Zobacz wÄ…tek - Jaki pierwszy motocykl - 195 cm wzrostu - raczej naked ~5-6k
NAS Analytics TAG

Jaki pierwszy motocykl - 195 cm wzrostu - raczej naked ~5-6k

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jaki pierwszy motocykl - 195 cm wzrostu - raczej naked ~5-6k

Postprzez BlueLabel » 11/4/2012, 09:28

Witam wszystkich serdecznie.

Podobnych tematów są setki, czego jestem w pełni świadomy i starałem się dużo czytać, jednak jak to na forach, im więcej czytam, tym mniej wiem :shock:

Kilka słów o mnie:
-25 lat, 195 cm wzrostu, około 105-110 kg wagi,
-doświadczenia jako takiego brak, 7 lat temu zdane prawko do tego jakieś skuterki oraz przejazdy jako pasażer. Co roku na sezon zapala się światełko, ale dopiero teraz po studiach są jakieś środki więc postanowiłem w końcu zacząć tą pasję ;)
-motocykl do jazdy codziennej, ma dostarczać przyjemności z jazdy, raczej po mieście i czasami wypady w krótsze trasy,
-kwota jaką dysponuję, to około 5000-6000 zł, ciuchy i kask - osobny budżet

Początkowo myślałem o suzuki SV650, gdyż kolega takowego posiada i planował sprzedawać na ten sezon. W zeszłym roku trochę z nim pojeździłem, spodobał się, aczkolwiek wysoki moment hamujący może być problematyczny.

Następnymi celami były wszelkie GS500, CB500, etc, jednak po wielu postach oraz własnych spostrzeżeniach, wydają mi się one optycznie małe, i mógłbym dziwnie na nich wyglądać przy moim wzroście.

Kolejnym planem był Fazer 600, kumpel szczerze polecał, sam po zdaniu prawka od razu wsiadł na takiego, gdyż wymagała tego od niego praca - drogówka ;)

Aktualnie najbardziej skłaniam się ku Banditowi 600 ze względu na to iż jest większy( lub tylko tak wygląda) od konkurencji, świadomy jestem tego, że jest trochę mocny jak na pierwszy sprzęt. Wmawiałem sobie, że będę rozważny, ale wiem że z tym różnie, więc nie będę okłamywał siebie i was, chociaż czuję się na siłach na niego :) Do tego ewentualnie CBF 600n lub kawa ZR7.

To by było na tyle z moich teoretycznych rozważań, liczę że otrzymam jakieś wskazówki i mój wybór stanie się łatwiejszy niż dotychczas.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Kaai » 11/4/2012, 09:52

standardowo, cb500,gs500,er5, kurde, gdybys mial minimalnie doswiadczenia to przy twoich wymiarach i wadze polecilbym z czystym sercem bandziora, a tak nie wiem, jednak moze okazac sie troche za mocny
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez the-o » 11/4/2012, 11:14

ale to kawal chlopa. bandzior ewentualnie jest akceptowalny na pierwsze moto przy twoich wymiarach. szukaj bandziora
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.

Postprzez Wr.bel » 11/4/2012, 11:20

Ja mam podobne gabaryty tyle tylko, że 198cm oraz 100kg i zaczynałem od gs 500. Mimo, że z 200 miałem do czynienia od młodych lat to szczerze polecam wyżej wymienione motocykle. Tanie w eksploatacji i zawsze można sprzedać po przejeżdżonym sezonie.
Wr.bel
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/6/2007, 11:49

Postprzez Invi » 11/4/2012, 11:42

Ja nie ogarniam dlaczego ludzie uważają że moto ciężkie nawet jak na R4 będzie lepsze od lekkiej i wąskiej SV ze względu na ten magiczny moment hamujący.

Nawet Gladius dla panienek ma ten silnik i jakoś nikt nie płacze.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez motoluka » 11/4/2012, 11:47

Bo na nauce jazdy nikt jeszcze nikogo poprawnej redukcji nie nauczył. No a niestety w SV jest wskazana :-) Zależy też co masz na myśli mówiąc ciężkie R4, Bandit? Według mnie dla takiego konia bez obrazy jak autor, Bandit nie będzie zbyt ciężki.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez BlueLabel » 12/4/2012, 11:54

Dzięki wszystkim za sugestie, trochę mi się wszystko rozjaśnia, poczytałem jeszcze więcej i nie będę poprzestawał na tym.
Czekam na kolejne porady ;)

Jak na razie zapytam kolegi co z jego sv-650, przynajmniej wiedział bym że nie kupuję kota w worku, no i można by spokojnie przetestować czy dam rade :)
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez BlueLabel » 23/7/2012, 10:56

Witam ponownie, 2 tygodnie temu kupiłem wspomnianą SV 650 od znajomego, wrażenia - super :) Powoli uczę się jeździć i oswajam z zachowaniem motorku. Uważam iż można spokojnie polecać jako pierwsze moto.
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kaai » 23/7/2012, 11:57

Dobry jesteś, skoro po 2 tyg już jesteś w stanie go polecić. Poczekaj aż na mokrym zacznie ci tylne koło ujeżdżać, czy dalej będziesz z uśmiechem na twarzy tak szczerze polecał na pierwsze moto ;)

szerokości
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez BlueLabel » 24/7/2012, 21:03

Podchodzę z szacunkiem do deszczu i piachu. Dodatkowo podobno oponki dostosowane głównie do deszczu bo kumpel latał po Irlandii pół roku przed sprowadzeniem go tutaj, aczkolwiek nie ufam im do końca i jak jest mokro to staram się kręcić połowę tego co na suchym albo i mniej. Obym jak najdłużej pojeździł bez gleby :P
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê