Zobacz wątek - 200 k/m bez prawka i papierów
NAS Analytics TAG

200 k/m bez prawka i papierów

Przepisy, prawo
_________

200 k/m bez prawka i papierów

Postprzez MIK » 29/5/2007, 12:19

Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez cezare » 29/5/2007, 13:49

taa... ano nauczy że :

1) uciekaj w dobrze znane Ci rejony
2) motocykl szosowy źle zachwouje się w grzązkim gruncie
3) jechal 200 a przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km ;P ale zciemka jakaś.. na filmie też widać że 200 nie miał :P - lać zaczęło spanikował.
4) dostał 24 punkty karne - bankowo teraz bedzie jeździł z prawem jazdy
5) no byłem pod wrażeniem filmu z poscigu

porażka ...
po ra żka...

wiem - nie edukacyjne ...

ale rzeczywiście brak doświadczenia młodego a nie sprawnośc Policji tu sie objawiła - swoją drogą Policja nie ma się czym tu pochwalić ...

ja jestem w trakcie rejestracji - też nie mam prawka ..

ale nie dam z siebie zrobić bandyty
1) moto nie ukradłem - lagalny import z UE
2) jest ubezpieczone jeszcze na poprzedniego właściciela
3) zasuwam z włoskimi tablicami
4) mam badania techniczne
5) przeleciane puszkami lekko koło 300k km ( BEZ WYPADKU )- czego mnie nauczą na kat A - posiedzę z 16'stolatkami i posłucham "co to jest skrzyzowanie" ? i ile mega kosmicznych niebezpieczeństw czycha na rondzie ?

i powiadam - nie jestem bandytą - ale na głupi VAT25 muszę czekać tydzień. a moje moto się nie zmieni z papierkiem czy bez papierka - jedynie $$$$ z OC - mam świadomość i godze się z tym ...że w razie czego pokrywam wszystki szkody ... ( polsa oc kończy się 02.06 ale jeźdźąc bez prawka - nie działa dla mnie - oc zostanie wypłacone - a mnei będą ścigać o kasę później )

jeżdżę bez rejestracji - bo w tym kraju na wszystko tzreba czekać - i to nei moja zła wola - tylko tempo spraw biurokracji ...

a najlepsz - płacę w tym kraju podatki i to nei małe podatki - a tyłek mnie boli od wybojów... w urzędzie dalej ciężko coś załatwić - kolejki jak były tak są - i nikomu nie wpadnie do pały zwiększyć zatrudnienie ... nie wiem - nie widzą tych kolejek ? - nieeeee... w D...e mają ...

specjalnie biorę sobie dzień urlopu żeby załatwić rejestrację - i już przygotowuję psychę na te przejścia....


wrrrrrrrrr.. poirytowalem siÄ™ ..

sooory

Cez.

ps. mnie nie złapia - a jak bedą gonić i przez nich się wywalę - do sądu podam ...
ps.2 pewnie siÄ™ zatrzymam i siÄ™ zacznie chaja... nie czuje siÄ™ bandziorem
i nikt mnie nim nie uczyni ...
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ


Postprzez Traperoso » 29/5/2007, 15:57

Ze sto razy czytalem, ze policja nie ma prawa gonic motocykla. Moze mi ktos powiedziec, czy to jest prawda? Apropo filmiku, ehh: wlasciwie bez komentarza.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez siekson » 29/5/2007, 20:45

Ma prawo gonic ale tylko w taki sposob zeby nie spowodowac dla niego zagrozenia. Czyli nie moze spychac go z drogi, rozlozyc kolczatki na jezdni itp
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cezare » 30/5/2007, 21:31

to po co to prawo jazdy ;)
hiihihihhi ....

Cez.
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez R1 » 31/5/2007, 14:15

te komentarze pod artykułem mnie rozwalają :/

A poza tym, jak jechał bez prawka to jak dostał 24 punkty :shock:

Pozdr
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez redi84 » 1/6/2007, 15:07

Te 24 punkty są równoznaczne chyba z tym, że nie będzie mógł wyrobić sobie prawka przez ileś tam.

Cezare: A można wyrobić od 18 lat więc siedzenie z 16latkami Ci nie grozi. A jak bez prawka spowodujesz wypadek nawet nie z Twojej winy to i tak będzie na Ciebie.
Ostatnio edytowano 1/6/2007, 16:10 przez redi84, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
redi84
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27/5/2007, 15:59

Postprzez LeWy2005 » 1/6/2007, 15:49

Gorzej jest jak zachce Ci sie robic prawko kat. B a tu dupa bo masz blokade ktora dziala nie tylko na kat. A ;)
Pzdr
LeWy2005
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 31/5/2007, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez R1 » 2/6/2007, 13:53

a tak zapytam... jak mam prawko A,B. I dostałem ostatnio 16 pkt. za nadmierną prędkośc, wyprzedzanie na przejściach na pieszych i jazda bez pasów to czy jak dostane jeszcze np te 8 pkt. w aucie to mi zabiorą prawko B, a co z A moge się poruszać czy nie ?

Pozdr ;)
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez harry89 » 2/6/2007, 20:40

siekson napisał(a):Ma prawo gonic ale tylko w taki sposob zeby nie spowodowac dla niego zagrozenia. Czyli nie moze spychac go z drogi, rozlozyc kolczatki na jezdni itp

a mogÄ… zrobic blokade? tzn. ustawic dwa radiowozy w poprzek jezdni? no bo jak inaczej zlapac? poczekac az mu sie znudzi ucieczka albo czekac az spali cale paliwo?
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez LeWy2005 » 3/6/2007, 00:01

R1 z tego co wiem to zabiora Ci oba ... tak jak zabieraja karte rowerowa i prawko za jazde po pijaku rowerem :P Chodzi o fakt lamania przepisow a nie o to czym je lamiesz :/

Co do poscigow to pamietam ze byl taki przepis ze policja radiowozem nie ma prawa scigac motocyklisty ze zgledu bezpieczenstwa, (poza tym co za idiota za motorem sie bedzie samochodem pchal :D ) ... ale nie zapominajmy ze drogoweczka w prawie kazdym wiekszy miescie ma kilka motorw ;)
Pzdr
LeWy2005
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 31/5/2007, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez R1 » 3/6/2007, 12:23

no własnie... musze się pilnować :)
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez Traperoso » 4/6/2007, 00:12

R1 napisał(a):no własnie... musze się pilnować :)


Spoko, ale to tylko jak jezdzisz autem :evil:
:D
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez szogun891 » 7/6/2007, 17:28

Zgadzam sie z tym co mowi Cezar. O tym ze jak sie ma te prawko czy nie to nic nie zmienia. Nie dawno oblalem na kat. A egzamin bo babka mi wpadla na apsy nie dalo rady hamochac zeby przeszla najzwyczajniej w swiecie tylko ja wyminalem i gosc mi powiedzial ze mam nie zdane. Ogolem to mnie to za abrdzo nie wzrusza tylko termin poprawy(16 sierpnia), a egzamin mialem 1 czerwca. A powinienem czeakc nie dluzej jak 30 dni. Pozdrawiam
szogun891
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15/5/2007, 17:22

Postprzez warjatron » 7/6/2007, 19:52

alez kretynizmy wypisujecie. policja zawsez ma prawo zeby gonic, za osoba ktora popelnia wykroczenie, lub przestepstwo. moze gonic pieszego, rowerzyste, motocykliste, katamaraniazy, konia z wozem, kombajn....poprostu wszystkich. jednosladow nie moze spychac z jezdni, rozkladac kolczatki i strzelac w opony (no chyba ze strzeli wam w plecy).
jelsi zadne argumenty do was nie przemawiaja za zrobieniem prawka to podam wam dwa, ktore do mnie przemowily:
1) bez prawajazdy kat A nie mozna wyjechac poza granice kraju jezeli chcielibysmy to uczynic na dwoch kolach....co znacznie zaweza pole do turystyki motocyklowej min mozliwosc odwiedzenia "mekki motocyklistow" (jezeli orientujecie sie co to takiego)
2)jezeli bedzie wypadek z ofiara smiertelna, a jedziecie bez prawka (czego nikomu nie zycze) prokurator przekwlifikuje czyn z nieumyslnego na umuslne spowodowanie smierci, a co za trym idzie 25 lat do dozywocia za kratkami, bez mozliwosci warunkowego zwolnienia, no a co za tym idzie o zawiasach przy takim kalibrze czynu nawet papiez moglby zapomniec.
tak wiec zastanowcie sie czy nie warto robic prawka :)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez Grubas » 8/6/2007, 08:13

Punkt drugi można rozwinąć o wszystkie wypadki / kolizje i wszystkie z nich wynikające konsekwencje. Chcecie płacić burakowi, co Wam wyjechał, za naprawę jego samochodu, bo nie macie prawka? Bez sensu.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cezare » 8/6/2007, 08:46

warjatron napisał(a):1) bez prawajazdy kat A nie mozna wyjechac poza granice kraju jezeli chcielibysmy to uczynic na dwoch kolach....co znacznie zaweza pole do turystyki motocyklowej min mozliwosc odwiedzenia "mekki motocyklistow" (jezeli orientujecie sie co to takiego)



--------- czy ktokoliwek i kiedykolwiek sprawdzał czy masz prawo jazdy przy przekraczaniu granicy ?



warjatron napisał(a):2)jezeli bedzie wypadek z ofiara smiertelna, a jedziecie bez prawka (czego nikomu nie zycze) prokurator przekwlifikuje czyn z nieumyslnego na umuslne spowodowanie smierci, a co za trym idzie 25 lat do dozywocia za kratkami, bez mozliwosci warunkowego zwolnienia, no a co za tym idzie o zawiasach przy takim kalibrze czynu nawet papiez moglby zapomniec.
tak wiec zastanowcie sie czy nie warto robic prawka :)


----- nie przekwalifikuje - a MOŻE przekwalifikować... a co dotego muszą być wyraźne powody np. pijany, naćpany itp.


Case :

Jaka kara grozi za spowodowanie śmierci w wypadku samochodowym
Informacje dodatkowe:

Kierowca nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu odebrane niedługo przed wypadkiem za nadmiar promili... Tu był trzeźwy. Jechał z szacowaną predkością 160 km/h przy ograniczeniu do 90. Było bardzo ślisko, padało,
uderzył w drzewo. Zginął pasażer.

Odpowiedź:

Zgodnie z art. 177 par. 2 kodeksu karnego nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, poprzez naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu, którego skutkiem jest śmierć człowieka zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Należy liczyć siÄ™ z dosyć surowym wymiarem kary – dozwolona prÄ™dkość byÅ‚a znacznie przekroczona, a kierowca zÅ‚amaÅ‚ zakaz prowadzenia pojazdów i byÅ‚ wczeÅ›niej karany za przestÄ™pstwo przeciwko bezpieczeÅ„stwu w komunikacji.


podkreślam - nie było tu żadnej zmiany kwalifikacji czynu - był trzeźwiutki
ps. gdyby ofiarą była moja Córa, pewnie starałbym się o zmianę kwalifikacji gdyby koleś był pod wpływem.


a tu opis Case numer 2 : i komentaż prawnika ;)

Temat: Prowadzenie pojazdu bez dokumentów
Pytanie:

Mój syn jest wielkim amatorem motorów. Niestety zaczął najpierw na motorze jeździć (w Warszawie) zanim uzyskał uprawnienia. Króto mówiąc chce jeździć po drogach publicznych bez prawa jazdy. Jakie konsekwecje mogą go spotkać w przypadku:
1. zatrzymania do kontoli przez policjÄ™,
2. spowodowania wypadku
3. udziału w wypadku, bez swojej winy

(motor zarejestrował i posiada wykupione OC? - nie wiem czy to jest prawda)

ODPOWIEDŹ :
Zgodnie z art. 95 kodeksu wykroczeÅ„ „Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie majÄ…c przy sobie wymaganych dokumentów, podlega karze grzywny do 250 zÅ‚otych albo karze nagany”.
Zgodnie z art. 96 par. 1 pkt 2 kodeksu wykroczeÅ„ „WÅ‚aÅ›ciciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzÄ…cy pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobÄ™ nie majÄ…cÄ… wymaganych uprawnieÅ„ podlega karze grzywny”.

W przypadku spowodowania wypadku zastosowanie bÄ™dzie miaÅ‚ art. 177 par. 1 kodeksu karnego, który przewiduje, iż „Kto, naruszajÄ…c, chociażby nieumyÅ›lnie, zasady bezpieczeÅ„stwa w ruchu lÄ…dowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyÅ›lnie wypadek, w którym inna osoba odniosÅ‚a obrażenia ciaÅ‚a polegajÄ…ce na naruszeniu czynnoÅ›ci narzÄ…du ciaÅ‚a lub rozstrój zdrowia, trwajÄ…ce dÅ‚użej niż 7 dni (art. 157 par. 1 kk ), podlega karze pozbawienia wolnoÅ›ci od 3 miesiÄ™cy do lat 5. Zgodnie z art. 177 par. 2 kodeksu karnego, jeżeli nastÄ™pstwem wypadku jest Å›mierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolnoœci od 6 miesiÄ™cy do lat 8.

„PrzyjÄ™cie, iż okreÅ›lone zachowanie stanowiÅ‚o naruszenie zasad bezpieczeÅ„stwa w ruchu wymaga wskazania, jaka zasada obowiÄ…zywaÅ‚a sprawcÄ™ w konkretnych okolicznoÅ›ciach oraz na czym polegaÅ‚o naruszenie tej zasady bezpieczeÅ„stwa. Uznanie, że w konkretnym wypadku doszÅ‚o do naruszenia zasad bezpieczeÅ„stwa nie może opierać siÄ™ jedynie na samym stwierdzeniu faktu, że nastÄ…piÅ‚ wypadek. Brak ustaleÅ„ w tym zakresie powoduje, że mamy do czynienia z dekompletacjÄ… znamion przestepstwa z art. 177 i w konsekwencji z niemożnoÅ›ciÄ… przypisania go sprawcy.” ( M. DÄ…browska-Kardas, P. Kardas „Odpowiedzialność za spowodowanie wypadku komunikacyjnego w Å›wietle regulacji nowego kodeksu karnego z 1997 r., cz. I” publikacja . Palestra 1999/1-2/19).

KwestiÄ… budzÄ…cÄ… wÄ…tpliwoÅ›ci w doktrynie prawa jest sytuacja, gdy w wyniku naruszenie zasad bezpieczeÅ„stwa spowodowany zostanie wypadek, w którym inna osoba odniesie obrażenia ciaÅ‚a lub dozna rozstroju zdrowia trwajÄ…cego nie dÅ‚użej niż 7 dni. Zdaniem części nauki w takiej sytuacji zachodzi przypadek idealnego zbiegu wystÄ™pku z art. 157 par 2 kodeksu karnego oraz wykroczenia z art. 86 kodeksu wykroczeÅ„ (A. Marek „Odpowiedzialność karna za spowodowanie "lekkich" uszkodzeÅ„ ciaÅ‚a przez sprawcÄ™ wypadku w komunikacji” publikacja Prokuratura i Prawo 1999/3/7) . Przeciwnicy tego poglÄ…du uznajÄ…, że spowodowanie wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego powstaÅ‚a tylko szkoda w mieniu lub obrażenia ciaÅ‚a albo rozstrój zdrowia na okres do siedmiu dni, nie jest w przestÄ™pstwem, a może stanowić tylko wykroczeniem ( L.K. Paprzycki „Za co i kiedy odpowiada sprawca” publikacja Rzeczpospolita. 1999/3/26).
W art. 86 par. 1 kodeksu wykroczeÅ„ stwierdzono, że: „Kto, nie zachowujÄ…c należytej ostrożnoÅ›ci, powoduje zagrożenie bezpieczeÅ„stwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
albo w którym żadna osoba nie odniesie obrażeń ciała lecz powstanie szkoda w mieniu innej osoby, to w takich wypadkach sprawca poniesie odpowiedzialność za wykroczenie.

podaje źródło informacji - bo mi ktoś napisze że ja zjadłem wszystkie rozumy :

http://www.poradaprawna.pl/index_pytani ... a&id=28249



pozdrawiam wszystkich serdeczenie :

Cez.
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez warjatron » 8/6/2007, 09:59

cezare: tak sie skalda, ze za kazdym razem przejezdzajac granice na 4 kolkach sparwdzali mi prawko, gdy siedzialem na fotelu kierowcy. i tak sie tez sklada, ze ostatnio znajomi wybrali sie na moto do czeskiej pragi i co sie okazalo.....???....a no nic innego jak to, ze musieli opkazac na granicy prawko.
uwiez mi, ze jelsi kogos bys nie daj boze zabil jadac motorem bez prawka prokurator Ci nie odpusci i zaden prawnik cie wtedy nie wybron. nie podawaj ksoazkowych przykladow, bo ja znam jeden z zycia.
jezeli ktos ma odrobine oleju w glowie (czego tobie najwyrazniej zaczyna brakowac) to bedzie jezdzil z papierami, bo to znacznie ulatwia zycie.
proponuje ci wyjazd do Berlina bez uprawnien i znajac twoja fantazje lam pokolei przepisy, doprowadz do ucieczki przed tamtejsza policja i sam na wlasnym tylku przekonaj sie o konsekwencjach :)
pozdro
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez doomEL » 8/6/2007, 15:01

prawo moze byc przez wielu nie zrozumiale, ale z jakiegos powodu zostalo storzone! Kiedy bedziesz jechal samochodem i w d..e wpakuje ci sie jakis malolat na motorze bez papierow, to bedziesz klal na niego! Pamietaj ze nie jestes sam na drodze. Co jesli jakis lekko zmeczony lub swierzo upieczony kierowca skasuje cie na drodze? nie bedziesz mial zadnego prawa do odszkodowania i urazy moga pozostac do konca zycia. Niezaleznie od okolicznosci, to ty bedziesz placil i zalowal! Kazdy mowi, ze "mnie nie zlapia a ja jezdzic umiem i przepisy znam". Pamietaj jednak ze sa takze inni uzytkwnicy drog, ktorzy moga cie uszkodzic.
doomEL
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 8/6/2007, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Postprzez cezare » 8/6/2007, 20:12

masz rację ..... trzba mieć A

bo jak jeździsz puszką od 15 lat bez wypadku i zrobiłeś nią lekko ponad 300K KM- tzn. nic nie wiesz, nic nie umiesz... i wogóle jesteś GEJ - a lepszy jest od Ciebi tylko koleś co ma ledwo 17-18 lat i miesiąc temu poznał przepisy ...

jasssne...

Cez.

nie namawiam - nie róbcie A... ale SHIT mnie trafia jak bede siedział na kursie z posranymi po kolana kolesiami 16-17y notującymi każde słowo - a wielki GURU będzie tłumaczył zawiłości przepisów poruszania się po drodze...

czy trzeba mieć FCC żeby powiedzieć Gadam English ?

dalej będe uważał że prawko w stylu A powienni dawać gratis .........( dodatek do B za free dla ludzi potrafiących zrobić 8'kę i pojechać ja P...zda w mieście )

ps. ilu ludzi rozwalisz na moto - ujmując - rozpędzasz się i walisz w tłum ?
bo ja puszką do 2,5 tony no Mercem Vito - no byłbym w stanie namieszać...oj byłbym ... napakowałbym wcześnij pakę ... i dawaj ..
żaden moto man nie pobiłby wyniku ... jak w Bernout - tyle że na ludzi ;)

jak w Schreku - UWAGA MAM B i nie zawacham sie go użyć.......


posrany discuss...
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê