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 6/11/2008, 22:43


Postprzez Black-Ghost » 1/8/2012, 13:15

Ducati panigale?? :D A jakie silniki cie intersują rzędowe 4 czy może widlaste v2/v4? Bo mało sprecyzowales swój wybór! Jeśli nie jezdziłes nigdy wczesniej niczym to wskoczenie na sporta chocby 600cm3 bedzie jak skok na bungy bez liny :D wszczególnosci jak intersują cie motocykle od 2008roku gdzie moc 600 dochodzi do 130km ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez rosiboj » 1/8/2012, 13:27

Jak czytam takie posty (pierwszy) to tylko tyle pozostaje
Obrazek

Przykro mi kolego ale nie jestem tobie w stanie pomoc bo nie moge ogarnac bzdur jakie piszesz. Jest juz temat co na pierwszy motocykl i tam wszystko co powinienes wiedziec, a co zrobisz to twoja sprawa.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez m1Ch » 1/8/2012, 21:47

@Black-Ghost dzięki Ci za konkretną odpowiedź, niemniej jednak Panigale to motocykl, który podoba mi się wizualnie i raczej się na niego nie sadzę ;) Nie wiem, jakie silniki mnie interesują, prawdopodobnie te, które najlepiej brzmią ;)

@Rosiboj uważam, że mój poprawnie napisany post nie powinien się spotkać z takim odzewem. Każdy się gdzieś uczy o rzeczach, o których nie wie i myślę, że dyskusja internetowa to dobre miejsce na wymianę poglądów, szukanie pomocy i dowiadywanie się o nich tego, co niezbędne. Swoim postem i potraktowaniem początkującego - jakim jestem - w ten, a nie inny sposób, pokazałeś swój bardzo niski poziom.
m1Ch
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/8/2012, 02:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Walenty » 2/8/2012, 11:03

Kup pan coś słabszego, nie-sporta. Tu gdzieś był filmik z pierwszej jazdy R6. Gdybyś pan chociaż czymkolwiek wcześniej jeździł...

Gladius byłby ok, może Cię nie wyśmieją.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Mateusz250 » 2/8/2012, 11:13

Usiądź na sportowej 600, przejedź się i zobaczysz jak to wygląda. Możliwe że bedzie ok a możliwe że diametralnie zmienisz zdanie. Po prostu nie ma co podawać modeli jeśli okaże się że zadowoli Cię np 500 na początek :wink: .
Mateusz250
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 25/1/2012, 21:19

Postprzez specificman » 2/8/2012, 11:25

m1Ch napisał(a):(...) Nie wiem, jakie silniki mnie interesują, prawdopodobnie te, które najlepiej brzmią ;)

Ducati Diavel pięknie brzmi. Miałem przyjemność ostatnio zrobić nim kilka kilometrów po Warszawie.

m1Ch napisał(a):@Rosiboj uważam, że mój poprawnie napisany post nie powinien się spotkać z takim odzewem. Każdy się gdzieś uczy o rzeczach, o których nie wie i myślę, że dyskusja internetowa to dobre miejsce na wymianę poglądów, szukanie pomocy i dowiadywanie się o nich tego, co niezbędne.

Gdybyś wcześniej, nawet pobieżnie poczytał to forum, zrozumiałbyś dlaczego odzew jest taki a nie inny.

m1Ch napisał(a):Swoim postem i potraktowaniem początkującego - jakim jestem - w ten, a nie inny sposób, pokazałeś swój bardzo niski poziom.

Początkujący powinien najpierw przeczytać regulamin, potem FAQ, potem poszukać odpowiedzi na interesujące go tematy. Dopiero potem zadawać pytania. Jeszcze fajnie byłoby się najpierw przywitać (do tego też jest odpowiedni dział).
Przemyślenia na temat poziomu innych forumowiczów zachowałbym raczej dla siebie.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez motoluka » 2/8/2012, 12:38

Tradycyjnie golasy klasy 500-600ccm do mocy 80-90KM.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez m1Ch » 2/8/2012, 13:39

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wybór padł na ER 6F!
m1Ch
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/8/2012, 02:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Black-Ghost » 2/8/2012, 15:59

Dobrego dokonałeś wyboru :) Witaj w rodzinie Kawasaki :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Dexter_Morgan » 5/8/2012, 13:00

Świetny wybór mam to moto i będzięsz zadowolony a nawet lepiej i powiem że wcale nie będzięsz odstawać dużo przy jeździe z kolegami co mają sporty, całkiem ładnie się zbiera to moto ;) Jak kupisz już to się pochwal wrażeniami witaj w klubie ;)
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez Arion » 9/8/2012, 21:04

To ja dodam że również mam to moto i szczerze polecam, ale przy jeżdzie z kolegami co mają sporty to jednak dużo odstaje ;)
Arion
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24/5/2011, 21:47

Postprzez specificman » 11/8/2012, 08:09

Witaj w klubie m1Ch. Widzę, że nasza korespondencja na priv nie pozostała bez znaczenia ;)
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê