Zobacz wątek - Problem z predkościomierzem i dalekomierzem w Yamaha Fazer
NAS Analytics TAG

Problem z predkościomierzem i dalekomierzem w Yamaha Fazer

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Problem z predkościomierzem i dalekomierzem w Yamaha Fazer

Postprzez Gustek » 11/7/2012, 16:04

Witam, kupiłem kilka miesiecy temu fazera 600, rok 2002 model 2003( nowa owiewka) i był on kilka lat temu sprowadzony z anglii.
Odległość i predkosć zegary mierzą w milach lecz problemem jest to, ze zegary mam europejskie.

Predkościomierz jest od 0 do 260 ( czyli tak jakby był w kmph) lecz prędkosć pokazuje w milach.

Nie mam mozliwosci na zmiane tarcz, bo przeciez nie znajde nigdzie takich zeby były od 0 do 420 kmph( bo tyle to jest około 260 mil) .
Wiem, ze cieżko to zrozumieć, lecz tak na chłopski rozum to wygląda tak, jakby to dawniej jeździło na kilometrach i ktos jakoś przestawił z km na mile nie zmieniajac zegarów.
Nigdzie nie moge znaleźć informacji jak zmienic to za pomocą przycisków( a są dwa). W pewnym serwisie powiedizeli mi ze jedyne co moge to zmienic zegary( ale na jakie? jak przeciez mam europejskie zegary!) prosze o pomoc, co moge zrobic.
Gustek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2012, 15:53


Postprzez kiforki4 » 11/7/2012, 16:17

mam taką samą sytuacje u siebie, po prostu wydaje mi się że motor miał crasha, zegary były milowe, wstawione inne wyskalowane w km/h i to wszystko, a moto nadal kręci w milach. w moim przypadku w hondzie chyba nie mam możliwości zmiany na km/h, ale czy to tak ważny szczegół żeby sobie zawracac glowe ?? przynajmniej nie przerazisz się zerkając na zegar ;)
Avatar użytkownika
kiforki4
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3/7/2012, 15:56
Lokalizacja: Oranienburg


Postprzez Gustek » 11/7/2012, 17:41

No ale to przecież jest elektorniczny licznik, nie da sie tego w jakiś sposób poprzestawiac?
Gustek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2012, 15:53

Postprzez Gustek » 20/7/2012, 22:51

no ale.. jak to jest mozliwe? ze na zegarach od kilometrów on dobrze pokazuje w milach?
Gustek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2012, 15:53

Postprzez Nal » 21/7/2012, 11:19

czasem ślimak nie jest inaczej zbudowany?
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê