Zobacz wątek - płyn chlodniczy - chlodnica pelna, ubylo w zbiorniczku
NAS Analytics TAG

płyn chlodniczy - chlodnica pelna, ubylo w zbiorniczku

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

płyn chlodniczy - chlodnica pelna, ubylo w zbiorniczku

Postprzez Mentos1111 » 18/7/2012, 10:10

Zauwazylem ze w zbiorniczku ubylo troche plynu, mialem na srodku pomiedzy max a min teraz mam rowno z dolna kreska. Odkrecilem korek i chlodnicy i ta wypelniona jest po brzegi. Motor gdy zimny wiadomo lekko "kopci" gdy sie zagrzeje zadnego dymka nie puszcza, przykladalem dlon do tlumika i rowniez nie zauwazylem ani nie poczulem aby plyn wydostawal sie ta droga. Moze glupie pytanie ale czy jazda na kole moze miec z tym cosw wspolnego ? Od nie dawna probuje swoich sil w gumowaniu ale nie wiem czy to moze byc przyczyna. Nie wiem jaki plyn jest wlany ale wyglada dziwnie, jasno zielony wrecz rażący kolor. spotkaliscie sie z takim plynem ? Dolac do zbiorniczka nieco wody destylowanej zeby wyrownac poziom czy wymienic caly plyn ? bo tak sie sklada ze mam w domu caly nie otwierany rozowy koncentrat.
Mentos1111
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 8/7/2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez adamRS » 18/7/2012, 15:19

Jeśli motocykl jest rozgrzany to jest wtedy płyn w zbiorniczku? Jeśli tak to jest to normalne. Gorący płyn rozszerza swoją objętość i wtedy nadmiar wraca do zbiorniczka. Ważne jest aby w układzie była odpowiednia ilość płynu.
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań


Postprzez Mentos1111 » 18/7/2012, 15:34

na zimnym silniku chlodnica jest pelna a w zbiorniczku plyn rowny jest z dolna kreska czyli minimum (oczywiscie gdy motocykl prosto stoi) po rozgrzaniu motocykla poziom w zbiorniczku delikatnie sie podnosi ale bardzo nieznacznie. Jeszcze jakis miesiac temu mialem w zbiorniczku plyn pomiedzy wskaznikami max a min.
Mentos1111
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 8/7/2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez adamRS » 18/7/2012, 20:55

Nie masz czym się martwić według mnie. Ewentualnie sprawdź czy gdzieś Ci się nie poci na łączeniach węży. Gumowanie nie ma na to wpływu, a wody destylowanej nie dolewaj bo ma ona niższą temperaturę wrzenia niż płyn.
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez Mentos1111 » 19/7/2012, 17:57

okey przegladne węże i bede obserwowal poziom plynu.puki co nie bede nic dolewal ani wymienial chyba ze stan spadnie duzo ponizej minimum
Mentos1111
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 8/7/2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê